Wielkie gwiazdy rodzimego kina oraz kultowe cytaty, które bawią do łez. W kwietniu Stopklatka TV zaprasza na najlepsze polskie komedie, m. in. “Dzień świra”, dwie części filmu “Kogel-mogel”, “Francuski numer” oraz hit Juliusza Machulskiego “Superprodukcja”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

Kwietniowe pasmo w Stopklatce TV otworzy kultowy “Dzień świra” (sobota, 1 kwietnia, godzina 22:20) z Markiem Kondratem w roli głównej. Film opowiada o Adasiu Miauczyńskim, neurotycznym inteligencie i nauczycielu w średnim wieku, który cierpi na nerwicę natręctw. Dzieło Marka Koterskiego to satyra, ukazująca gorzką prawdę o polskim społeczeństwie z przełomu XX i XXI wieku. Film zdobył wszystkie najważniejsze polskie nagrody filmowe, m.in. Orła, pięć Złotych Lwów oraz dwie Złote Kaczki.

“Francuski numer” (czwartek, 6 kwietnia, godzina 20:00) to z kolei zabawna komedia pomyłek. Inspiracją do jej powstania była prawdziwa historia, które przydarzyła się scenarzyście filmu, Mariuszowi Pujszo w 1985 roku. Produkcja opowiada o młodej dziewczynie, która kupuje w komisie starego, zdezelowanego mercedesa, by pojechać nim do Paryża. Los sprawia, że wyrusza ona w podróż wraz z czterema nieznajomymi mężczyznami. W filmie zobaczyć można takie gwiazdy, jak Jan Frycz, Maciej Stuhr i Marcin Dorociński, a w główną rolę wciela się Karolina Gruszka.

“Kogel-mogel” – przygody Kasi Solskiej, młodej dziewczyny ze wsi, która po kryjomu wyjeżdża na studia do Warszawy, a także docenta Wolańskiego i jego zazdrosnej żony, bawią całe pokolenia Polaków. Stopklatka TV w kwietniu zaprasza na podwójną dawkę humoru – premierowo pokaże obie części tej kultowej komedii, czyli “Kogel-mogel” (czwartek, 13 kwietnia, godzina 20:00) oraz “Galimatias” (czwartek, 20 kwietnia, godzina 20:00).

Annę Przybylską, Piotra Fronczewskiego, Rafała Królikowskiego i Krzysztofa Globisza widzowie będą mieli okazję zobaczyć natomiast w filmie Juliusza Machulskiego “Superprodukcja” (czwartek, 27 kwietnia, godzina 20:00). Opowiada on historię Yanka Drzazgi – krytyka filmowego, który bezlitośnie pastwi się w swoich recenzjach nad polskim kinem. Tymczasem życie szykuje mu niespodziankę: ma napisać scenariusz filmu, który uczyni z narzeczonej pewnego mafiosa wielką gwiazdę… Jak poradzi sobie z tym zadaniem?

Źródło: Stopklatka