„Krytyczne decyzje” i „Cuda bez tajemnic” w Czwórce

W pierwszych dniach nowego roku na antenie Czwórki swoją premierę w telewizji naziemnej będą miały dwa seriale dokumentalne. Już od 4 stycznia w poniedziałki o godzinie 21:00 i 21:30 widzowie będą mogli oglądać „Krytyczną decyzję”, a od 5 stycznia we wtorki o godzinie 20:00 emitowane będą „Cuda bez tajemnic”.

Serial „Krytyczna decyzja” na przykładzie autentycznych zdarzeń analizuje ludzkie reakcje, które przesądzają o życiu lub śmierci w sytuacjach ekstremalnych: od awarii pedału gazu przy prędkości 200 km/h na pełnej rozpędzonych aut drodze, przez szarżę byka na tłum widzów corridy, po konfrontację z rozszalałym żywiołem. W każdym odcinku występują osoby, które ocaliły życie dzięki trafnym decyzjom, podjętym nierzadko w ułamku sekundy oraz eksperci, którzy omawiają poszczególne przypadki, wskazując m.in. najczęstsze błędy, jakie okazują się zgubne dla wielu ludzi w podobnych okolicznościach.

Druga ze styczniowych premier dokumentalnych w TV4 to serial poświęcony zjawiskom nadprzyrodzonym oraz wyjaśnieniom, jakie na ich temat oferuje współczesna nauka. „Cuda bez tajemnic” przedstawiają historie ludzi, których udziałem stało się niezwykłe doświadczenie, uzdrowienie czy ocalenie oraz przedstawicieli różnych dziedzin wiedzy, którzy wytłumaczenia tych wydarzeń poszukują za pomocą nauk empirycznych.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *