„Miasto 44” bezpłatnie w vod.tvp.pl

Jedna z ważniejszych rodzimych produkcji filmowych ostatnich lat trafiła do oferty serwisu vod.tvp.pl. Po raz pierwszy w internecie widzowie mogą obejrzeć za darmo „Miasto 44” Jana Komasy.

Trzy tysiące statystów, dekoracje, których realizacją zajmowało się dziesięć odrębnych ekip, pięć tysięcy ton gruzu i ponad siedem tysięcy osób, które przewinęły się przez castingi zorganizowane na terenie całej Polski.

„Miasto 44” Jana Komasy – historia miłości i heroicznej walki podczas Powstania Warszawskiego – to bez wątpienia jedna z największych polskich produkcji ostatnich lat. Realizacja filmu zajęła blisko osiem lat, krytycy zachwalali przede wszystkim jego rozmach scenograficzny, kostiumowy i wizualny. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był Richard Bain, znakomity hollywoodzki specjalista i współautor sukcesu takich światowych hitów jak m.in. „Incepcja”, „Casino Royale” czy „King Kong”.

Środki wyłożone na realizację dramatu wojennego szybko się zwróciły. Obraz przyciągnął do kin przeszło 1,7 mln widzów i został okrzyknięty jednym z największych polskich przebojów ostatnich lat. Co ważne, twórcy „Miasta 44” od początku podkreślali, że nie mieli zamiaru szukać w swoim dziele spiżowych bohaterów. Film nie miał być też obrazem historycznym ani tym bardziej powstańczym dokumentem. Chodziło przede wszystkim o emocje.

Ta produkcja nie miała do tej pory premiery w żadnym otwartym polskim kanale telewizyjnym – Telewizja Polska jako pierwsza, za darmo, udostępnia ten film użytkownikom serwisu vod.tvp.pl.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *