Łukasz Ciechan Ciechański z autorską audycją w radiowej Trójce

W piątek, 19 lutego Program 3 Polskiego Radia zaprasza na audycję Łukasza „Ciechana” Ciechańskiego. Dziennikarz od poniedziałku do czwartku prowadzi poranne pasmo „Pora na Trójkę”. Teraz, w każdy piątek o godzinie 19.05 można słuchać także jego autorskiego programu zatytułowanego „Cztery strony dźwięku”.

W piątkowy wieczór, po całym tygodniu pracy, wielu słuchaczy oczekuje relaksu ze swoją ulubioną stacją, ale są też tacy, dla których godziny 19.00-22.00 stanowią swoiste przygotowanie do dalszego świętowania początku weekendu. To wpływa na wybór muzyki prezentowanej w audycji, gdzie usłyszeć można najpopularniejsze utwory z różnych regionów świata przy jednoczesnym zachowaniu charakteru Trójki. To naprawdę niełatwe wyzwanie, aby spełnić te dwa warunki jednocześnie, dlatego przykładamy wielką wagę do wyboru muzyki pojawiającej się w programie – mówi Łukasz „Ciechan” Ciechańki. – Wyznacznikiem wyjątkowości brzmień prezentowanych w „Czterech stronach dźwięku” są nieoczywiste dla europejskich odbiorców harmonie, nietypowe instrumenty oraz często nieanglojęzyczne teksty. Zapraszam w każdy piątek od godz. 19.05 do 22.00 – dodaje dziennikarz.

Łukasz „Ciechan” Ciechański to muzyk, producent video oraz wieloletni prezenter radiowy oraz basista w zespole Wild Pig. Na antenie spędził całe dorosłe życie, zaczynając swoją przygodę z radiem już na pierwszym roku studiów w rozgłośni akademickiej w Warszawie.

„Cztery strony dźwięku” to autorska audycja muzyczna, prowadzona w każdy piątek w godzinach 19:00 – 22:00 przez Łukasza „Ciechana” Ciechańskiego. Założeniem programu jest przegląd zestawień najbardziej popularnych utworów z całego świata i zebranie ich w jednym, trzygodzinnym programie na antenie Trójki. To odpowiedź na poszukiwania przez słuchaczy anteny nieznanych w Polsce lub mało popularnych utworów spoza głównego nurtu.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *