Młody Muzyk Roku 2022 w TVP Kultura i TVP Kultura 2

Dziesięciu młodych adeptów sztuki muzycznej zakwalifikowało się do kolejnej edycji konkursu Młody Muzyk Roku 2022. Spośród dziesiątki muzyków tylko pięciu przejdzie do finału. Zwycięzca konkursu będzie reprezentował Polskę na prestiżowym Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Montpellier. TVP Kultura i TVP Kultura 2 zapraszają 17 i 24 kwietnia o godzinie 20:00 na półfinały, a na finał konkursu w poniedziałek, 2 maja.

Sprawdź godziny emisji konkursu Młody Muzyk Roku w PROGRAMIE TV

Młody Muzyk Roku to ogólnopolski konkurs, organizowany co dwa lata, którego celem jest promowanie najzdolniejszych młodych muzyków grających na instrumentach klasycznych. Konkurs skierowany jest do uczniów średnich szkół muzycznych i ma na celu zachęcenie młodych ludzi do doskonalenia umiejętności gry na instrumentach.

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z TVP Kultura oraz Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

Półfinały konkursu Młody Muzyk Roku 2022 będą emitowane w dwie kolejne niedziele 17 i 24 kwietnia o godzinie 20:00 na antenie TVP Kultura i w kanale streamingowym TVP Kultura 2.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *