Kuba Strzyczkowski poprowadzi wieczór wyborczy w Radiu 357

To będzie pierwszy w historii wieczór wyborczy w Radiu 357. Te specjalne dwie godziny poprowadzi Kuba Strzyczkowski.

Bywają takie dni, że choćbyśmy bardzo chcieli uciec jak najdalej od polityki, to ona i tak nas dosięgnie. Niewątpliwie takim dniem będzie najbliższa niedziela. To bardzo ważne wydarzenie – a nie chcemy, by tak ważne wydarzenia omijać lub na ich temat milczeć. Wciąż chcemy zachować apolityczność, która pozostaje jedną z kluczowych wartości funkcjonowania Radia 357, szczególnie newsroomu i publicystyki. Zrobimy to w naszym stylu – chcemy pokazać, że nawet w taki wieczór można rozmawiać rzeczowo, w sposób wyważony, po prostu profesjonalnie – mówi Grzegorz Sajór, wydawca audycji.

Sytuację w 5 sztabach wyborczych będą relacjonowali na żywo reporterzy Radia 357: Krzysztof Zimoch, Maria Guzek, Artur Gaweł, Andrzej Rudke i Kamil Paczek.

Pierwsze reakcje zagraniczne przedstawią korespondenci Radia 357: Artur Kieruzal (Wielka Brytania), Piotr Kaszuwara (Ukraina), Bartosz Dudek (Niemcy) i Piotr Orłowski (USA).

Gośćmi Kuby Strzyczkowskiego będą publicyści, politolodzy, konstytucjonaliści i eksperci od sondaży – w śród nich m.in: Olgierd Annusewicz (UW), Michał Raszka (WSB Merito), dr Andrzej Machowski (Fundacja Forum Długiego Stołu), Łukasz Warzecha (Do Rzeczy), Marcin Makowski (Wprost), Katarzyna Szydłowska-Kalukin (Kultura Liberalna), prof. Robert Grzeszczak (UW).

Przez cały czas trwania wieczoru wyborczego prezentowane będa także opinie słuchaczy dzwoniących pod numer 510 357 357.

Pierwszy wieczór wyborczy w Radiu 357 przygotowują Agnieszka Szwajgier, Monika Mendroch-Karbowska i Grzegorz Sajór.

Dzień po wyborach, w poniedziałek 16 października Radio 357 przygotuje także specjalne wydania audycji publicystycznych: Ranka (6:00 – 9:00) i Popołudniówki (16:00 – 19:00). Pojawią się w nich analizy, komentarze, oceny oraz najświeższe informacje w nadawanych co godzinę serwisach informacyjnych.

Źródło: Radio 357

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *