Krzysztof Teodorowicz z autorską audycją w Polskim Radiu Chopin

Choć nowa ramówka Polskiego Radia Chopin obowiązuje już od lipca, to jednak nie koniec miłych niespodzianek dla melomanów. Już w najbliższą sobotę na antenie zadebiutuje autorska audycja Krzysztofa Teodorowicza, w której ceniony dyrygent, kompozytor i krytyk będzie snuł opowieść
na temat bliższych i dalszych inspiracji chopinowskich w muzyce polskiej i europejskiej. Premiera już 5 września o godzinie 17.00. Na antenę powraca też cykl koncertowy „W salonie Polskiego Radia Chopin”.

W pierwszym odcinku pasma „Chopin. Odloty – przyloty” (sobota, godz. 17.00) Krzysztof Teodorowicz zaprezentuje słuchaczom wybrane pieśni Fryderyka Chopina oraz ich transkrypcje na fortepian solo dokonane przez Ferenca Liszta. Krzysztofa Teodorowicza można było posłuchać w ubiegłorocznej audycji „Świat muzyki symfonicznej”, którą na antenie Polskiego Radia Chopin prowadził wspólnie z Grażyną Teodorowicz.

Również w sobotę, po wakacyjnej przerwie na antenę powróci pasmo koncertowe obfitujące w liczne streamingi, czyli cykl audycji „W salonie Polskiego Radia Chopin” (godz. 22.00), w którym prezentowane są najlepsze koncerty z Festiwalu Polskiego Radia Chopin w Antoninie oraz z cyklu
À la polonaise. W sobotę wysłuchamy więc koncertu inaugurującego ten cykl w grudniu 2017 roku, podczas którego zagrali finalista Konkursu Chopinowskiego z 2010 r. Paweł Wakarecy i jego student Marcin Wieczorek. To wybór nieprzypadkowy: Marcin Wieczorek właśnie okazał się zwycięzcą (wspólnie z pianistą brytyjskim) dopiero co zakończonego IV Międzynarodowego Konkursu im. Teodora Leszetyckiego w Hamburgu.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *