Maja Krzyżewska reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023

W niedzielę, 24 września odbył się finał programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023”. Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Maja Krzyżewska, która będzie reprezentować Polskę  w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023 w Nicei.  O zwycięstwie  zadecydowali widzowie w głosowaniu sms podczas finału na żywo.

Sprawdź godziny emisji „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior” w PROGRAMIE TV

W finale piątej edycji programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023”  o nagrodę główną walczyło pięcioro finalistów:  Daria Malicka, Leon Olek, Gracjana Górka, Filip Robak i Maja Krzyżewska. Każdy z nich wykonał jedną z piosenek, które pojawiły się we wcześniejszych odcinkach programu. Decyzją widzów, w głosowaniu sms i jury do drugiej części finału dostali się:  Leon Olek i Maja Krzyżewska.

W dogrywce dwójka młodych wykonawców zaprezentowała utwór pt. „I just Need a Friend”, stworzony specjalnie na Eurowizję Junior 2023. W ścisłym finale zwycięzcę wyłoniono w głosowaniu sms i  decyzją widzów Maja Krzyżewska została zwyciężczynią programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023”.

Maja Krzyżewska to 13-letnia uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej w Jeleniewie. W wieku 4 lat mama zapisała ją do zespołu muzycznego, gdzie Maja odkryła swoją muzyczną pasję. Zaczęła się uczyć gry na pianinie. W ,,The Voice Kids” (VI edycja, Cleo) – dotarła do etapu bitew.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

Maja Krzyżewska będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023 w Nicei, we Francji, który odbędzie się 26 listopada br. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior to międzynarodowe telewizyjne widowisko muzyczne, w którym uczestniczą państwa należące do Europejskiej Unii Nadawców. Każdego nadawcę reprezentować mogą dzieci w wieku 9 – 14 lat, które wykonają utwory stworzone specjalnie na tę okazję. W tym roku  reprezentantka  Polski zaśpiewa piosenką pt. „I just Need a Friend” (muzyka: Carla Fernandes, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Piotr Zborowski; tekst: Patryk Kumór, Carla Fernandes, Maria Dzięcielak).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *