Liga Narodów w siatkówce w TVP

Pod koniec maja i w czerwcu na antenach Telewizji Polskiej będzie można oglądać rywalizację siatkarek i siatkarzy w Lidze Narodów. O zwycięstwo w rozgrywanym we włoskim Rimini turnieju powalczy szesnaście najlepszych żeńskich i męskich drużyn globu, w tym reprezentacje Polski.

Sprawdź godziny transmisji kobiecej Ligi Narodów w PROGRAMIE TV

25 maja rywalizację rozpoczęły Polki, dla których Liga Narodów, ze względu na brak kwalifikacji olimpijskiej, będzie okazją do zmierzenia się z silnymi rywalkami. Biało-czerwone zagrają z dziesięcioma z dwunastu reprezentacji, które zobaczymy później na turnieju olimpijskim.

Dla reprezentacji męskiej, która pierwszy mecz zagra 28 maja z Włochami, Liga Narodów będzie przetarciem przed igrzyskami w Tokio. Biało-czerwoni, jako mistrzowie świata, są typowani jako jeden z faworytów do olimpijskiego złota. Polacy w turnieju we Włoszech zagrają m.in. z Brazylią, Rosją i Stanami Zjednoczonymi, czyli z rywalami, z którymi będą walczyć podczas igrzysk w Japonii.

Sprawdź godziny transmisji męskiej Ligi Narodów w PROGRAMIE TV

Tegoroczna Liga Narodów będzie inna niż dotychczasowe. Z powodu pandemii COVID-19 turniej rozegrany zostanie w jednej lokalizacji, w tak zwanej „bańce”, co oznacza, że hala i obiekty sportowe w Rimini będą udostępnione wyłącznie sportowcom i sztabom szkoleniowym.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

W przypadku awansu reprezentacji Polek lub Polaków do turnieju Final Four, półfinał i mecz o medal będą również transmitowane w Telewizji Polskiej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *