ME w siatkówce mężczyzn na pięciu antenach Polsatu

Rozpoczynające się 24 sierpnia w Warszawie Lotto Eurovolley Poland 2017 czyli Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn to kolejna duża impreza organizowana w tym roku w Polsce, którą w całości pokażą anteny grupy Polsat. 36 spotkań i ponad 100 godzin transmisji oraz mecz otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie Polska – Serbia, to wszystko czeka kibiców na antenach Polsatu, podczas 11 dni rywalizacji najlepszych siatkarskich drużyn Starego Kontynentu.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Siatkarskie Mistrzostwa Europy mężczyzn zostaną rozegrane w pięciu miastach: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Szczecinie i Gdańsku/Sopocie. Mecz otwarcia, jak podczas pamiętnych Mistrzostwa Świata w 2014 roku z Serbią, Polacy zagrają na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. W turnieju wystąpi 16 najlepszych drużyn Starego Kontynentu w tym m.in.: Mistrzowie Europy sprzed dwóch lat Francuzi, nieobliczalni Słoweńcy, Rosjanie, Włosi i Bułgarzy. Mistrzostwa rozpoczną się 24 sierpnia, a finałowe starcie w krakowskiej Tauron Areny kibice będą mogli zobaczyć 3 września. W fazie grupowej prócz Serbii, Polacy zagrają również z Finlandią i Estonią. Nasza reprezentacja pod wodzą Ferdinando de Giorgi, po zwycięstwie w XV Memoriale im. Huberta Wagnera, który był ostatnim sprawdzianem, jest wymieniana w gronie faworytów turnieju. Eksperci liczą na sukces jak podczas MŚ z 2014 roku. W dotychczasowych startach w Mistrzostwach Europy nasza męska reprezentacja wywalczyli osiem medali: 1 złoty (zdobyty w 2009 roku w Turcji), 5 srebrnych i 2 brązowe.

Polsat i Polsat Sport pokażą na żywo wszystkie mecze reprezentacji Polski podczas mistrzostw, w tym mecz otwarcia z Serbią oraz finał. Super Polsat dwa spotkania 28 sierpnia: Słowenia – Bułgaria godzina 17:15 i Hiszpania – Rosja godzina 20:15 oraz mecze półfinałowe. Większość spotkań znajdzie się w Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News. Łącznie anteny grupy pokażą ponad 100 godzin transmisji z siatkarskich Mistrzostwach Europy. Wszystkie mecze Polaków skomentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga, a pozostałe spotkania: Przemysław Iwańczyk, Tomasz Wójtowicz, Adam Romański, Damian Dacewicz, Adrian Brzozowski i Maciej Jarosz

Przed każdym spotkaniem Polsat Sport i anteny sportowe wyemituje ponad godzinne studio, w którym gościć będą siatkarscy eksperci. Pojawią się w nim m.in. Łukasz Kadziewicz, Ireneusz Mazur i Ryszard Bosek oraz dziennikarze Polsatu Sport Krzysztof Wanio i Paulina Chylewska. W dniu otwarcia turnieju 24 sierpnia rozpocznie się ono już o godzinie 17:30. Godzinę później kanał będzie transmitował ceremonię otwarcia mistrzostw. Wystąpią na niej Cugowscy ze specjalnie skomponowanym na turniej utworem „Gra o wszystko”. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 20:30. Studio na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie poprowadzi Krzysztof Wanio, a podczas kolejnych spotkań w halach polskim zawodnikom towarzyszyć będzie Jerzy Mielewski.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *