„Królestwo drapieżników” w grudniu na Nat Geo Wild

Savute to miejsce, gdzie tylko najsilniejsi mają prawo przetrwać, a spryt i instynkt są najcenniejszymi cechami. Jest to rejon, na którym ścierają się klany drapieżników, każdego dnia walcząc o dominację i pożywienie. Który z nich okaże się zwycięski?

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Nat Geo Wild

Leżący w Botswanie rejon Savute może być dla zwierząt zarówno życzliwym rajem, jak i niezwykle brutalnym piekłem. Ale zawsze będzie nieprzewidywalny. Trzy tysiące mil kwadratowych afrykańskiej sawanny to rozległy teren, będący domem konkurujących ze sobą rodzin drapieżników – lwów, leopardów, hien czy likaonów. Ich przetrwanie uzależnione jest od ogromnych stad potencjalnej zdobyczy – bawołów, słoni czy zebr, które od pokoleń przemierzają Savute w poszukiwaniu pożywienia. Każdy dzień jest tu walką o przetrwanie, a jedynym panującym prawem jest prawo natury.

Sześcioodcinkowa seria przeniesie widzów w niezwykły świat zwierząt, trzymając w napięciu do ostatniej sceny. Tak jak królestwo zwierząt, jest nieprzewidywalna. Śmierć może nadejść bez ostrzeżenia do stworzeń, które podziwiamy za ich odwagę, siłę i piękno. Zobaczymy także, jak zmieniające się warunki pogodowe wpływają na klany mięsożerców. Pora deszczowa to spokojny czas narodzin młodych, podczas gdy susza zwiastuje mniej pożywienia i dramatyczną walkę o przetrwanie.

„Królestwo drapieżników” odchodzi od stosowanej zazwyczaj w produkcjach przyrodniczych techniki filmowania z oddali. Producent serii Brad Bestelink, urodzony i wychowany w Botswanie, doskonale zna miejsca, w których przebywają dzikie zwierzęta. Przez lata codziennie tropił je, by odkryć ich relacje oraz skupić całą swoją uwagę na ich brutalnych konfrontacjach. Każdy z odcinków przedstawia walkę widzianą z perspektywy innego drapieżnika, a także ich ofiar. Te ujęcia wzbogacają historię, dając widzom możliwość zrozumienia motywacji i przyczyn zachowania każdego z ukazanych bohaterów. To świat, w którym nikt nie pozostaje na szczycie, a ofiary również mają możliwość zemsty. Ujęcia kręcone z wielu kamer, z perspektywy ziemi i powietrza dają niespotykany obraz śmiertelnych wyzwań, którym czoła muszą stawiać stworzenia uważane za królów piramidy troficznej. Śmigłowce i drony ujawnią skalę masowych migracji, a zbliżenia z kamery 4K przeniosą widzów do centrum akcji.

„Królestwo drapieżników”

Emisja: niedziela, od 4 grudnia, godzina 18:00

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *