Maja Kleszcz i Wojciech Krzak grają bluesa w jubileuszowej, setnej „Miejscówce z Dwójką”

Zagramy w gościnnych progach Teatru Rampa na Targówku nasz najnowszy projekt zatytułowany „Blues”. Będzie to prapremierowy i bardzo intymny koncert we dwoje, w konwencji bluesowej – do tekstów wspaniałego literata Bogdana Loebla, który kończy w tym roku 90 lat. Zapraszamy bardzo serdecznie! – mówią Maja Kleszcz i Wojciech Krzak – bohaterowie najbliższej, jubileuszowej „Miejscówki z Dwójką”. Transmisja wydarzenia w sobotę, 26 marca, o godz. 19.00 – na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na Facebooku, stronie dwojka.polskieradio.pl i kanale YouTube stacji.

„Miejscówka” pojawi się na antenie radiowej Dwójki po raz setny! Wystąpią dla Państwa Maja Kleszcz i Wojtek Krzak, czyli artyści, którzy zapoczątkowali cykl „Domówek”, a potem „Miejscówek z Dwójką” – dokładnie w sobotę 18 kwietnia 2020 roku. Maja i Wojtek zapowiedzieli, że przygotują dla Państwa z tej okazji coś specjalnego – zaprasza Jacek Hawryluk, wicedyrektor Programu 2 Polskiego Radia i jeden z pomysłodawców cyklu koncertów online, dzięki którym muzycy mogli koncertować w czasie pandemii, a słuchacze Dwójki mieli możliwość obcowania z premierowymi wykonaniami w kameralnej formie.

Maja Kleszcz i Wojciech Krzak to para muzyków z ponad 20 letnim stażem zawodowym i osobistym. Zaczynali jako nastolatkowie w Kapeli ze Wsi Warszawa, w której spędzili 10 lat. Po przejechaniu świata wzdłuż i wszerz oraz zdobyciu wielu nagród postanowili jednak pójść własną drogą.

Artyści, początkowo skupieni na projekcie incarNations, podjęli się reaktywowania pojęcia „Piosenki polskiej” w stylu retro. Dzięki współpracy z Bogdanem Loeblem, ojcem stylistyki rodzimego bluesa, od początku ich płyty okraszone były literacką narracją z najwyższej półki. Dziś mają już na koncie 13 albumów, kilka Fryderyków i innych nagród przemysłu muzycznego.

Oprócz działalności „piosenkarskiej” są kompozytorami muzyki do ponad 20 spektakli teatralnych – od awangardy po klasykę spod znaku Mickiewicza, Wyspiańskiego czy Szekspira. Bardzo często sami występują w tych przedstawieniach – aktualnie można zobaczyć ich w „Burzy” w Teatrze Narodowym w Warszawie. Za całokształt pracy wokalno-aktorskiej na scenie Maja otrzymała Dyplom Mistrzowski przyznawany przez Kapitułę im. Aleksandra Bardiniego.

Podczas jubileuszowej, setnej odsłony „Miejscówki z Dwójką”, duet wykona program w całości składający się z tekstów Bogdana Loebla, który obchodzi w tym roku 90-lecie urodzin. Na warstwę muzyczną złożą się utwory skomponowane przez Wojciecha Krzaka i Tadeusza Nalepę.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *