Lato 2015 w TVP Seriale

Najlepsze polskie seriale i hity filmowe wyemituje latem TVP Seriale. O atrakcyjnej ofercie decydują bijące rekordy popularności: „Ranczo”, „Ojciec Mateusz” i „Rodzinka.pl”, dzięki którym TVP Seriale od wielu sezonów pozostaje najchętniej oglądanym kanałem filmowym w Polsce. W wakacyjnej ramówce znajdą się również najnowsze produkcje TVP: „O mnie się nie martw”, „Strażacy” czy „Służby specjalne” oraz cieszące się od lat niezmiennym powodzeniem kultowe seriale: „Czterdziestolatek”, „Janosik”, „Czarne chmury”. W weekendy ofertę wzbogacą filmy – w soboty polskie komedie, a w niedziele mocne kino. Miłośników seriali kostiumowych oraz burzliwych romansów z pewnością nie rozczaruje turecki serial „Wspaniałe stulecie”.

NAJWIĘKSZE SERIALOWE PRZEBOJE TVP

„Ranczo”, VI-IX sezon
Komediowy serial wszech czasów. Znakomita propozycja dla sympatyków pełnej podtekstów rozrywki. Serial zawiera wątki nawiązujące do współczesnych realiów, a wszystko przedstawione jest w zabawnych dialogach, obnażających typowe polskie kompleksy i przywary. Akcja serialu rozgrywa się we wsi Wilkowyje. Amerykanka polskiego pochodzenia dziedziczy stary dworek przodków – tytułowe ranczo. Przyjeżdża do Polski z zamiarem wyremontowania go. Ludzie, z którymi się spotyka, problemy, jakie przed nią stają i sytuacje, z jakimi musi sobie radzić, składają się na ironiczny, a jednocześnie bardzo realistyczny obraz życia i mentalności wiejskiej społeczności. W najnowszych sezonach „Rancza” miejscem akcji jest także Warszawa, gdzie były wójt, obecnie senator – Paweł Kozioł – rozpoczyna karierę polityczną.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 11:20, 16:40 i 21:15 oraz sobota-niedziela, godzina 9:40, 14:20 i 22:10

„Ojciec Mateusz”
Niezwykle popularny polski serial zrealizowany w oparciu o włoski format „Don Matteo”. Serial o zabarwieniu sensacyjno-kryminalnym, którego akcja rozgrywa się w Sandomierzu i okolicach. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz zostaje proboszczem w niewielkiej parafii. Okazuje się człowiekiem dobrze znającym życie, mającym też prawdziwy talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Dlatego z jego detektywistycznych zdolności korzysta miejscowa policja.
Emisja XIII sezonu: sobota, od 20 czerwca, godzina 19:20; niedziela, godzina 2:50; poniedziałek, godzina 9:20; piątek, godzina 00:05
Emisja IV-VIII sezonu: poniedziałek-piątek, godzina 13:20, 19:15 i 23:10; sobota-niedziela, godzina 13:20 i 23:55; niedziela, godzina 19:20

„Rodzinka.pl”
Boscy są po trzydziestce, mają trójkę dzieci. Poznali się jeszcze na studiach i od tej pory stanowią zgodne małżeństwo. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, a owocem ich miłości był Tomek. Niedługo później przychodzi na świat kolejny syn – Jakub, zamknięty w sobie i nieśmiały. Najmłodszy syn Kacper lubi podkreślać, że z racji wieku wszystko mu się należy. Boscy mieszkają pod Warszawą w przestronnym, kupionym na kredyt domu. Ludwik, głowa rodziny, jest architektem i pracuje w domu. Natalia Boska wróciła do pracy po kilku latach poświęconych na wychowanie dzieci. „Rodzinka.pl” jest adaptacją kanadyjskiego serialu „Les Parent”, realizowanego w wersji oryginalnej od 2008 roku.
Emisja VI sezonu: środa, godzina 00:05; czwartek, godzina 9:20; niedziela, godzina 18:10
Emisja IV-VI sezonu: poniedziałek-piątek, godzina 10:10, 16:10 i 18:35; sobota-niedziela, godzina 11:40 i 3:50

FILMOWE HITY

POLSKIE KOMEDIE

„U pana Boga za piecem”
Komedia, której akcja toczy się w prowincjonalnym miasteczku na Białostocczyźnie. Rekietierzy napadają na rosyjski autobus, w którym jadą drobni handlarze udający się na przygraniczny bazar. Młoda Rosjanka, Marusia zawiadamia o wypadku policję. Zostaje zatrzymana jako świadek w przygranicznym miasteczku. Proboszcz umieszcza dziewczynę w domu młodego organisty, Witka.
Emisja: sobota, 13 czerwca, godzina 20:20

„U pana Boga w ogródku”
Kontynuacja „U Pana Boga za piecem”. Do mieściny Królowy Most, gdzie życie płynie leniwie i spokojnie, agenci przywożą gangstera Czaplę, teraz jako Bociana, świadka koronnego, który ma tu żyć w luksusowej willi na uboczu. Sprawę zna w tym mieście tylko komendant.
Emisja: sobota, 20 czerwca, godzina 20:20

„U pana Boga za miedzą”
Kolejna część perypetii mieszkańców idyllicznego podlaskiego miasteczka Królowy Most. Spokojne życie dobrodusznego proboszcza i równie sympatycznych, co niewydarzonych, stróżów porządku zostaje zakłócone przez pojawienie się nowych przybyszów.
Emisja: sobota, 27 czerwca, godzina 20:20

„Och, Karol 2”
Nowa wersja kinowego przeboju Romana Załuskiego „Och, Karol” z 1985 roku. Karol wiedzie żywot dostatni i wygodny, to prawdziwy człowiek sukcesu. Mimo że jest zaręczony, nie stroni od innych kobiet. Dzieli swój wolny czas między narzeczoną i trzy stałe kochanki, nigdy nie pogardzi też przelotnym flirtem. Wkrótce pozna smak zemsty oszukanych kobiet.
Emisja: sobota, 4 lipca, godzina 20:20

„Dlaczego nie!”
Komedia romantyczna. Małgosia, absolwentka ASP, przenosi się do dużego miasta, by znaleźć wymarzoną pracę. Rynek okazuje się niezwykle zamknięty, co jednak nie zniechęca dziewczyny. Artystka poznaje przystojnego Jana, z którym połączy ją gorące uczucie.
Emisja: sobota, 11 lipca, godzina 20:20

„Złoty środek”
Wychowana na warszawskiej Pradze Mirka, wbrew cwaniackim tradycjom rodzinnym, ukończyła prestiżowy wydział prawa. Prawnicza wiedza Mirki może bardzo się przydać w walce o ocalenie starej kamienicy. Kamienica, w której mieszka od dzieciństwa, ma zostać zburzona w wyniku budzącej wątpliwości transakcji. Aby pomoc mieszkańcom Mirka zdobywa się na brawurową mistyfikację. Piękna dziewczyna przebiera się za mężczyznę i zatrudnia w podejrzanej kancelarii.
Emisja: sobota, 18 lipca, godzina 20:20

„Kariera Nikosia Dyzmy”
Komedia satyryczna, współczesna wersja losów Nikodema Dyzmy z głośnej międzywojennej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Nikoś Dyzma zajmuje się wygłaszaniem mów na pogrzebach. Przez przypadek trafia w jego ręce zaproszenie na przyjęcie dyplomatyczne. Oblany przez przypadek trunkiem, obrzuca nieokrzesanego gościa przekleństwami. Jest to punkt zwrotny w jego karierze. Obraził jednego z ministrów zyskując przychylność wielu wpływowych dygnitarzy.
Emisja: sobota, 25 lipca, godzina 20:20

„Randka w ciemno”
W wyniku szalonego zakładu z kolegami, Karol decyduje się na udział w popularnym programie telewizyjnym „Randka w ciemno”. Również Majka, która nie może dojść do siebie po rozstaniu, za sprawą koleżanek zostaje kandydatką do programu. Wygrywa egzotyczną podróż w towarzystwie przekonanego o swojej nieodpartej atrakcyjności Karola.
Emisja: sobota, 1 sierpnia, godzina 20:20

„E=mc2”
Max jest doktorem filozofii, lecz aby dorobić do skromnej pensji pisze prace magisterskie, dyplomowe i licencjackie na zamówienie. Jedną z jego klientek zostaje Stella, studentka ostatniego roku pedagogiki. Pozornie prosta sprawa komplikuje się, gdy Max zakochuje się w Stelii, która jest dziewczyną Ramzesa, zazdrosnego o nią wpływowego gangstera.
Emisja: sobota, 8 sierpnia, godzina 20:20

„Deja Vu”
Komedia sensacyjna. Rok 1925, do Odessy przybywa płatny morderca, Johnny Pollack, aby wykonać wyrok chicagowskiej mafii na zdrajcy, który uciekł do kraju swoich przodków. Pomimo usilnych starań, Pollackowi nie udaje się wykonać zadania. Pod wpływem niesamowitych przeżyć w Kraju Rad bohater wielokrotnie doznaje szoku, w jego wyniku na przemian traci pamięć, bądź ją odzyskuje.
Emisja: sobota, 15 sierpnia, godzina 20:20

„Fuks”
Komedia sensacyjna z wątkiem romantycznym. Bohater filmu, Aleks, w dniu swoich 18 urodzin postanawia wyrównać rachunki ze światem. Chce zemścić się na mężczyźnie, który skrzywdził jego i matkę. Krąży po mieście swoim zdezelowanym małym fiatem, obserwując znanego biznesmena, o którym wiadomo, że prowadzi brudne interesy. Zwraca również uwagę na młodą i piękną Sonię zatrudnioną w firmie biznesmena.
Emisja: sobota, 22 sierpnia, godzina 20:20

„Ranczo Wilkowyje”
Kinowa wersja perypetii mieszkańców gminy Wilkowyje znanych z ogromnie popularnego serialu emitowanego na antenie Jedynki. Para zakochanych, Lucy i Kusy, spędza szczęśliwe chwile w malowniczym dworku. Ich sielankę przerywa niespodziewane przybycie z Ameryki męża Lucy, Louisa. Okazuje się, że ich rozwód nie został do końca przeprowadzony. Louis pragnie odzyskać uczucia żony i namówić ją do powrotu do USA
Emisja: sobota, 29 sierpnia, godzina 20:20

MOCNE KINO

„Pokłosie”
Głośny film o relacjach polsko-żydowskich z czasów II wojny światowej. Dwaj bracia próbują odgrzebać tajemnicę sprzed lat, stając w poważnym konflikcie z mieszkańcami swojej wsi. Ujawniają przy tym najpilniej strzeżone tajemnice, co sprowadza na nich nieszczęście
Emisja: niedziela, 14 czerwca, godzina 20:20

„Sala samobójców”
Dominik jest tuż przed maturą, uczy się dobrze. Bogaci rodzice zapewniają mu dostatnie życie. Podczas imprezy z przyjaciółmi jeden pocałunek dla draki z kolegą zmienia wszystko. Zagubionego chłopaka w sieci zaczepia intrygująca dziewczyna. Znają się tylko w świecie wirtualnym. Nowa znajoma wprowadza Dominika do „Sali samobójców”, miejsca, z którego nie ma ucieczki.
Emisja: niedziela, 28 czerwca, godzina 20:20

„Skrzydlate świnie”
Nietypowy film o polskich kibicach klubów piłki nożnej. Gdy pewnego dnia lokalny klub sportowy przestaje istnieć, życie czwórki bohaterów wywraca się do góry nogami. Oskar zostanie zmuszony do założenia garnituru i przyjęcia posady od miejscowego Bossa. Nowa działalność Oskara ściągnie na niego prawdziwe kłopoty.
Emisja: niedziela, 5 lipca, godzina 20:20

„Uwikłanie”
Trzymający w napięciu film kryminalny z misternie budowaną intrygą i wątkami: politycznym i miłosnym. Podstawą scenariusza jest powieść Zygmunta Miłoszewskiego. Akcja koncentruje się wokół tajemnicy morderstwa jednego z uczestników terapii grupowej. Śledztwo prowadzą: pani prokurator Szacka i komisarz Smolar, których łączą nie tylko relacje służbowe, ale również bliższa znajomość z przeszłości.
Emisja: niedziela, 12 lipca, godzina 20:20

„Sponsoring”
Anne, doświadczona dziennikarka „Elle”, pracuje nad artykułem o studentkach, dorabiających prostytucją. Pod wpływem rozmów z nimi zaczyna dostrzegać, że jej własne, pozornie szczęśliwe życie, podszyte jest pustką, samotnością i zakłamaniem.
Emisja: niedziela, 19 lipca, godzina 20:20

„Show”
Czarek – drobny oszust i fałszywy uzdrowiciel musi uciekać przed zemstą mafii. Szczęśliwym zrządzeniem losu trafia do nowego „reality show”. Razem z dziewiątką innych kandydatów przeprowadza się do specjalnie wybudowanego domu na samotnej, dzikiej wyspie na jeziorze. Program realizuje Dorota, która robi wszystko, aby namówić uczestników do maksymalnego ekshibicjonizmu. Rekordowo duża nagroda sprawia, że walka miedzy uczestnikami przybiera coraz ostrzejszą formę. Wkrótce mieszkańcami domu wstrząsa wiadomość o nagłej śmierci jednej z uczestniczek.
Emisja: niedziela, 26 lipca, godzina 20:20

„Psy”
Franc Maurer, 35-letni ubek, staje przed komisją weryfikacyjną. Ocena służby wypada pomyślnie – dostaje się do policji kryminalnej. Jego oddział ma za zadanie zatrzymać gang złodziei samochodów.
Emisja: niedziela, 2 sierpnia, godzina 20:20

„Psy 2. Ostatnia krew”
Po czterech latach spędzonych za kratkami Maurer wychodzi na wolność. Zostaje zaangażowany przez Radosława Wolfa, handlarza bronią, który właśnie wrócił z Serbii. Maurer wciąga do gangu dawnego kolegę z policji.
Emisja: niedziela, 9 sierpnia, godzina 20:20

„Brat”
Po dwóch latach służby wojskowej Daniła Bagrow wraca do rodzinnego miasteczka, gdzie właściwie nikt na niego nie czeka. Zmęczona życiem matka myśli tylko o starszym synu, Wiktorze, który robi karierę w Sankt Petersburgu. Daniła postanawia za namową matki też spróbować swych sił w wielkim mieście. Od czasu śmierci ojca starszy brat opiekował się Daniłą, stanowił oparcie i wzór do naśladowania. Kiedy przyjeżdża do Wiktora, okazuje się, że jest on płatnym mordercą.
Emisja: niedziela, 16 sierpnia, godzina 20:20

„Brat 2 – Droga do domu”
Daniła, Konstantin i Ilia Setiewoj, dawni towarzysze broni, spotykają się w studiu moskiewskiej telewizji podczas nagrania programu o losach weteranów. Po programie Kostia zwierza się kolegom, że jego brat bliźniak, hokeista grający w Chicago, został oszukany przez swego rosyjskiego sponsora. Daniła i Ilia namawiają przyjaciela, żeby interweniował w tej sprawie. Wkrótce Kostia zostaje zamordowany. Daniła, domyślając się, kto zlecił zabójstwo, postanawia pomścić śmierć przyjaciela.
Emisja: niedziela, 23 sierpnia, godzina 20:20

„To ja, złodziej”
16-letni Piotrek, nazywany „Jajo”, i jego o pięć lat młodszy kolega pochodzą z pijackich, rozbitych rodzin. Skazani na własne siły dokonują kradzieży i rozbojów, by utrzymać siebie i rodziców, którym brakuje pieniędzy na kolejną butelkę. „Jajo” znajduje prawdziwego przyjaciela we właścicielu warsztatu samochodowego, który daje mu zatrudnienie. Choć szef sam nie stroni od lewych interesów, próbuje sprowadzić chłopca na uczciwą drogę. Tymczasem „Jajo” niespodziewanie wkracza w świat gangów kradnących samochody. Kiedy udaje mu się sprzątnąć gangsterom sprzed nosa luksusowego jaguara, należącego do znanego kompozytora piosenek, jego życie jest w niebezpieczeństwie.
Emisja: niedziela, 30 sierpnia, godzina 20:20

SERIAL ZAGRANICZNY

„Wspaniałe stulecie”
Turecki serial kostiumowy opowiadający o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Otomańskiego i jego miłości do pięknej Roksolany, niewolnicy wziętej w jasyr w dalekim słowiańskim kraju. Serial był wyświetlany w 54 krajach, ciesząc się niezwykłą popularnością, największą w krajach arabskich i bałkańskich, lecz także w Estonii, Grecji, na Węgrzech, w Chile, Wietnamie, Izraelu i Pakistanie.
Emisja: poniedziałek-piątek, od 29 czerwca, godzina 20:15
Powtórka: poniedziałek-piątek, od 29 czerwca, godzina 6:10

NOWE SERIALE TVP

„Cisza nad rozlewiskiem”
Kolejna odsłona losów bohaterek „Domu nad rozlewiskiem”, serialu opartego na bestsellerowej sadze autorstwa Małgorzaty Kalicińskiej. Tocząca się na tle pięknego pejzażu Mazur opowieść o życiu i miłości trzech pokoleń kobiet: Barbary, jej córki Gosi oraz wnuczki Marysi.
Emisja: poniedziałek, od 25 maja, godzina 00:05; wtorek, od 25 maja, godzina 9:20

„O mnie się nie martw”
Pełen ciepła i humoru nowy serial TVP2, który zaskarbił sobie sympatię widzów. Bohaterką jest energiczna trzydziestolatka, Jadwiga „Iga” Małecka, która ma złote serce, ale i niewyparzony język. Mimo życiowych zawirowań, zawsze potrafi znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Sporych zmartwień przysparza Idze utrata pracy. Jednak jej największym utrapieniem jest leniwy i niezdarny były mąż, który nie tylko nie pomaga w wychowaniu dwóch córeczek, lecz pomimo rozwodu, nie chce wyprowadzić się z domu. Szukając pomocy prawnej kobieta poznaje młodego mecenasa, Marcina Kaszubę. Nie przeczuwa, że ta znajomość może wprowadzić jeszcze więcej zamieszania do jej życia.
Emisja: wtorek, od 16 czerwca, godzina 00:05; środa, od 16 czerwca, godzina 9:20; sobota, od 16 czerwca, godzina 8:45 i 18:20

„Strażacy”
Nowy serial TVP1 opowiada o losach strażaka Adama, który znajdzie się na zakręcie swojego życia. Jego narzeczona wyjeżdża na staż za granicę, a on z Warszawy przenosi się na prowincję. Rozpoczyna pracę w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej i poznaje naczelniczkę tej jednostki. Pomiędzy nimi zaczyna iskrzyć.
Emisja: czwartek, od 18 czerwca, godzina 00:05; piątek, od 18 czerwca, godzina 9:20; niedziela, od 18 czerwca, godzina 8:45

„Służby specjalne”
Gdy w 2006 roku dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik, kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie oraz były pułkownik SB. Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują.
Emisja: poniedziałek, od 29 czerwca, godzina 00:55; sobota, od 29 czerwca, godzina 1:55

KULTOWE SERIALE

„Stawka większa niż życie”
Szpiegowski serial wszech czasów. Akcja zaczyna się w 1941 roku, gdy Polak – Stanisław Kolicki – rozpoczyna współpracę z wywiadem radzieckim. Przedostaje się na stronę sojusznika i przekazuje informacje o koncentracji niemieckich wojsk wzdłuż granicy. W tym samym czasie wywiad radziecki aresztuje oficera niemieckiego Hansa Klossa, do którego Kolicki jest łudząco podobny. Rosjanie postanawiają wykorzystać to podobieństwo do celów wywiadowczych. Kolicki jako Hans Kloss dokonuje brawurowej ucieczki na stronę niemiecką. Zajmuje miejsce swojego sobowtóra w strukturach wojskowego kontrwywiadu. Jako agent J-23 zaczyna tajną misję w niemieckiej armii. Niemcy podejrzewają jednak mistyfikację. Bohater zostaje zdemaskowany. Udaje mu się jednak upozorować własną śmierć i zbiec. Wkrótce, na własną prośbę, znowu przenika do Abwehry, tym razem już jako „prawdziwy” Hans Kloss.
Emisja: niedziela, godzina 17:15; sobota, godzina 6:30

„Czterdziestolatek”
Opowieść o warszawskiej rodzinie Karwowskich. Serial zrealizowany przez Jerzego Gruzę, który twierdził, że dla niego główny bohater „Czterdziestolatka” był Woodym Allenem Polski lat 70. Idealista, pozbawiony sprytu, trochę fajtłapa, uczciwy i naiwny marzyciel. Śmieszność bohatera polegała na tym, że wszystkie zalecenia „odgórne”, nawet te absurdalne, traktował bardzo serio i próbował je realizować. Stefan i Madzia Karwowscy – właściciele mieszkania w bloku i małego fiata, kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi oraz karierowicz Maliniak – to dziś kultowe postaci polskiego kina.
Emisja: sobota, od 20 czerwca, godzina 17:15; niedziela, od 20 czerwca, godzina 7:00

„Czterej pancerni i pies”
Historia załogi czołgu „Rudy 102” psa Szarika biła rekordy popularności od momentu pojawienia się na dużych i małych ekranach. Na niemal każdym podwórku dzieci bawiły się w „pancernych”, imię Szarik nadawano zarówno owczarkom niemieckim, jak i ratlerkom, a dziewczynki nosiły warkocze a la Marusia. Nie sposób zliczyć, ile osób obejrzało serial w telewizji i na kasetach wideo. Tylko kinową widownię szacuje się na 7 milionów.
Emisja: poniedziałek-piątek, od 5 czerwca, godzina 7:15, 8:10 i 2:55
niedziela, od 9 sierpnia, godzina 17:15; sobota, od 9 sierpnia, godzina 6:30

„Janosik”
Janosik, bohater słowackich i polskich legend, to postać autentyczna. Żył w latach 1688-1713. Był duchownym, dopóki ojca nie pobili żandarmi, a matki nie spalili w chacie. Zrzucił wtedy sutannę, zebrał bandę górali i mścił się na zabójcach. W serialu telewizyjnym czas akcji przeniesiono na początek XIX w. Janosik jest nie tylko zbójnikiem, mszczącym się za krzywdy chłopskie, toczącym walki z murgrabią i jego hajdukami, ale także uczestnikiem narodowych zrywów, walczącym z regularnymi wojskami austriackimi. Żandarmi aresztują go w chwili ślubu z Maryną. W filmie jest dużo humoru i zabawnych scen. Nie brak widowiskowych bójek i walk. W tym roku przypada jubileusz 40-lecia serialu.
Emisja: poniedziałek-piątek, od 6 lipca, godzina 8:10 i 2:55

„Czarne chmury”
Pierwszy polski serial spod znaku „płaszcza i szpady”. Osią fabuły stały się dramatyczne epizody z walk o utrzymanie przy Polsce Prus Książęcych. Pozostawały one w lennej zależności od Rzeczypospolitej od 1525 roku, kiedy Albrecht Hohenzollern złożył w Krakowie hołd królowi polskiemu. W XVII wieku ziemie te przypadły elektorowi brandenburskiemu. Polska była wówczas krajem wolności szlacheckich, w Prusach szlachcie wiodło się znacznie gorzej. Na czele opozycji przeciwko elektorowi stanął pułkownik Krystian Ludwik Kalkstein-Stoliński. W 1670 roku musiał uciekać z Prus do Polski. Burzliwe dzieje Kalksteina-Stolińskiego stały się osnową scenariusza serialu telewizyjnego. Na pierwszy plan wysuwają się ucieczki, pogonie, pojedynki, intrygi i oczywiście miłość.
Emisja: poniedziałek-piątek, od 23 lipca, godzina 8:10 i 2:55

„Ogniem i mieczem”
Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza. Telewizyjna wersja filmu Jerzego Hoffmana składa się z czterech, niespełna godzinnych odcinków. Różnice między obiema wersjami są w zasadzie niedostrzegalne. Ze względu na specyfikę serialu (podział na osobne części) materiał został nieco inaczej zmontowany, fabuła zyskała trochę inny rytm.
Emisja: poniedziałek-piątek, od 6 sierpnia, godzina 8:10 i 2:55

SERIALE POLSKIE

„Na dobre i na złe”
To serial o losach personelu i pacjentów szpitala w fikcyjnym podwarszawskim miasteczku Leśna Góra. Początkowo akcja osnuta była wokół postaci trojga lekarzy: Zosi Stankiewicz, Jakuba Burskiego i Brunona Walickiego – przyjaciół ze studiów, którzy po latach spotkali się ponownie, by pracować razem w jednym szpitalu. Z czasem losy tych trzech bohaterów zaczęły rozwijać się równocześnie z perypetiami innych postaci.
Emisja: poniedziałek-piątek, godzina 15:10

„M jak miłość”
Opowieść o trzypokoleniowej rodzinie Mostowiaków, ich codziennym życiu, problemach, zmaganiach z przeciwnościami losu, sukcesach i porażkach. Akcja serialu rozpoczyna się, gdy Barbara i Lucjan Mostowiakowie obchodzą w swoim domu w Grabinie 40. rocznicę ślubu. Córki szykują im przyjęcie z tej okazji. Seniorzy rodu wiodą szczęśliwe życie, na ogół pozbawione kłótni i nieszczęść, lecz ich dzieciom układa się różnie. Głównym wątkiem serialu jest oczywiście tytułowa miłość.
Emisja: poniedziałek-piątek, od 29 czerwca, godzina 8:25, godzina 7:15 i 4:00

„Instynkt”
Do Stołecznej Komendy trafia nowa policjantka Anna Oster, która zostaje partnerem podkomisarza Tarkowskiego – gwiazdy wydziału dochodzeniowo-śledczego. Dzięki swemu wyjątkowemu instynktowi komisarz Oster rozwiązuje najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Znakiem szczególnym Anny jest też jej enigmatyczna przeszłość, która powoli będzie odsłaniać się przed widzem i przed nią samą.
Emisja: poniedziałek, od 3 sierpnia, godzina 00:55; sobota, od 3 sierpnia, godzina 1:55

„Londyńczycy”
Serial obyczajowy, którego akcja toczy się współcześnie w Londynie wśród polskich emigrantów. Bohaterowie serialu przeżywają typowe perypetie i kłopoty emigracyjne związane z poszukiwaniem pracy i mieszkania, kontaktami z przedstawicielami rozmaitych nacji i kultur, co w mieście tak kosmopolitycznym jak Londyn jest codziennością. Niektórzy wpadają w tarapaty związane z przemytem, inni trafiają na nieuczciwych pracodawców, muszą pokonać trudności językowe i adaptacyjne.
Emisja: wtorek, od 30 czerwca, godzina 00:55; niedziela, od 30 czerwca, godzina 00:55

„Oficerowie”
Serial kryminalny o pracy młodych oficerów grupy specjalnej Centralnego Biura Śledczego. Do bohaterów znanych z serialu „Oficer”, podkomisarza Tomasza Kruszyńskiego „Kruszona” i nadkomisarz Aldony Ginko, dołącza 25-letnia podkomisarz Alicja Szymczyszyn, absolwentka psychologii, która już na studiach zwróciła uwagę specjalistów od rekrutacji kadr. Inteligentna, wrażliwa, ale zarazem obdarzona silnym charakterem i wyjątkową intuicją dziewczyna musi udowodnić, że faktycznie nadaje się do pracy w policji.
Emisja: środa, od 27 czerwca, godzina 00:55; sobota, od 27 czerwca, godzina 00:55

„Pitbull”
Serial kryminalny przedstawia służbowe i życiowe perypetie warszawskich policjantów z wydziału zabójstw. Jednym z bohaterów jest Despero, podkomisarz Sławomir Desperski, który ma na koncie postępowanie dyscyplinarne za pobicie zastępcy naczelnika. Nie ułożył sobie życia osobistego, pomieszkuje w komisariacie. Inny z policjantów to Gebels, ogolony na łyso starszy aspirant Jacek Goc, kierownik sekcji operacyjnej. Uchodzi za twardziela, który nigdy „nie bierze”. To tylko dwóch z szerokiego grona wyraziście przedstawionych bohaterów serialu, oficerów kryminalnych, na co dzień stykających się z brutalnym i mrocznym światem zbrodni.
Emisja: czwartek, godzina 00:55; sobota, godzina 3:05

„Paradoks”
Serial przedstawia sprawy kryminalne prowadzone przez inspektora Komendy Głównej Policji, Marka Kaszowskiego, oraz podkomisarz Joannę Majewską, funkcjonariuszkę Biura Służby Wewnętrznej. Majewska zostaje skierowana do zespołu Kaszowskiego, aby przy okazji badania wybranych spraw kryminalnych przeprowadzić śledztwo dotyczące samego inspektora. Każdy odcinek przedstawia jedną sprawę z niedalekiej przeszłości.
Emisja: piątek, od 21 czerwca, godzina 00:55; niedziela, od 21 czerwca, godzina 1:55

FESTIWAL POLSKICH SERIALI TELEWIZYJNYCH

Koncert „Piosenki z ekranu”
Koncert największych polskich przebojów serialowych i filmowych w wykonaniu wybitnych polskich aktorów. Koncert zakończy pierwszy Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych w Elblągu.
Emisja: niedziela, 21 czerwca, godzina 20:20, na żywo

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *