„Mój świat” – nowy konkurs w Polskim Radiu Dzieciom

19 sierpnia w Polskim Radiu Dzieciom wystartował nowy konkurs „Mój świat”, którego celem jest popularyzacja twórczości literackiej i słuchowisk radiowych. Konkurs jest współorganizowany przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Zadaniem uczestników jest napisanie scenariusza słuchowiska dla dzieci w wieku 6 – 12 lat – tematyka dowolna. Konkurs potrwa do 28 listopada. Uczestniczyć mogą w nim osoby pełnoletnie. Więcej szczegółów w specjalnym serwisie www.mojswiat.polskieradio.pl.

Konkurs „Mój Świat” ma na celu popularyzację twórczości literackiej i słuchowisk radiowych oraz rozwijanie i rozpowszechnianie twórczości dla dzieci. Zadaniem uczestników będzie napisanie scenariusza słuchowiska o dowolnej tematyce dla dzieci w wieku 6-12 lat. Pod uwagę będą brane oryginalne, innowacyjne pomysły i opracowania, które dotychczas nie były nigdzie publikowane i zgłaszane do konkursów. Zasady są proste: wystarczy przygotować scenariusz słuchowiska – do 20 minut, wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać na adres, który znajduje się na specjalnie dedykowanej stronie www.mojswiat.polskieradio.pl. Uczestnikami konkursu mogą być tylko osoby pełnoletnie. Prace można przesyłać do 24 października.

Komisja konkursowa spośród wszystkich nadesłanych opracowań wybierze trzy. Dokonując wyboru najlepszych prac, jurorzy będą brali pod uwagę oryginalność, innowacyjność, kreatywność oraz wartość merytoryczną. Zwycięskie słuchowiska będą emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *