Monster Energy NASCAR Cup Series w Motowizji

fot. David Becker/Getty Images for NASCAR

Motowizja zaprasza na pierwszą transmisję wyścigu NASCAR w sezonie 2018. Na fanów czekają wymiany niektórych modeli samochodów, zmiany w regulaminie oraz wśród samych zawodników. Rywalizację z toru Daytona International Speedway, na którym tradycyjnie odbywa się inauguracja sezonu, oglądać będzie można już w najbliższą niedzielę, 18 lutego o godz. 20.30.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Motowizja

Nowości w sezonie 2018 Monster Energy NASCAR Cup Series – uczestnicy i samochody

Rynek transferowy w NASCAR pomiędzy sezonami był tym razem wyjątkowo ekscytujący. Motywem przewodnim była zmiana pokoleń. Poza nowymi zawodnikami, zobaczymy też nowy model Chevrolet’a.

Kariery zakończyli Matt Kenseth i Dale Earnhardt Jr, a w serii zadebiutują tacy kierowcy jak Alex Bowman, Darrell Wallace Jr oraz zeszłoroczny mistrz NASCAR Xfinity Series, William Byron. Danica Patrick zakończy swoją karierę w NASCAR po wyścigu na torze Daytona 500. Po pięciu latach startów, z torów NASCAR zniknie Chevrolet SS, który nie jest już w produkcji. Zostanie on zastąpiony przez model Camaro. Toyota dalej będzie obecna z modelem Camry, a Ford – Fusion – mówi Szymon Tworz komentator Motowizji.

Zmiany w kalendarzu i regulaminie

W sezonie 2018 odwiedzimy te same tory wyścigowe, ale kalendarz ulegnie drobnej modyfikacji. Nastąpi też zmiana konfiguracji toru Charlotte Motor Speedway używana podczas Bank of America 500, trzeciego wyścigu fazy playoff.

Kierowcy będą używali tzw. „rovalu”, czyli pętli zawierającej w sobie część owalną, jak i część wewnętrzną. New Hampshire Motor Speedway straciło jeden wyścig, natomiast Las Vegas Motor Speedway będzie gościło dwa. Sezon zasadniczy zakończy w tym roku Brickyard 400 na legendarnym Indianapolis Motor Speedway – dodaje Szymon Tworz.

Zmiany zaszły także w regulaminie. W alei serwisowej podczas pit stopów będzie mogło pracować pięciu mechaników, a nie sześciu, jak było do tej pory. Jeżeli zostanie użyta ich nadprogramowa ilość, to kierowca nie będzie już dyskwalifikowany, ale będzie musiał spędzić dwa karne okrążenia w boksach. Dodatkowo NASCAR wydłużyło czas na naprawy w alei serwisowej do sześciu minut. Z najważniejszych zmian technicznych warto wspomnieć o zmianie wielkości spoilera oraz wprowadzeniu wspólnego dla wszystkich splittera.

Transmisja NASCAR tylko na antenie Motowizji

Nowy sezon zapowiada się niesamowicie ekscytująco. Na pierwszą transmisję zapraszamy do Motowizji
w niedzielę, 18 lutego o godz. 20:30. Wyścig z toru Daytona 500 komentować będą Szymon Tworz, Michał Budziak i Krzysztof Woźniak.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *