„Młody Sheldon”, prequel „Teorii wielkiego podrywu”, w HBO GO i HBO3

Produkcja „Młody Sheldon” przedstawia perypetie dorastającego Sheldona Coopera, jednego z głównych bohaterów kultowego serialu „Teoria wielkiego podrywu”. Dziewięcioletni Sheldon, będąc wybitnym umysłem ścisłym, rozpoczyna naukę w szkole średniej. Nie przysparza mu to większej liczby przyjaciół ani uznania w oczach rodzeństwa. Serial będzie dostępny w HBO GO od 1 czerwca.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HBO3

„Młody Sheldon” („Young Sheldon”) to prequel kultowego serialu „Teoria wielkiego podrywu” („The Big Bang Theory”) autorstwa twórców pierwowzoru – Chucka Lorre’a oraz Stevena Molaro. Jest to historia dziewięcioletniego Sheldona Coopera (Iain Armitage), który jest niezwykle utalentowanym, bardzo bystrym, ale także dość bezbronnym i naiwnym chłopcem. Dorastanie we wschodnim Teksasie nie jest dla niego łatwe – w świecie, w którym królują sport i kościół, bycie matematycznym geniuszem zdaje się jeszcze bardziej komplikować i tak trudny czas dorastania. Cała rodzina Cooperów też nie ma lekkiego życia z młodym Sheldonem. Będący szkolnym trenerem ojciec chłopca, George (Lance Barber), często nie jest w stanie nadążyć za synem, a jego kochająca matka Mary (Zoe Perry) stara się zaakceptować małego geniusza i chronić go przed niezrozumieniem i małomiasteczkową społecznością. Rodzeństwo Sheldona też nie ma łatwo, a zwłaszcza starszy brat Georgie (Montana Jordan), który ma problem z zaakceptowaniem faktu, że chodzi do jednej klasy ze swoim młodszym, dziewięcioletnim bratem. Tylko siostra bliźniaczka Missy (Raegen Revord), chociaż bywa o niego zazdrosna, jest jedyną osobą, która może powiedzieć mu prawdę.

W tytułową rolę młodego Sheldona wcielił się Iain Armitage (serial HBO „Wielkie kłamstewka”). W produkcji występują także Zoe Perry (seriale „Rodzina Warrenów”, „Chirurdzy”), Lance Barber (serial HBO „Wielki powrót”), Annie Potts (seriale „The Fosters” czy „Projektantki”), Montana Jordan oraz Raegen Revord. Gościnnie pojawi się również wielka gwiazda „Teorii wielkiego podrywu” – Jim Parsons. Produkcja powstała w wyniku dalszej z współpracy twórców „Teorii wielkiego podrywu” – Chucka Lorre’a („Dwóch i pół”, „Mamuśka”) oraz Stevena Molaro („Drake i Josh”, „iCarly”). Za produkcję opowiadają Chuck Lorre Productions, Inc. we współpracy z Warner Bros. Television.

Cały sezon serialu „Młody Sheldon”, składający się z 22 półgodzinnych odcinków. Produkcja będzie dostępna w HBO GO już od 1 czerwca. Serial będzie emitowany od 15 lipca na antenie HBO3.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *