„Masai Mara” – premiera dokumentu na Polsat Viasat Nature

Rezerwat Narodowy Masai Mara jest jednym z najbardziej znanych i najważniejszych obszarów ochrony dzikiej przyrody w Kenii. Słynie on z bogactwa zamieszkujących go gatunków: lwów, lampartów afrykańskich, gepardów oraz słoni afrykańskich, jak również z wędrujących przez jego tereny roślinożerców — między innymi wielkich migracji antylop gnu, których wędrówki przez cały czas czujnie śledzą drapieżniki. Dwuodcinkowy serial dokumentalny „Masai Mara”, którego premiera odbędzie się 3 października o 21:00 na kanale Polsat Viasat Nature, ukazuje to niezwykłe miejsce oraz jego faunę.

Sprawdź godziny emisji audycji „Masai Mara” w PROGRAMIE TV

W 1. odcinku poznamy historie trzech najpiękniejszych wielkich kotów Afryki – majestatycznych i dominujących lwów żyjących w rodzinnych plemionach, geparda – samotnego myśliwego obserwującego z odległego punktu ofiary pasące się na rozległych, trawiastych przestrzeniach, czy tajemniczego lamparta. W tym odcinku będziemy również obserwować chaotyczne życie lwiego klanu panującego na równinie Topis, gepardzicę Kisaru i jej sześć kociąt, a także młodego lamparta Kaboso.

W 2. odcinku skupimy się na setkach tysięcy osobników antylop gnu i zebr przemierzających wyżynę Masai Mara. Dowiemy się także, z jakiego powodu rodziny drapieżników zamieszkujące to terytorium prowadzą tutaj wyjątkowo komfortowe życie. Jednak wbrew pozorom, egzystowanie na sawannie nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, nawet gdy dominuje się w łańcuchu pokarmowym. Wielkie koty intensywnie konkurują ze sobą i przetrwają tylko te, które mają najsilniejszy instynkt.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Nature w PROGRAMIE TV

Oszałamiający wizualnie dokument „Masai Mara” opowiada o tym, w jaki sposób możliwa jest koegzystencja drapieżników i roślinożerców w Narodowym Rezerwacie Masai Mara. Dwuczęściowa seria zostanie wyemitowana w poniedziałek 3 października o godzinie 21:00 na kanale Polsat Viasat Nature.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *