ME w lekkiej atletyce Amsterdam 2016 w Eurosporcie

Od najbliższej środy w Amsterdamie lekkoatleci rywalizować będą w Mistrzostwach Europy – ostatniej próbie przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro. Wśród reprezentantów Polski nie zabraknie naszych największych gwiazd – Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka czy Adama Kszczota. Eurosport 1 i Eurosport 2 zapewnią kibicom ponad 35 godzin relacji na żywo z tej imprezy przez 5 dni. To najwięcej w historii relacji z mistrzostw Europy.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Do 23. Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Amsterdamie zostało zgłoszonych aż 73 Polaków. To rekord, jeśli chodzi o liczbę naszych reprezentantów w dotychczasowych występach w europejskim czempionacie. Polska kadra jedzie do Amsterdamu w bardzo mocnym składzie. Nie zabraknie w niej naszych największych gwiazd – medalistów ostatnich mistrzostw świata i Europy. W tym gronie są między innymi Anita Włodarczyk, Adam Kszczot, Piotr Małachowski, Paweł Fajdek, Joanna Fiodorow czy Angelika Cichocka. Dwa lata temu w Zurychu Polacy zdobyli aż 12 medali, ustępując pod tym względem tylko Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji.

Eurosport będzie relacjonować tegoroczne mistrzostwa Europy bardzo obszernie. Ponad 25 godzin transmisji zaplanowano w Eurosporcie 1, a 10 godzin w Eurosporcie 2. Każdego dnia zobaczymy zatem około 7 godzin przekazu na żywo. Zawody komentować będą prosto ze stadionu olimpijskiego w Amsterdamie Janusz Rozum, Igor Błachut i Paweł Ulbrych. Transmisje wzbogacone będą także o analizy eksperta Eurosportu Jonahtana Edwardsa – mistrza olimpijskiego z Sydney, dwukrotnego mistrza świata i rekordzistę świata w trójskoku.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *