LE: Manchester United – Anderlecht Bruksela na żywo w Eurosporcie 1

W czwartek kibice będą mogli oglądać w akcji Łukasza Teodorczyka, który w barwach Anderlechtu zagra przeciwko Manchesterowi United. Stawką spotkania jest awans do półfinału Ligi Europy. Pierwsze starcie lidera ligi belgijskiej z Czerwonymi Diabłami zakończyło się remisem 1:1. Początek rewanżu o godzinie 21:00. Transmisja wyłącznie w Eurosporcie 1 i usłudze Eurosport Player.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Eurosport 1

Awans do 1/2 finału prestiżowych rozgrywek jest sprawą otwartą, choć na Old Trafford faworytem będą jednak gospodarze. To oni przeważali przed tygodniem w Brukseli i stworzyli więcej sytuacji do strzelenia goli. Od 36. minuty prowadzili po bramce Henricha Mchitarjana. Brakowało im jednak skuteczności, żeby powiększyć wynik, co zemściło się w 86. minucie spotkania. Gola na wagę remisu strzelił dla Fiołków Leander Dendoncker. W rewanżu piłkarze Anderlechtu będą musieli przynajmniej raz trafić do bramki Manchesteru, żeby myśleć o awansie do półfinału Ligi Europy.

Przed tygodniem Anderlecht przez większą część spotkania grał bez Łukasza Teodorczyka, który zmagał się z urazem barku. Ze zdrowym napastnikiem reprezentacji Polski, który w Jupiler Pro League strzelił w tym sezonie już 20 goli, powinno być im łatwiej. Z drugiej strony, siła ofensywna United robi wrażenie. Zlatan Ibrahimović, Marcus Rashford czy Paul Pogba to piłkarze, którzy wielokrotnie rozstrzygali o losach ważnych meczów. Kluczem do sukcesu może zatem okazać się gra w defensywie.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek o godzinie 21:00. Transmisja wyłącznie w Eurosporcie 1 i usłudze Eurosport Player. Mecz komentować będą Mateusz Borek i Andrzej Strejlau.

Źródło: Eurosport