Listopad 2016 w Stopklatce TV

Kultowi „Pogromcy duchów”, wzruszająca „Zakochana Jane”, kontrowersyjny „American Psycho” i niezapomniana „Gorączka sobotniej nocy”. Te i inne filmowe atrakcje w listopadzie tylko na kanale Stopklatka TV.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

W listopadzie na antenie Stopklatki TV zagoszczą… duchy i ich pogromcy. W dwa kolejne niedzielne wieczory, 13 listopada (godzina 20:00) i 20 listopada (godzina 20:00), stacja premierowo pokaże obie części kultowych „Pogromców duchów”. Niezapomniane komedie opowiadają o tropicielach zjawisk paranormalnych, których zadaniem jest uratowanie mieszkańców Nowego Jorku przed inwazją duchów. Produkcje zdobyły ogromną popularność na całym świecie i przyniosły sławę takim gwiazdom jak Bill Murray i Dan Aykroyd. 20 listopada, przed premierą drugiej części, Stopklatka TV powtórzy emisję pierwszej, a między nimi pokaże specjalny odcinek programu „100 kultowych filmów”, przedstawiający nieznane fakty i ciekawostki o tym filmie.

Obowiązkową pozycją dla wielbicieli kina i literatury jest melodramat „Zakochana Jane” (piątek, 11 listopada, godzina 20:00) ze zjawiskową Anne Hathaway w tytułowej roli. Film biograficzny opowiada o romansie dwudziestoletniej Jane Austin z Irlandczykiem Tomem Lefroy’em, który wywraca jej życiowe plany do góry nogami. Perypetie miłosne pisarki stały się inspiracją do napisania jej największych dzieł takich jak „Duma i uprzedzenie” oraz „Rozważna i romantyczna”.

Wielkie kreacje aktorskie Dustina Hoffmana i Meryl Streep zobaczyć będzie można natomiast w dramacie „Sprawa Kramerów” (piątek, 4 listopada, godzina 20:00). To historia rozpadu małżeństwa Teda i Joanny Kramerów oraz ich walki o opiekę nad sześcioletnim synem. Film zdobył aż pięć Oscarów – za najlepszy film, reżyserię, dwie główne role oraz scenariusz.

W środowym paśmie Kino Konesera stacja premierowo pokaże mistrzów metamorfozy: kontrowersyjny thriller „American Psycho” (środa, 16 listopada, godzina 23:55) z Christianem Balem, opowiadający historię Patricka Batemana, który w dzień jest cenionym maklerem z Wall Street, a w nocy – seryjnym mordercą oraz Johna Travoltę w jednej z jego najlepszych ról, w niezapomnianej „Gorączce sobotniej nocy” (środa, 23 listopada, godzina 0:00). Aktor wcielił się w spokojnego sprzedawcę z Brooklynu, który w każdą sobotnią noc zakłada błyszczące spodnie, buty na platformach i udaje się do miejsca, gdzie staje się królem parkietu.

W listopadzie Stopklatka TV zaprasza również na polskie produkcje. W legendarnym filmie „Przesłuchanie” (poniedziałek, 7 listopada, godzina 20:00), określanym przez władze jako „najbardziej antykomunistyczna produkcja w historii PRL”, w główną postać wcieliła się Krystyna Janda i to właśnie ta rola uważana jest za jedną z najlepszych w jej karierze. To wstrząsająca historia młodej dziewczyny, niewinnie aresztowanej przez UB. W ciągu długich miesięcy okrutnego śledztwa trwa zmaganie oprawców z ofiarą, walczącą o swoje człowieczeństwo. Premierowo na antenie stacji zagości również komedia „Święty interes” (sobota, 12 listopada, godzina 20:00) z Piotrem Adamczykiem i Adamem Woronowiczem. Film opowiada o dwóch braciach, którzy odziedziczyli po ojcu samochód w przeszłości należący do… biskupa Karola Wojtyły. Mężczyźni postanawiają to wykorzystać i wydostać się z finansowych tarapatów.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *