Mecze Polaków na ME w piłce ręcznej w TVP2/HD

Transmisje z mistrzostw Europy w piłce ręcznej od 12 stycznia tylko na antenach Telewizji Polskiej. Mecze Polaków będzie można zobaczyć na antenie TVP2/HD.

W 2007 roku rozpoczął się boom na piłkę ręczną. Wtedy podopieczni ówczesnego trenera kadry Bogdana Wenty sięgnęli po tytuł wicemistrzów świata. W 2009 roku z imprezy tej rangi wrócili z trzecim miejscem. W Mistrzostwach Europy (obecnie to 7. start z rzędu) najwyżej byli w 2010 roku, gdy przegrali w meczu o 3. miejsce z Islandią.

W fazie wstępnej Polacy zagrają w grupie A z Serbią, Rosją i Francją. Mistrzostwa odbywają się w Danii, a mecze pierwszej fazy Polacy będą rozgrywać w Aarhus. Jeśli „biało-czerwoni” awansują do fazy grupowej, ich mecze odbędą się 19, 21 i 22 stycznia, a transmisje przeprowadzi także TVP2/HD. Podobnie będzie z półfinałami i spotkaniami o medale.

Do Danii udadzą się: komentator Maciej Iwański, reporter Piotr Falkowski oraz ekspert TVP Wojciech Nowiński – były piłkarz ręczny i trener reprezentacji młodzieżowej, która w 2002 roku zdobyła złote medale mistrzostw Europy (w tamtej kadrze grali m.in.: Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski czy Mariusz Jurkiewicz). Studio w Warszawie poprowadzi Dariusz Szpakowski.

W ostatnich latach TVP ma wyłączność na pokazywanie występów naszych reprezentacji w piłce ręcznej w imprezach rangi mistrzowskiej. Od 2009 roku telewizja publiczna pokazała wszystkie turnieje mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich. TVP posiada jeszcze prawa do mistrzostw Europy kobiet w 2014 roku.

Plan transmisji z ME 2014 (faza wstępna):

Poniedziałek (13 stycznia)
Serbia – Polska, godzina 17:45, TVP2/HD

Środa (15 stycznia)
Polska – Francja, godzina 20:00, TVP2/HD

Piątek (17 stycznia)
Polska – Rosja, godzina 17:45, TVP2/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *