Multimedialne show Cartoon Network, „Magiczne magiimiecze” z nowymi odcinkami w styczniu

„Magiczne magiimiecze” to pierwszy interaktywny serial w historii Cartoon Network, który wykracza poza ramy tradycyjnej produkcji TV. Po entuzjastycznym przyjęciu, show szybko zyskało zielone światło na rozwój. Zupełnie nowe odcinki pierwszego sezonu zostaną wyemitowane już 29 stycznia.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Cartoon Network

„Magiczne magiimiecze” zadebiutowały początkowo jako cykl 15-sekundowych filmików w aplikacji Cartoon Network Anything. Produkcja szybko zyskała nie tylko regularne odcinki i ważne miejsce w ramówce stacji, ale przede wszystkim własny, multimedialny ekosystem. Interaktywny świat serialu to aż 400 elementów, na które składają się: serial, krótkometrażówki, vlogi prowadzone przez głównych bohaterów, aplikacje czy gry.

Głowni bohaterowie „Magicznych magiimieczy” to dzielne rodzeństwo „wojowników do wynajęcia” – Prohyas i Vambre, którzy zamieszkują magiczną krainę Lyvszerii. Swoje heroiczne misje, zlecane przez nieszczęśników w potrzebie, realizują przy pomocy niezwykłej kolekcji tytułowych magiimieczy. Oręż wojowników składa się z 17 rodzajów broni o zaskakujących właściwościach i nazwach, m.in.: selerowy magiimiecz (sprawia, że wszystko zaczyna pachnieć zupą), delfinowy magiimiecz (strzela strumieniami wody), kaloryferowy magiimiecz (rozgrzewa się niczym grzejnik, buchając kłębami pary) czy pomidorowy magiimiecz (miota gigantycznymi pomidorami, szczególnie w odpowiedzi na kiepskie żarty). Dzięki tak osobliwej kolekcji, Prophyas i Vambre idą jak burza, rozprawiając się z kolejnymi przeciwnikami, wygrywając pojedynki i wypełniając kolejne arcyciekawe misje.

W nowych odcinkach „Magicznych magiimieczy”, wojownicze rodzeństwo wpakuje się jednak w ogromne tarapaty. W zamku Księżniczki Zange grasować będzie bowiem mały, uroczy Borfl, który pomimo swoich niewielkich gabarytów, postanowi dokonać nie lada spustoszenia. Dzielnych wojowników czeka także m.in. walka ze strasznym potworem zamieszkującym Transylbirię, próba sprowadzenia do domu Hopusa Najemczaka, czy misja uratowania pajęczej mamy, Teri Gargantuan, na zlecenie jej strapionych dzieci.

„Magiczne magiimiecze” powracają na antenę Cartoon Network 29 stycznia. Nowe przygody dzielnych wojownikow z Lyvszerii będzie można śledzić w TV codziennie o godz. 19.15, od poniedziałku do piątku. Pomiędzy kolejnymi misjami, Prophyas, Vambre i pozostali mieszkańcy magicznej krainy czekają na swoich fanów na stronie http://mightymagiswords.cartoonnetwork.pl/ – zawsze i wszędzie.

„Magiczne magiimiecze” wyprodukowało Cartoon Network Studios. Twórcą serialu jest Kyle A. Carozza („SpongeBob: Na suchym lądzie”). Wśród aktorów użyczających bohaterom swoich głosów pojawią się takie nazwiska, jak Weird Al Yankovic, Jack McBrayer, Dave Coulier, Tom Kenny i inni.

Źródło: Turner Broadcasting System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *