Muzycy interpretują wiersze polskich poetów na antenie Czwórki

Co tydzień na antenie Czwórki inny muzyk rapuje lub śpiewa wybrane wiersze polskich poetów. W nadchodzących tygodniach usłyszymy interpretacje nie tylko takich raperów jak Spinache, Vienio, Numer Raz, czy Duże Pe, ale także Paprodziada, Mai Koman, czy Ady Styrcz. Na dobry początek dnia, Czwórka zaprasza od poniedziałku do piątku o 8.30.

Wśród artystów zaproszonych do tego wyjątkowego muzyczno-poetyckiego projektu znaleźli się: raperzy: Quebonafide, Spinache, Eskaubei, Vienio, Adi Nowak, Numer Raz, Kuba Knap, Rau, Stasiak, Diox, Duże Pe, a także Paprodziad, Ada Styrcz (projekt Cuda) i Maja Koman. Codziennie o 8.30 rano na antenie Czwórki można usłyszeć ich interpretacje najpiękniejszych, ponadczasowych wierszy polskich poetów, nie tylko dla dorosłych, ale i tych pisanych dla dzieci, które wszyscy znamy.

Oprócz poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, fraszek Jana Kochanowskiego, czułych wyznań Franciszka Karpińskiego, Adama Asnyka i Czesława Miłosza, namiętnych wierszy Bolesława Leśmiana, będzie można usłyszeć także wybrane utwory Brunona Jasieńskiego, Jonasza Kofty, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida czy Edwarda Stachury.

Nie zabraknie też dziecięcej klasyki autorstwa mistrzów tego gatunku: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, czy Aleksandra Fredro. A wszystko to z podkładem muzycznym, aby pokazać młodym słuchaczom, że poezję można interpretować na różne sposoby.

Od 20 do 25 kwietnia codziennie o 8.30 rano wybrane wiersze zaprezentuje raper Spinache. W jego wykonaniu usłyszymy m.in. „Pawła i Gawła” Aleksandra Fredro, „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej i „Lenia” Jana Brzechwy.

Paweł „Spinache” Grabowski to kompozytor, producent, wokalista i autor tekstów. Niegdyś związany ze sceną hiphopową – tworzył w kolektywach: Thinkadelic, z którym nagrał dwie płyty: „Lek” i „Obiecana ziemia” (obie nominowane do Fryderyka w kategorii „Album Roku – Hip-Hop”), a także Obóz TA oraz Red & Spinache. Od kilku lat poszukuje nowych brzmień jako solowy twórca. W czerwcu 2017 ukazał się jego album „Reality”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *