Muzyczny weekend w radiowej Czwórce. Czeluść Festiwal i Drum Basstion Festival

22 lipca rozpoczynają się festiwale muzyczne: Czeluść oraz Drum Basstion. Radiowa Czwórka, patron medialny obydwu wydarzeń, zaprasza na audycje plenerowe i relacje prosto z miasteczek festiwalowych w Krakowie i Ząbkowicach Śląskich. Relacje z festiwali w mediach społecznościowych stacji.

Dziennikarze radiowej Czwórki zapraszają słuchaczy na weekend pełen muzycznych wrażeń. W najbliższych dniach, 22-23 lipca odbędzie się Czeluść Sneaker Studio Festiwal 2022 – coroczne, dwudniowe wydarzenie skupiające najciekawsze nazwiska polskiej sceny muzyki basowej z nową falą hip – hopu. Piąta odsłona festiwalu odbędzie się w krakowskim Hype Parku. Na trzech scenach wystąpi ponad 40 wykonawców, a wśród nich m.in. Peja, Żabson, Smolasty, Oliwka Brazil oraz znani słuchaczom Czwórki Kosa i Jutrø. Dwóch ostatnich wykonawców tworzy kolektyw Czeluść, który można usłyszeć cyklicznie w audycji „Noc Rezydentów” we środy po godz. 22.00. Na tegoroczny line up festiwalu składać się będą występy znanych raperów oraz ciężkie mroczne sety znanych producentów muzyki, którą w swoich składankach promuje kolektyw Czeluść. Na muzycznym wydarzeniu nie zabraknie zespołu radiowej Czwórki. W sobotę, 23 lipca o godz. 21.00 Kamil Jasieński zaprasza na specjalną audycję festiwalową prosto z Krakowa, w której pojawią się organizatorzy, muzycy i uczestnicy festiwalu.

W najbliższy wakacyjny weekend radiowa Czwórka będzie także obecna na Drum Basstion Festival, skąd 22 lipca będzie nadawała festiwalową audycję plenerową Kuby Piątkowskiego w godz. 21.00-22.00. Wydarzenie odbędzie się na Plantach Zamkowych w Ząbkowicach Śląskich.

Na festiwalu będzie można usłyszeć przede wszystkim muzykę elektroniczną oraz zespoły grające muzykę alternatywną. Wśród gatunków muzycznych pojawią się m.in. Deep House, Tech – House, Techno, Drum and Bass, Dub czy Funk. Wystąpią m.in. Monrroe, Lulu Malina, Rafał Konert, Malmo i Morc in Dub.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *