Kwiecień 2016 na CI Polsat

W kwietniu 2016 roku na kanale kryminalnym Crime+Investigation (CI Polsat) pojawi się kilka premierowych serii – eksperyment społeczny „60 dni w więzieniu”, jak również serię o rodzinie, nad którą wisi wieloletnia klątwa.

„60 dni w więzieniu”
To oryginalny serial dokumentalny, który jednocześnie jest pewnego rodzaju eksperymentem społecznym, w którym siedmioro niewinnych uczestników trafia na 60 dni do więzienia w Jeffersonville. Powód jest prosty – władze placówki chcą zrozumieć problemy, z jakim się borykają i dowiedzieć się, co naprawdę dzieje się za kratkami. Z racji niedawnych działań o charakterze korupcyjnym, do jakich doszło w więzieniu, szeryf Jamey Noel opracował program, w ramach którego siedmioro uczestników spędzi wśród osadzonych 60 dni, nie zdradzając swojej tajemnicy ani strażnikom, ani współwięźniom, ani personelowi. „60 dni w więzieniu” w szczery sposób ukazuje życie za kratkami, widziane oczami osób, które nigdy nie zostały skazane ani nie odsiadywały wyroku.
Premiera: poniedziałek, 18 kwietnia, godzina 22:00
Emisja: poniedziałek, godzina 23:00

„Rodzinna klątwa”
Rodzinna klątwa przypomina najstarszą i najpopularniejszą amerykańską opowieść o duchach. W początkach XIX wieku właściciel ziemski z Tennessee John Bell podobno zabił niejaką Kate Batts. Ta zza grobu przeklęła jego potomków: w każdym pokoleniu pierworodny syn miał popaść w obłęd albo przedwcześnie umrzeć. Potwierdziło się to pięciokrotnie, a aktualny potomek Johna Bella w prostej linii, John Ceallach, ma 14-letniego syna, który też jest najstarszym mężczyzną w swoim pokoleniu i może być następną ofiarą. Serial opowiada o tym, jak John próbuje odwrócić klątwę i ocalić syna.
Emisja: środa, godzina 22:00

„48 godzin”
W medycynie liczy się „decydująca godzina”, a w kryminalistyce – „pierwsze 48 godzin”. „48 godzin” to program przedstawiający pracę detektywów z wydziału zabójstw, którzy walczą z czasem w tym decydującym okresie tuż po zgłoszeniu przestępstwa. W godzinnych odcinkach przyglądamy się kilku zespołom rozwiązującym najróżniejsze sprawy. A zegar cały czas tyka…
Emisja: wtorek i piątek, godzina 20:00

„Brytyjskie tabu”, V seria
Kanał Crime+Investigation po raz piąty przedstawia autentyczne historie kryminalne, które w ostatnich latach wstrząsnęły Wielką Brytanią i były szeroko relacjonowane w brytyjskich mediach. Brytyjskie tabu to opowieści chwilami tak szokujące i niezwykłe, że aż trudno w nie uwierzyć. Każdy odcinek koncentruje się na ofiarach i rodzinach, których życie zostało nieodwracalnie zniszczone wskutek straszliwego aktu przemocy. W piątej serii Brytyjskich tabu przyjrzymy się bliżej m.in. sprawie Rany Faruqui, Kamrana Rose’ego, Ceri-Ann Morgan, Nicole Waterhouse, Melissy Crook i jej rodziny, Gemmy Hayter, Mary Craig oraz Christine i Shanii Chambers.
Emisja: wtorek, godzina 23:00

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *