„Mordercza historia” na kanale Polsat Viasat History

Największe światowe metropolie przyciągają najróżniejszych ludzi: potężnych i bogatych, skandalistów, osoby zdeprawowane i bohaterów. Gdy stawka jest wysoka, a w grę wchodzi wiele motywacji i emocji, trudno się dziwić, że to właśnie tam dochodzi do najbardziej dramatycznych zbrodni. Przestępczość przenika wszystkie aspekty życia społecznego — od zbrodni na szczytach władzy po grzechy ulicy. Co więcej, odzwierciedla ona również pasje i zainteresowania ludzi w danym momencie historii, dlatego każde przestępstwo stanowi wyjątkowe spojrzenie na dzieje miast i ich mieszkańców.

Sprawdź godziny emisji audycji „Mordercza historia” w PROGRAMIE TV

W nowej, sześcioodcinkowej serii „Mordercza historia” przeniesiemy się w czasie, by przyjrzeć się bliżej najbardziej makabrycznym i fascynującym zagadkom morderstw popełnionych w ciągu ostatnich 200 lat, widzianych przez pryzmat epok i miast, w których do nich doszło. Do zbrodni tych dochodziło zarówno w czasach wojny, jak i pokoju, w świetle dnia i w pod osłoną nocy, a ich ofiarą mógł paść każdy – bez względu na wiek i płeć. O niektórych z nich nikt już nie pamięta, a inne wciąż prześladują mieszkańców miast, w których je popełniono. Premiera serii „Mordercza historia” 3 maja o 22:00 na kanale Polsat Viasat History,

Przemierzając zniszczone bombami ulice Londynu, przemysłowe dzielnice Chicago czy mroczne zakątki Rio de Janeiro lat 70., tropić będziemy krwawych morderców i funkcjonariuszy próbujących doprowadzić sprawców przed oblicze sprawiedliwości. W serii poznamy między innymi: historię XIX-wiecznych „porywaczy ciał” z Edynburga, którzy dokonywali morderstw, a ciała swych ofiar sprzedawali lekarzom na cele naukowe, okrutnego mordercę kobiet grasującego po ulicach wojennego Berlina czy brytyjską seryjną morderczynię zajmującą się zabijaniem niechcianych dzieci w latach 90. XIX wieku.

Każdy z odcinków przedstawi trzymające w napięciu śledztwa kryminalne, które udowodnią, że nie wszystko jest takie, jakim może się wydawać. Dzięki rekonstrukcjom filmowym będziemy mogli przenieść się na miejsce zbrodni i śledzić losy dochodzenia oraz pracę zdeterminowanych stróżów prawa, którzy w owych czasach musieli pokonać ograniczenia narzucone przez swoją epokę, a często wymyślali nowe techniki kryminalistyczne w wyścigu z czasem, by złapać morderców, zanim uderzą ponownie.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat History w PROGRAMIE TV

Premiera najnowszej serii „Mordercza historia” 3 maja o 22:00 na kanale Polsat Viasat History. Emisja kolejnych odcinków od poniedziałku do piątku o 22:00.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *