Najlepsza muzyka, zabawa i podróże – ruszyło „Lato z radiem”

Dziś o godz. 9.00, na antenie radiowej Jedynki zabrzmiała radosna „Polka Dziadek”, niezmiennie od blisko 50 lat sygnalizująca początek wakacji i kultowej audycji ,,Lato z radiem”. A to, jak zapewniają dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia, będzie naprawdę przebojowe lato, pełne muzyki, podróży i wspólnej zabawy! Trasa wakacyjnej audycji obejmie aż kilkadziesiąt miejsc! W muzycznym cyklu koncertów online i na antenie radiowej Jedynki zagra plejada polskich artystów, w tym m.in. Piotr Cugowski i Baranovski. Przez całe lato nie zabraknie też wyjątkowych rozmów w „Strefie gwiazd”, konkursów z nagrodami i wielu innych atrakcji dla całych rodzin – wszystko pod hasłem #JesteśmyzWami.

Pierwszą w tym roku, legendarną audycję „Lato z radiem” poprowadzą: z warszawskiego studia Programu 1 Polskiego Radia Roman Czejarek oraz – z Kampinosu – Marta Januszewska, która zabierze słuchaczy na wakacyjną wycieczkę po Muzeum Puszczy Kampinoskiej. Ciekawych miejsc w Polsce, o których opowiedzą reporterzy, będzie zdecydowanie więcej. – Zapraszam Państwa na niezwykłą wyprawę po całej Polsce razem z naszą audycją. Czekamy na zgłoszenia tajemniczych tuneli, zamków, muzeów – wszystkich zaskakujących miejsc. A jeśli ktoś ma fajnego znajomego, ciekawego kolekcjonera albo zna koło gospodyń, które pysznie gotuje, to my też bardzo chętnie przyjedziemy, bo w czasie tych wakacji jesteśmy z Wami! – podkreśla Roman Czejarek.

Dziennikarze radiowej Jedynki, jak co roku wyruszą w Polskę, by od poniedziałku do soboty, do końca sierpnia, odwiedzać najciekawsze turystycznie, historycznie i kulturowo miejsca w całym kraju. Jednak to, które miejsca znajdą się na mapie reporterskich wyjazdów zależeć będzie od… słuchaczy, biorących udział w plebiscycie Turystyczna Lista Przebojów PL! – Turystyczna Lista Przebojów PL powstaje dzięki Państwu. Czekamy na zgłoszenia interesujących miejsc w Państwa regionach i pomysłów na spędzanie czasu wolnego dla całych rodzin! To od Państwa zależy dokąd przyjedzie „Lato z radiem” – dodaje Sława Bieńczycka. Zdjęcia i filmiki pięknych, nieodkrytych dotąd miejsc można przesyłać za pośrednictwem internetowego formularza na stronie turystycznego plebiscytu. Relacje reporterskie z wyjazdów w wybrane regiony Polski będzie można śledzić na antenie radiowej Jedynki, pod adresem latozradiem.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia. Trasa podróży szlakiem Turystycznej Listy Przebojów PL obejmie kilkadziesiąt miejsc w całej Polsce. W kolejnych dniach i tygodniach dziennikarze odwiedzą atrakcje znajdujące się m.in. w Solcu Kujawskim, Liwie, Kowarach, Lublinie, Władzinie, Bukownie i Łodzi.

W audycji nie zabraknie wzruszających spotkań z cenionymi i lubianymi postaciami, z osobami w szczególny sposób angażującymi się w życie lokalnych społeczności, które przedstawią fascynujące losy cichych bohaterów zmieniających rzeczywistość wokół siebie. – Nie wyobrażam sobie lata bez gwiazd i bez „Strefy gwiazd”! A kim są gwiazdy? To bohaterowie naszej codzienności, dlatego tegoroczne „Lato z radiem” podąży właśnie ich tropem. Odwiedzimy m.in. domy naszych słuchaczy, którzy zechcą podzielić się tym, co mają najlepszego, swoimi talentami i odkryciami – zapowiada Marta Januszewska.

Radiowa Jedynka, tradycyjnie także, zaprosi do słuchania klasyki literatury i wypraw szlakami dziedzictwa kulinarnego, pełnego smacznych przepisów kuchni regionalnej. Stałym elementem audycji będą interaktywne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla całych rodzin. Chętni sprawdzą swój refleks w „Karuzeli z nagrodami”, zmierzą się z zagadkami słownymi w popularnych „Skojarzeniach” i zaprezentują muzyczne talenty w konkursie „Zatańcz z nami Polkę Dziadek”. Do kolekcji wakacyjnych pamiątek słuchaczy „Lata z radiem” trafi m.in. maskotka tegorocznej odsłony audycji! W ramach akcji #JesteśmyzWami dziennikarze zachęcą też do zamieszczania na facebookowym profilu Jedynki zdjęć z wakacji, z symbolami Programu 1 Polskiego Radia.

„Lato z radiem” to w końcu najlepsza muzyka, spotkania z artystami, kultowe trasy, wspaniała publiczność i niezapomniane koncerty. W każdy wtorek na stronach: jedynka.polskieradio.pl, latozradiem.pl, na portalu polskieradio.pl oraz w mediach społecznościowych Programu 1 Polskiego Radia o godz. 20.00 i w każdy piątek tuż po godz. 20.00 w paśmie „Tu jest muzyka” na antenie radiowej Jedynki przez całe wakacje transmitowane będą koncerty najpopularniejszych polskich wykonawców. – W tym roku sytuacja jest trudna, ale przecież nie wyobrażamy sobie „Lata z radiem” bez wyjątkowych artystów, koncertów i muzyki, dlatego mam dla Państwa świetną wiadomość – koncerty się odbędą, choć w nieco innych okolicznościach. Tym razem z wielkiej sceny przeniesiemy się do pięknie brzmiących studiów koncertowych Polskiego Radia – zapewnia Marcin Kusy, szef radiowej Jedynki.

Już 23 czerwca podczas koncertu online i 26 czerwca w radiowej Jedynce premierowy materiał z płyty „40″ zaprezentuje Piotr Cugowski. Artysta podczas występu inaugurującego muzyczny cykl koncertów „Lata z radiem” zaśpiewa utwory z pierwszego, solowego krążka, nagrane z okazji okrągłych, 40. urodzin. Pierwszy singiel pt. „Kto nie kochał” zdobył status Złotej Płyty. Nowy projekt Piotra Cugowskiego to, jak zauważają krytycy muzyczni, nowa karta w bogatym portfolio artysty. Z kolei tydzień później, tj. 30 czerwca podczas występu w formie streamingu wideo i 3 lipca na antenie Programu 1 Polskiego Radia zagra doskonale znany słuchaczom Jedynki Baranovski – wokalista, kompozytor i autor tekstów, który po latach współpracy z innymi twórcami, w 2019 r. zadebiutował własnym albumem pt. „Zbiór”. Wojtek Baranowski to również jeden z pierwszych muzyków, który zapoczątkował koncerty online w ramach akcji #zostańwdomu. Muzyczne występy poprzedzą spotkania i rozmowy z artystami w audycji „Lato z radiem”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *