Lilly Hates Roses zagra w radiowej Czwórce

To będzie kolejne muzyczne wydarzenie w ramach cyklu Czwórki „Żywcem wzięci”. W sobotę 26 września 2015 roku w studiu radiowej Czwórki wystąpi zespół Lilly Hates Roses.

Lilly Hates Roses, czyli Kamil Durski i Kasia Golomska to nieprzeciętny duet, w którym podobne gusta i wrażliwość na muzykę tworzą spójną całość z nieokiełznaną kreatywnością, swobodą tworzenia, a przede wszystkim szczerym przekazem. Ich piosenki z łatwością przechodzą z lekkiej i przyjemnej stylistyki znanej choćby z dokonań Angusa i Julii Stone’ów, do gorzkich, czasem smutnych wyznań jak u Sun Kil Moon.

Po sukcesie debiutanckiego krążka „Something To Happen”, przy którym zespół pracował z Maciejem Cieślakiem, przyszła pora na nagranie kolejnego krążka. Tym razem duet połączył siły z Bogdanem Kondrackim, producentem i kompozytorem mającym na swoim koncie udział przy płytach Moniki Brodki, Smolika, Dawida Podsiadło czy Ani Dąbrowskiej. „Mokotów”, bo tak zatytułowany jest drugi album w karierze zespołu, to zbiór jedenastu piosenek, w których folk znany z debiutu brzmi znacznie bardziej rockowo. Jedno pozostaje bez zmian – muzyka Lilly Hates Roses to przede wszystkim teksty piosenek będące opowieściami, w których każdy może odnaleźć samego siebie. Na krążku nie zabrakło gości m.in. Dawida Podsiadło. „Mokotów” to konsekwentne podążanie ścieżką zapoczątkowaną na „Something To Happen” i stałe rozbudowywanie brzmienia, w którym można odnaleźć coraz więcej inspiracji Kasi i Kamila, w tym m.in. muzyką elektroniczną.

Radiowa Czwórka zaprasza do słuchania koncertu Lilly Hates Roses 26 września o godzinie 21:00.

Koncert zostanie wyemitowany w ramach projektu „Żywcem wzięci” realizowanego we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *