Luty 2017 w HISTORY i H2: bilard, Barack Obama, człowiek-kalkulator

Na luty kanały dokumentalno-rozrywkowo HISTORY i H2 przygotowały szereg nowych programów – w tym z mistrzem snookera Ronnym O’Sullivanem, Barackiem Obamą w jego ostatnim wywiadzie w czasie prezydentury, a także o niezwykłym człowieku-kalkulatorze.

HISTORY – sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

„Asy bilardu”
Legenda snookera Ronnie O’Sullivan i wydawca sportowy Matt Smith przedstawiają 300-letnią historię bilardu w Ameryce. Podróżując po USA, tropią najsławniejszych amerykańskich bilardzistów, a po drodze spotykają rozmaitych innych ludzi. Odwiedzają Nowy Jork, Chicago, Memphis i San Francisco, by się zanurzyć w historii każdego z tych miast, poznać lokalne osobliwości i poczuć ducha Ameryki. Z każdym odnalezionym legendarnym graczem próbują rozegrać partyjkę na jego własnym terenie. Ronnie liczy na to, że nikt go nie rozpozna i będzie wesoło.
Emisja: środa, od 15 lutego, godzina 22:00, HISTORY

„Big Easy Motors”
Charles Handler przeistacza stare gruchoty, od Chevroleta Bel Air z 1957 roku po Shelby Mustanga GT z 1967 roku, w niepowtarzalne cuda motoryzacji. Szuka klasycznych samochodów, których nikt nie chce, inwestuje własne pieniądze w ich naprawę i odrestaurowanie, a następnie sprzedaje je temu, kto zapłaci najwięcej. Ceny niekiedy przekraczają 50 tysięcy dolarów, co oznacza ogromny zysk. Ale zdarza się i tak, że mimo dużego nakładu pracy samochód nie sprzeda się za tyle, ile spodziewał się dostać Charles – a wtedy zysku nie ma w ogóle.
Emisja: czwartek, od 9 lutego, godzina 22:00, HISTORY

„Obama: byłem prezydentem”
Dwugodzinny program specjalny, w którym Barack Obama własnymi słowami opowiada o swojej historycznej prezydenturze i o tym, co – jak ma nadzieję – okaże się jej trwałym dorobkiem. Rozmowa porusza szerokie spektrum tematów, od Obamacare po polowanie na Osamę Bin Ladena, dowiadujemy się także, gdzie zdaniem Obamy znajdowały się Stany Zjednoczone w chwili, gdy wygrał wybory, gdzie znajdują się teraz i w jakim kierunku podążą kierowane przez jego następcę.
Emisja: niedziela, 26 lutego, godzina 23:00, HISTORY

H2 – sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

„Piraci i templariusze”
Znany archeolog podwodny i poszukiwacz przygód Barry Clifford wraz z ekipą badaczy i specjalistów próbuje rozwiązać zagadkę liczącą setki lat. Czy najcenniejsze skarby templariuszy wylądowały na dnie Oceanu Indyjskiego, u wybrzeży Madagaskaru? Po bezprecedensowym odkryciu pięciu pirackich statków cały zespół pracuje intensywnie na lądzie i w morzu, szukając zaginionych skarbów, penetrując ukryte jaskinie, miejsca pochówku i prastare kamienne budowle, wspinając się po skałach, zapuszczając się w gęstą dżunglę i badając kolejne fascynujące ślady. Być może średniowiecznych templariuszy łączy coś bowiem z bractwem piratów, które kiedyś trzęsło Bostonem i Nowym Jorkiem, a nawet i z biblijnym królem Salomonem. Trop wiedzie z Jerozolimy przez Europę i Afrykę aż na wschodnie wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
Emisja: poniedziałek, od 20 lutego, godzina 21:00, H2

„Człowiek-kalkulator”
Scott Flansburg urodził się z niezwykle rzadką przypadłością neurologiczną, która czyni go nadczłowiekiem. Jest on żywym kalkulatorem i potrafi błyskawicznie wykonywać zaawansowane obliczenia matematyczne. Wszędzie widzi liczby i wzory niedostrzegalne dla zwykłych ludzi, takie jak wymiary budynków, proporcje ludzkiego ciała, a nawet wzorce ukryte w sposobie mówienia każdego z nas. W kolejnych odcinkach oglądamy Flansburga, jak bada sekretne kody i regularności niewidoczne dla innych. Wraz z nim odkrywamy tajemnice ciągu Fibonacciego, złotego podziału, kalendarza, liczb szatańskich, a nawet numerów ubezpieczenia społecznego czy prawa jazdy. „Człowiek-kalkulator” to połączenie programu popularnonaukowego z niezwykłymi historiami, odsłaniające przed nami świat, o którego istnieniu większość z nas nie miała pojęcia, a który całkowicie kontroluje nasze życie.
Emisja: czwartek, od 16 lutego, godzina 21:00, H2

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *