Maj 2016 na HISTORY i H2

Stacje dokumentalne HISTORY i H2 przygotowały na maj 2016 roku szereg nowych serii – „Krew i chwała” o wojnie secesyjnej przedstawionej po raz pierwszy w kolorze, nowa odsłona popularnego programu „Amerykańscy naprawiacze”, jak również seria zza zachodniej granicy „Reality hacker – potęga umysłu”.

HSTORYSprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

„Amerykańscy naprawiacze”
Amerykańscy naprawiacze powracają w zupełnie nowej obsadzie, zapraszając widzów do pięciu z najlepszych warsztatów konserwatorskich w USA, w których nie tylko przywraca się blask zabytkom historii Ameryki, ale też tworzy rzeczy całkowicie oryginalne i niezwykłe. Każdy warsztat specjalizuje się w czym innym, od klasycznych samochodów, przez historyczne szyldy, po jedyne w swoim rodzaju motocykle. Pracujący tam ludzie udowadniają swe mistrzostwo w dziedzinie renowacji, opowiadając jednocześnie o każdym odrestaurowywanym przedmiocie, jego miejscu w historii i wpływie na popkulturę. W programie zaglądamy do Bodie Stroud Industries w Kalifornii, Monkey Business w Detroit, Steve’s Restorations w Nowym Jorku, Bob’s Garage w Georgii i Wheels Through Time w Kalifornii.
Emisja: czwartek, 12 maja, godzina 23:00

„Wojny magazynowe: Miami”
W „Wojnach magazynowych: Miami” oglądamy najbarwniejszych kupujących w południowej Florydzie, którym towarzyszą dwaj bardzo odmienni od siebie licytatorzy: Bob Nichols i Jerry Mahaffey. Kevin Pew ma największe doświadczenie i najwięcej sprytu ze wszystkich uczestników programu. Ognista para Kubańczyków, Jorge Gomez i Maydel Garcia, to poszukiwacze skarbów uwielbiający dobrą zabawę. Greg i Lindsey Atz równocześnie kochają wspólne zarabianie pieniędzy i nienawidzą pracować ze sobą. Kuzyni Yorgen Ugalde i Christian Fernandez zawsze starają się upolować coś do swego sklepu 7 Days Garage Sale. W Miami jest po trochu wszystkiego, od aligatorów w Everglades po pięknisiów w South Beach, co oznacza, że w tamtejszych magazynach z pewnością trafią się wyjątkowe skarby!
Emisja: piątek, 6 maja, godzina 23:00

„Rockowy lombard”
W tym miesiącu kanał HISTORY zaprasza na „Rockowy lombard”, czyli wybór najlepszych odcinków Gwiazd lombardu. Zajrzyjmy za drzwi rodzinnego lombardu na przedmieściach Las Vegas, gdzie trzy pokolenia rodziny Harrisonów – dziadek Richard, syn Rick i wnuk Corey – tocząc zabawne spory, prowadzą wspólnie interes, który polega przede wszystkim na umiejętnym oszacowaniu wartości przedmiotów przynoszonych jako zastaw, od rzeczy dziwacznych po autentycznie zabytkowe, jak gitara Gibson Les Paul z 1969 roku, stare telefony czy kapsułka dla gołębia pocztowego z czasów II wojny światowej. Harrisonowie sami muszą zdecydować, co z tego jest fałszywe, a co prawdziwe i odpowiedzieć sobie na pytanie o wartość każdego przedmiotu…
Emisja: poniedziałek-czwartek, od 2 maja, godzina 21:30

„Reality hacker: potęga umysłu”
„Włamuję się do rzeczywistości – tak jak inni włamują się do komputerów”. Niemiecki hipnotyzer Alexander Hartmann demonstruje, do czego jest zdolny ludzki umysł. Jak to możliwe, by niebo wydawało się czerwone, a nie niebieskie? Dlaczego badany nie odczuwa zimna, mimo że leży w wodzie z lodem? Jak w kilku etapach można pokonać strach odczuwany przez całe życie? W każdym odcinku widzimy, jak nasze pojmowanie rzeczywistości można wywrócić do góry nogami. Alexander Hartmann pokazuje, co myśl pozwala zrobić z ludzkim ciałem i jak można przezwyciężyć pozorne ograniczenia ciała i umysłu.
Emisja: czwartek, 2 czerwca, godzina 22:00

H2Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

„Krew i chwała”
„Krew i chwała: wojna secesyjna w kolorze” to czteroczęściowy cykl dokumentalny, który pokazuje wojnę secesyjną w zupełnie nowy sposób. Dzięki dostępowi do rządowych i prywatnych archiwów oraz wykorzystaniu najnowszych zdobyczy techniki udało się pokolorować ponad 500 rzadkich i fascynujących czarno-białych fotografii, które oszałamiają teraz szczegółami. O kluczowych wydarzeniach, które doprowadziły do tej krwawej konfrontacji, opowiadają m.in. potomkowie Fredericka Douglassa, generała Ulyssesa S. Granta i konfederackiego prezydenta Jeffersona Davisa, a także emerytowani generałowie David Petraeus i Colin Powell, była senatorka Carol Moseley Braun, naukowcy Allen Guelzo, James Oakes i George Rable oraz zajmujący się tamtą epoką historycy Richard Dreyfuss i Ben Stein. Widzowie dowiedzą się o wpływie najnowszych rodzajów broni i wynalazków technicznych na przebieg wojny, o jej tragicznych, niewyobrażalnych wręcz kosztach oraz o tym, jak postępowała niełatwa odbudowa kraju po zakończeniu konfliktu zbrojnego między Północą a Południem USA.
Emisja: środa, od 11 maja, godzina 22:00

„Wszechświat: Zagadki starożytności”, II seria
Nowy miniserial prezentowany w kanale H2 skupia się na wydarzeniach i wierzeniach, z których narodziły się religie istniejące we współczesnym świecie. Odkrywa alternatywy, stawia pytania i kwestionuje powszechnie akceptowane prawdy, by zaproponować zupełnie nowy obraz przeszłości. Każdy odcinek przybliża widzom mało znane aspekty historii świata, pokazuje, jak dokonywano odkryć, i opowiada fascynujące historie naukowców, którzy odważyli się zapuścić na niezbadane terytoria.
Emisja: poniedziałek, od 16 maja, godzina 22:00

„Wieczór z obcymi”
W tym miesiącu kanał H2 zaprasza na „Wieczór z obcymi”, na który złożą się „Starożytni kosmici: dowód ostateczny” oraz „Akta UFO”. Pierwszy program skupia się na wydarzeniach i wierzeniach, z których narodziły się religie. Odkrywa alternatywy, stawia pytania i kwestionuje powszechnie akceptowane prawdy, by zaproponować zupełnie nowy obraz przeszłości. Nauki ścisłe przeplatają się tu z historią, a mity ulegają demitologizacji. Z kolei „Akta UFO” analizują fakty i mity związane z obserwacjami UFO w różnych zakątkach świata. Poznając dowody i relacje świadków, odkrywamy tajemnicę tego, co się wydarzyło bądź nie wydarzyło. Prezentowane odcinki to m.in. UFO z czarnych skrzynek i Trójkąt Bermudzki na Pacyfiku.
Emisja: wtorek, godzina 21:00

„Starożytne odkrycia”
Każdy odcinek „Starożytnych odkryć” zajmuje się wynalazkami i osiągnięciami inżynierii sprzed wieków, które – jak dotąd sądzono – powstały dopiero w czasach współczesnych. Eksperci i wykopaliska archeologiczne bezustannie ujawniają nowe dowody na to, że starożytni znali rozmaite zaawansowane technicznie rozwiązania, które w programie zostaną zrekonstruowane.
Emisja: czwartek, godzina 21:00

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *