Do zespołu newsroomu Radia 357 dołączył Leszek Krawczyk, który będzie relacjonował wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych. Będzie przygotowywał regularne korespondencje do serwisów informacyjnych oraz komentował bieżące wydarzenia.

Gdy świat obserwuje ruchy Stanów Zjednoczonych chcemy być jak najbliżej decyzji, które zapadają w Waszyngtonie. Po to, by relacjonować je słuchaczom z pierwszej ręki. To słuchacze finansują nasze radio – rewanżujemy się treściami na najwyższym poziomie, dotyczy to także wiadomości z kraju i ze świata. Leszek świetnie zna tematykę międzynarodową, w tym również wojenną i bardzo się cieszę, że jest z nami – mówi Ewa Koch, koordynująca prace newsroomu Radia 357.

Doświadczenie w relacjach wojennych

Leszek Krawczyk był wieloletnim reporterem „Wiadomości” TVP 1, dla których relacjonował m.in. rosyjską inwazję na Gruzję w 2008 roku, interwencję NATO w Afganistanie jak i wydarzenia Arabskiej Wiosny w Egipcie, Syrii i Libanie. W 2014 roku relacjonował pierwszą inwazję Rosjan na Ukrainie z Kijowa, Doniecka i Mariupolu. W latach 2014-2016 Krawczyk był szefem Biura Telewizji Polskiej w Waszyngtonie, współpracował również z miesięcznikiem Press i telewizją Wirtualnej Polski.

Radio 357 to fantastyczny zespół, nie tylko doświadczonych dziennikarzy, ale dobrych ludzi. W czasie pierwszego spotkania na Żoliborzu redaktor Strzyczkowski zaproponował mi… gołąbki, własnej roboty! – mówi Leszek Krawczyk. – W relacjach ze Stanów Zjednoczonych będziemy stawiać na mobilność. Sprzęt radiowy jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, dlatego zamierzam zabierać słuchaczy w podróż na ulice Chicago, Nowego Jorku czy Waszyngtonu – dodaje.

Krawczyk będzie już drugim korespondentem Radia 357 w USA – obok Żanety Auler, która relacjonuje wydarzenia z Los Angeles w Kalifornii.

Źródło: Radio 357