Motorowodna Formuła 1 wraca do Motowizji

W weekend, 23 i 24 sierpnia, odbędzie się pierwsza tegoroczna runda mistrzostw świata F1H2O. Na jeziorze Toba w Indonezji zobaczymy w akcji jedynego Polaka w stawce – Bartka Marszałka. Starty reprezentanta ORLEN Team będzie można oglądać na żywo w Motowizji.

Sprawdź godziny transmisji Formuła 1 H2O w PROGRAMIE TV

F1H2O gościła już w ramówce Motowizji w sezonie 2019. Zakończył się on dramatycznym wyścigiem w Szardży, gdzie walka o tytuł mistrza świata rozstrzygnęła się na ostatnich metrach, a Bartek Marszałek po raz pierwszy w karierze stanął na podium, zajmując trzecie miejsce.

Od tego czasu wiele się zmieniło. Syn legendy sportu motorowodnego, Waldemara Marszałka, dołączył do ORLEN Team w 2020 roku i pozostaje jego częścią do dziś. W barwach zespołu zadebiutował dopiero rok później, bo sezon 2020 został odwołany z powodu pandemii.

Marszałek ma obecnie na koncie pięć wizyt na podium, w tym jedną wygraną – w 2023 roku triumfował właśnie w Grand Prix Indonezji. Od tamtej pory regularnie rywalizuje w czołówce światowej.

Ostatnie lata w F1H2O to dominacja Jonasa Anderssona, który po pechowej Szardży w 2019 roku aż trzykrotnie sięgał po tytuł mistrza świata. Tyle samo ma ich Shaun Torrente. Amerykanin powraca po rocznej przerwie, by ponownie rzucić wyzwanie starszym rywalom, a także nowej generacji motorowodniaków.

Nie mogę się już doczekać startu sezonu F1H2O. Bartek Marszałek z pewnością stanie na wysokości zadania, bo jest nie tylko wspaniałym zawodnikiem, ale też niezwykłym człowiekiem. Widzowie Motowizji będą mieli więc za kogo trzymać kciuki oglądając to wyjątkowe widowisko na wodzie – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Każda runda F1H2O składa się z trzech wyścigów – dwóch sprinterskich i głównego Grand Prix. W Indonezji wyścigi sprinterskie odbędą się w sobotę, 23 sierpnia, o 6:00, a Grand Prix Indonezji dzień później – w niedzielę, 24 sierpnia, również o 6:00. Transmisje na żywo z obu tych wydarzeń zobaczycie oczywiście na antenie Motowizji z polskim komentarzem. W najbliższy weekend za mikrofonem zasiądzie Krzysztof Woźniak.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Nim rozpoczną się emocje na wodzie, zapraszamy na wyjątkowy materiał – zapowiedź sezonu F1H2O z Bartkiem Marszałkiem. Premiera programu już w czwartek, 21 sierpnia, o 17:30 w Motowizji.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *