Lipiec 2016 na HISTORY i H2

Kanały HISTORY i H2 na lipiec 2016 roku przygotowały szereg nowości programowych – w tym nowy sezon „Alone: przetrwać najdłużej”, dokument specjalny o tajemnicy Atlantydy oraz kolejną wyprawę śladami obcych.

„Ludzie gór”, V seria
W Ameryce wciąż są ludzie, którzy żyją i utrzymują rodziny wyłącznie z tego, co upolują bądź złowią. Ci „Ludzie gór” radzą sobie dzięki umiejętnościom przetrwania doskonalonym przez całe pokolenia ich przodków. W programie oglądamy sześciu mieszkańców rozmaitych górskich rejonów w USA, którzy zmagają się z nieprzewidywalną przyrodą, by przeżyć zimę i zdobyć pieniądze na najzimniejsze miesiące w roku. Tutaj albo się dostosujesz, albo zginiesz.
Emisja: środa, od 27 lipca, godzina 22:00, HISTORY

„Alone: przetrwać najdłużej”
To najodważniejszy eksperyment z zakresu sztuki przetrwania, jaki kiedykolwiek podjęto. Już po raz drugi dziesięciu śmiałków obojga płci wyruszy w pojedynkę na niegościnne pustkowia tylko z tym, co zmieszczą w małym plecaku. Ich jedynym zadaniem będzie jak najdłużej przetrwać w skrajnie trudnych warunkach. Będą musieli polować, budować sobie schronienia i bronić się przed drapieżnikami. Próbując przeżyć w nieznanym terenie, ekstremalnie samotni i w ciągłym napięciu psychicznym, będą jednocześnie dokumentować swe doświadczenia. Żadnej ekipy filmowej. Żadnych producentów. A na tego, który przetrwa najdłużej, czeka pół miliona dolarów. Lepiej sprawdzić ludzkiej woli przetrwania już się nie da.
Emisja: środa, od 6 lipca, godzina 23:00, HISTORY

„Piraci i templariusze”
Znany podwodny archeolog i poszukiwacz Barry Clifford wraz z ekipą badaczy i specjalistów próbuje rozwiązać zagadkę liczącą setki lat. Czy najcenniejsze skarby templariuszy wylądowały na dnie Oceanu Indyjskiego u wybrzeży Madagaskaru? Po bezprecedensowym odkryciu pięciu pirackich statków cały zespół pracuje intensywnie na lądzie i w morzu, szukając zaginionych skarbów, penetrując ukryte jaskinie, miejsca pochówku i prastare kamienne budowle, wspinając się po skałach, zapuszczając się w gęstą dżunglę i badając kolejne fascynujące ślady. Być może średniowiecznych templariuszy łączy coś bowiem z bractwem piratów, które kiedyś trzęsło Bostonem i Nowym Jorkiem, a nawet i z biblijnym królem Salomonem. Trop wiedzie z Jerozolimy przez Europę i Afrykę aż na wschodnie wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
Emisja: wtorek, godzina 22:00, HISTORY

„Wojny magazynowe”, IX seria
Wojny magazynowe powracają już w dziewiątej serii. Wśród uczestników programu są i dwudziestokilkulatkowie spragnieni dobrej zabawy, i małżonkowie próbujący szybko się dorobić. Ekscytujących, dramatycznych momentów nie brakuje. Tutaj każdy sam musi ocenić, czy warto się licytować o dany magazyn i ile opłaca się za niego zaproponować.
Emisja: piątek, od 15 lipca, godzina 22:00, HISTORY

„Zaginieni na Alasce”
W północno-zachodniej części Alaski, obejmującej ponad 750 tys. km kw., zniknęło w tajemniczych okolicznościach przeszło 20 tys. ludzi. Większość z tych zaginięć odnotowano w rejonie zwanym przez miejscowych Trójkątem Alaskańskim. Jedni przepadli podczas pieszych wędrówek w górzystym terenie, a inni w trakcie lotu samolotem, ale wszystkie te przypadki łączy to, że rzadko odnajdywano potem zwłoki. Nie wiadomo, kto lub co kryje się za tą zagadką. Zdaniem niektórych to dzieło drapieżników, inni opowiadają o legendarnych istotach takich jak Kushtaka czy potwór z jeziora Iliamna, a jeszcze inni wierzą w nadprzyrodzoną siłę zwaną złym wirem.
Emisja: poniedziałek, od 18 lipca, godzina 21:00, H2

„Tajemnice zaginionych miast”
W „Atlantydzie odnalezionej” kanał H2 przedstawia widzom rezultaty poszukiwań legendarnej Atlantydy. Geolog dr Martin Pepper postanowił udowodnić swoją teorię – że prawdziwa Atlantyda istniała na greckiej wyspie Santorini i zniszczyła ją największa erupcja wulkaniczna w dziejach ludzkości. Z kolei w „Zagadce wyspy Roanoke” historyk David LaVere prowadzi śledztwo, które może ostatecznie odpowiedzieć na pytanie o losy tak zwanej Zaginionej Kolonii. Siedemdziesiąt pięć lat temu odkryto zbiorowisko kamieni, które zaskoczyły historyków i złamały kilka karier, gdy pojawiły się sugestie, że mogą one wyjaśnić, co się stało z kolonistami z wyspy Roanoke. Cokolwiek sądzić o kamieniach, rzucają one światło na najstarszą tajemnicę w dziejach Stanów Zjednoczonych.
Emisja: niedziela, od 10 lipca, godzina 21:00, H2

„Pierwsza nowoczesna wojna”
Pierwsza nowoczesna wojna to epicka opowieść o tym, jak I wojna światowa przeobraziła na zawsze sztukę wojenną. Wiele rzeczy zmieniło się wówczas radykalnie; bezpośrednia walka w starym stylu, z małokalibrową bronią palną, pojedynkami na bagnety i szarżami kawalerii, ustąpiła miejsca karabinom maszynowym i armatom, niekiedy używanym w zmodernizowanej wersji po dziś dzień. To wtedy też zaczęły się naloty bombowe na miasta, bitwy pancerne i walki w powietrzu, pojawiły się okręty podwodne, bunkry i broń chemiczna. Skutki I wojny światowej były straszliwe: 15 milionów zginęło, a 20 milionów zostało rannych. W tym nowym cyklu przeszłość ożywa za sprawą udramatyzowanych rekonstrukcji z wkomponowanymi w kadr elementami animowanymi (sterowce, samoloty, czołgi i okręty podwodne) i scen batalistycznych z aktorami i autentyczną bronią z epoki.
Emisja: czwartek, od 28 lipca, godzina 22:00, H2

„Śladami obcych”
W nowym programie, będącym rozwinięciem niezwykle popularnych „Starożytnych kosmitów”, Giorgio A. Tsoukalos, zwolennik teorii odwiedzin Ziemi przed istoty z kosmosu, porusza zupełnie nowe zagadnienia związane z tą tematyką. W każdym odcinku podróżuje po świecie, szukając wyjaśnienia różnych dziwnych wydarzeń. Czy Jerzy Waszyngton spotkał w Valley Forge obcych, którzy zapewnili mu ochronę podczas amerykańskiej wojny o niepodległość? Czy Atlantyda to tylko mit, czy może naprawdę istniała w odległej przeszłości? Giorgio wreszcie znajduje odpowiedzi na pytania dręczące ludzi od wieków.
Emisja: wtorek, godzina 21:00, H2

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *