Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie w Telewizji Polskiej

Zbliża się ostatnie i zarazem najważniejsze wydarzenie sezonu 2015/16 dla naszego hokeja na lodzie – mistrzostwa świata. Od 23 do 29 kwietnia 2016 roku reprezentacja Polski rywalizować będzie w katowickim Spodku z drużynami Dywizji 1A o dwa miejsca premiowane awansem do światowej elity. Transmisje w TVP1, TVP Sport i sport.tvp.pl.

Drugi rok z rzędu Polska będzie gospodarzem mistrzostw. Tym razem hokeiści powalczą w katowickim „Spodku”. To tam odnieśliśmy największy sukces w historii dyscypliny, pokonując na MŚ w 1976 roku ZSRR 6:4. Do tego wydarzenia sprzed 40 lat będziemy też nawiązywać podczas transmisji z pierwszego tegorocznego spotkania „biało-czerwonych” z Włochami w sobotę, 23 kwietnia. Gośćmi Dariusza Szpakowskiego w studiu będą bohaterowie tamtych wydarzeń: Andrzej Tkacz (bramkarz) i Wiesław Jobczyk (zdobywca trzech goli). Mecz pokaże TVP1 HD, na antenę której reprezentacyjny hokej powraca po 11 latach (ostatnio „Jedynka” transmitowała olimpijskie kwalifikacje w Rydze w 2005 roku). 13 spotkań, w tym oczywiście wszystkie mecze Polaków, będzie natomiast można oglądać w TVP Sport i sport.tvp.pl.

Poziom polskiego hokeja ostatnio znowu się podnosi, czego dowodem, m.in.: wygrany drugi etap kwalifikacji olimpijskich w Budapeszcie, awans GKS Tychy do finału Pucharu Kontynentalnego i przyznanie mistrzowi naszego kraju miejsca w elitarnej Lidze Mistrzów (CHL). W Katowicach zespół prowadzony drugi sezon przez Jacka Płachtę powinien podtrzymać dobrą passę i powalczyć o awans do elity. Zadanie będzie jeszcze trudniejsze niż przed rokiem, bo w miejsce Kazachstanu i Węgier, które wówczas wyprzedziły Polaków, zagrają spadkowicze z elity: Austria i Słowenia, z którymi Polska nie wygrała podczas MŚ odpowiednio od 1991 (Austria) i 2000 (Słowenia) roku, a w meczach towarzyskich od 8 lat.

Spotkania będą komentować: Stanisław Snopek z Waldemarem Matuszakiem oraz Jacek Laskowski z Wiesławem Jobczykiem. Gospodarzem studia będzie Dariusz Szpakowski. Jego gośćmi i ekspertami będą nasi znakomici przed laty hokeiści: Mariusz Czerkawski, Wiesław Jobczyk, Roman Steblecki, Andrzej i Wojciech Tkaczowie. Wywiady z zawodnikami przeprowadzą znane z krajowych lodowisk: Olga Rybicka i Anna Kozińska.

Plan transmisji:

Sobota (23 kwietnia)
Włochy – Polska, godzina 16:10, TVP1 HD, TVP Sport, sport.tvp.pl
Korea Płd. – Austria, godzina 19:55, TVP Sport, sport.tvp.pl

Niedziela (24 kwietnia)
Polska – Korea Płd., godzina 16:00, TVP Sport, sport.tvp.pl
Austria – Japonia, godzina 19:55, TVP Sport, sport.tvp.pl

Wtorek (26 kwietnia)
Korea Płd. – Japonia, godzina 12:55, TVP Sport, sport.tvp.pl
Austria – Włochy, godzina 16:25, TVP Sport, sport.tvp.pl
Słowenia – Polska, godzina 19:30, TVP Sport, sport.tvp.pl

Środa (27 kwietnia)
Japonia – Włochy, godzina 12:55, TVP Sport, sport.tvp.pl
Słowenia – Korea Płd., godzina 16:25, TVP Sport, sport.tvp.pl
Polska – Austria, godzina 19:30, TVP Sport, sport.tvp.pl

Piątek (29 kwietnia)
Włochy – Korea Płd., godzina 12:55, TVP Sport, sport.tvp.pl
Austria – Słowenia, godzina 16:25, TVP Sport, sport.tvp.pl
Polska – Japonia, godzina 19:35, TVP Sport, sport.tvp.pl

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *