Lato 2020 w TVP Kultura i TVP Kultura 2

W czwartek, 4 czerwca została zaprezentowana letnia oferta programowa TVP Kultura oraz nowy kanał streamingowy TVP Kultura 2. W konferencji online wzięli udział m.in. Dyrektor Centrum Kultury i Historii TVP Grzegorz Płaza, Zastępca Dyrektora Centrum Kultury i Historii TVP ds. Produkcji Aneta Woźniak oraz Zastępca Dyrektora Centrum Kultury i Historii TVP ds. TVP Kultura – Redaktor Naczelna Kalina Cyz.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

Gośćmi specjalnymi spotkania byli: Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska-Whiskerd; prowadząca program „Powidoki” i Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza Barbara Schabowska, filozof profesor Piotr Nowak, filmoznawca Łukasz Jasina, a także muzycy Janusz Prusinowski i Sebastian Wypych.

Lato w TVP Kultura to mnóstwo interesujących propozycji programowych – od premier filmowych i muzycznych, przez spektakle teatralne i operowe, po weekendy tematyczne i interesujące seriale. Na antenę powrócą znane i lubiane programy publicystyczne. Nie zabraknie nowych, ciekawych formatów i kontynuacji premierowych pozycji, które pojawiły się na naszej antenie wiosną.

TVP KUTURA 2

Zbliżające się wakacje będą inne niż zwykle. Ze względu na pandemię koronawirusa wiele kulturalnych wydarzeń zostało odwołanych, a plany wakacyjne musiały ulec zmianie. Nie oznacza to jednak wakacji bez kultury! Od piątku, 26 czerwca, będzie ona jeszcze bliżej odbiorców – dostępna online na kanale streamingowym TVP Kultura 2 na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Program TVP Kultura 2 będzie można oglądać na stronie streamingowej Telewizji Polskiej – TVP Stream, między godziną 12.00 a 24.00. Dzięki pasmu „Kulturalne wakacje” widzowie poznają różne regiony Polski. W cyklu „Kultowej Kultury” wyemitowane zostaną słynne polskie filmy i seriale, takie jak „U Pana Boga za piecem”, „Alternatywy 4” czy „Zmiennicy”. Dostępne będą propozycje filmowe dla dzieci i młodzieży. Wśród nich: „Pierścień i Róża”, „Wakacje z duchami”, „Dziewczyna i chłopak” oraz cykle „Animama” i „Od ucha do ucha”. Nie zabraknie ciekawych koncertów i spektakli operowych oraz informacji ze świata kultury. Jeden z programów będzie dedykowany także wydarzeniom kulturalnym realizowanym przez artystów w sieci.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *