Mecze Polaków na ME w piłce ręcznej z ponad 5 mln widownią

Ponad 5,3 mln widzów oglądało piątkowy mecz Polaków z Serbią i niedzielny z Macedonią podczas rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Mecze pokazał Polsat i Polsat Sport. Polacy w obu spotkaniach po dramatycznych końcówkach pokonali swoich rywali jedną bramką: Serbię 29:28, a Macedonię 24:23 i zapewnili sobie awans z fazy wstępnej, bez względu na wynik ostatniego spotkania z Francją.

Podczas obu spotkań Polsat był liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych. Piątkowy mecz z Serbią oglądało na antenie głównej 4,4 mln widzów i 920 tysięcy w Polsacie Sport. Niedzielne spotkanie z Macedonią ponad 4,6 mln w Polsacie i niemal 900 tysięcy w Polsacie Sport. Tak duże audytorium przełożyło się na wysokie udziały obu stacji. Podczas meczu z Serbią był z nadawcą co trzeci widz, a Polsat i Polsat Sport zebrały 36,5% SHR w grupie 16-49 i 32,6% w grupie 4+. Podobnie udziały kształtowały się podczas meczu z Macedonią – obie stacje przyciągnęły 35,1% SHR w grupie komercyjnej oraz 31,1% w grupie 4+.

Ostatni mecz w fazie wstępnej Polacy rozegrają z mistrzami świata i Europy oraz mistrzami olimpijskimi Francuzami. Transmisja we wtorek 19 stycznia 2016 roku w Polsacie i Polsacie Sport od godziny 20:00

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *