Mecz Polska – Reszta Świata na żużlu w TVP Regionalnej

Mecz Polska – Reszta Świata będzie można zobaczyć w niedzielę 12 października w TVP Regionalnej. Po raz pierwszy w „biało-czerwonej” drużynie może pojechać trzech medalistów Speedway Grand Prix.

Wszystko zależy jednak od… Krzysztofa Kasprzaka. Dzień wcześniej Polak będzie walczył w Toruniu w ostatnich zawodach z cyklu SGP. W klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie drugie miejsce – traci 12 punktów do Grega Hancocka i ma trzy „oczka” przewagi nad Taiem Woffindenem i sześć – nad Matejem Zagarem.

W składzie Polaków jest jeszcze Tomasz Gollob (mistrz z 2010 roku) oraz Jarosław Hampel (drugi w 2010 i 2014 roku oraz trzeci w 2011). Poza tym na torze w Rybniku zobaczymy: Piotra Pawlickiego (aktualny mistrz świata juniorów), Bartosz Zmarzlika i miejscowego zawodnika – Kacpra Worynę (wicemistrza Europy juniorów). U rywali wystąpią: wspomniani już Woffinden i Zagar oraz Grigorij Łaguta, Andreas Johnson, Troy Batchelor i startujący w Rybniku Dakota North.

To będzie już czwarte tego typu spotkanie. W trzech poprzednich zwyciężała nasza drużyna, a jej liderami byli wspomniani już wcześniej zawodnicy: Gollob, Hampel i Kasprzak. Trenerem będzie oczywiście opiekun naszej kadry Marek Cieślak, na którego po tej imprezie – także przed kamerami TVP – czeka miła niespodzianka.

Mecz skomentuje Sebastian Parfjanowicz, studio poprowadzi Paweł Pezdan, a reporterem będzie Filip Czyszanowski.

Plan transmisji:

Niedziela (12 października)
Polska – Reszta Świata, godzina 13:35, TVP Regionalna

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *