„Kraina bezprawia” oraz „Syn” – premiery nowych sezonów na AMC

AMC ogłosiło, że seriale „Kraina bezprawia” s. 3B („Into the Badlands”) oraz „Syn” s. 2 („The Son”) jeszcze w tym roku powrócą na antenę AMC w Polsce.

Sprawdź ofertę kanału AMC w PROGRAMIE TV

„Kraina bezprawia”, serial sztuk walki, powróci na antenę AMC z finałowymi ośmioma odcinkami już 1 kwietnia (poniedziałek) o 22:00. Przebywający w niewoli Bajie ostrzega Sunny’ego, by nie ufał Pielgrzymowi. Na szali znajduje się życie syna Sunny’ego, dlatego bohater zmaga się z podjęciem decyzji o udzieleniu Pielgrzymowi pomocy. W tym samym czasie, M.K., który wciąż nie może pogodzić się z tym, że Sunny zabił jego matkę, jest zdecydowany, by się zemścić. Porwana przez Mistrzynię Wdowa jest zmuszona stawić czoła swojej przeszłości. Moon śpieszy się, by uratować Lydię przed niechybną śmiercią, po tym, jak zaryzykowała dla niego swoje życie. Ostatnie odcinki serii odsłonią palące sekrety, doprowadzą do zawarcia nowych sojuszy, a całość zakończy się epicką bitwą, która położy kres wszystkim wcześniejszym potyczkom.

Z ramienia AMC Studios producentami wykonawczymi, scenarzystami oraz showrunnerami serialu są Alfred Gough i Miles Millar oraz mający na swoim koncie nominacje do Oscara producenci Stacey Sher i Michael Shamberg, a także David Dobkin, Stephen Fung, Michael Taylor, Karen Richards, Paco Cabezas oraz Daniel Wu.

W obsadzie zobaczymy Wu (Sunny), Nicka Frosta (Bajie), Aramisa Knighta (M.K.), Emily Beecham (Wdowa), Orlę Brady (Lydia), Ally Ioannides (Tilda), Lorraine Toussaint (Cressida), Shermana Augustusa (Moon), Babou Ceesaya (Pielgrzym), Ellę-Rae Smith (Nix) oraz Lewisa Tana (Gaius).

Sprawdź godziny emisji serialu „Kraina bezprawia” w PROGRAMIE TV

Na antenę AMC z 2. sezonem powróci także serial „Syn” z Piercem Brosnanem w roli głównej. Na 2. sezon składać się będzie dziesięć odcinków. Premiera 2. sezonu na AMC Polska już w maju.

2. sezon „Syna”, będącego adaptacją nominowanej do nagrody Pulitzera i znajdującej się na liście bestsellerów New York Timesa powieści Philippa Meyera o tym samym tytule, zakończy historię „pierwszego syna Teksasu”. Eli McCullough (Brosnan) nie cofnie się przed niczym, by zabezpieczyć swoje dziedzictwo przed rodzącym się przemysłem naftowym z 1917 roku. W osiągnięciu celu ucieknie się do zdrady, oszustwa i mordu – narzędzi, którymi posługuje się bez trudu dzięki zdolnościom nabytym, gdy był jeszcze wojownikiem Komanczów. Jednak największym wyzwaniem, któremu stawi czoła, okaże się być wojna domowa pod jego własnym dachem, wywołana przez idealistycznego syna bohatera – Pete’a (Henry Garrett). Eli wie, że największa nagroda jest w zasięgu ręki, ale czas działa na jego niekorzyść.

Tymczasem, w 1851 roku, młody Eli (Jacob Lofland) jest żonatym i szanowanym wojownikiem plemienia Komanczów. Tragedia zmusza go jednak do objęcia pozycji lidera rozpadającego się imperium Komanczów. Dodatkowo, do serialu wprowadzona zostaje trzecia perspektywa czasowa, przenosząca widza do 1988 roku. Bohaterką tej osi czasu będzie wnuczka Eli’a, Jeanne Anne McCullough (Lois Smith), która w wieku 85 lat będzie musiała zmierzyć się z długo skrywaną rodzinną tajemnicą.

Serial „Syn” został wyprodukowany przez AMC Studios i Sonar Entertainment. Twórcami serialu są: showrunner i scenarzysta Kevin Murphy, reżyser Kevin Dowling, pisarz Philipp Meyer, a z ramienia Sonar Entertainment Tom Lesinski oraz Jenna Santoianni jako producenci wykonawczy. Oprócz Brosnana, Smitha, Garretta i Loflanda, w serialu zobaczymy także: Paolę Núñez, Zahna McClarnona, Jess Weixler, Davida Wilsona Barnesa, Sydney Lucas, Jamesa Parksa, Elizabeth Frances, Shane’a Grahama i Kathryn Prescott.

Sprawdź godziny emisji serialu „Syn” w PROGRAMIE TV

Źródło: AMC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *