Maj Polskiej Piosenki w Programie 1 Polskiego Radia

W maju w Programie 1 Polskiego Radia tradycyjnie królować będą polskie piosenki. Od 1 do 3 maja przez całą dobę stacja będzie nadawała utwory wyłącznie po polsku. Piosenki rodzimych artystów zabrzmią też przez cały maj w audycji „Muzyczna Jedynka”.

Maj Polskiej Piosenki to inicjatywa wymyślona przed laty przez dziennikarzy muzycznych Jedynki, aby promować polskich artystów.

Maj Polskiej Piosenki to dla nas radiowców i jedynkowych słuchaczy bardzo ważne święto. To okazja, by pokazać szerzej różnorodność polskiej muzyki, przypomnieć wspaniały dorobek twórców polskiej piosenki, ale także sięgać po rzeczy nowe, utwory bardzo utalentowanych polskich debiutantów. Maj Polskiej Piosenki to także okazja do wielu spotkań i rozmów z naszymi rodzimymi artystami. To wreszcie tradycja Programu 1 Polskiego Radia, którą podtrzymujemy. I choć dobro polskiej piosenki leży nam na sercu przez cały rok, to właśnie w maju szczególnie chcielibyśmy zwrócić na nią uwagę. Taki to nasz „Kolega Maj” – Maj Polskiej Piosenki – mówi Marcin Kusy, Dyrektor-Redaktor Naczelny Programu 1 Polskiego Radia.

W nadchodzący weekend majowy we wszystkich audycjach Programu 1 emitowane będą wyłącznie polskie piosenki. Od 4 maja akcja kontynuowana będzie w „Muzycznej Jedynce”. Przez cały maj także w innych audycjach częściej będzie można usłyszeć utwory w języku polskim.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *