Najlepszy rok w historii Kino Polska TV

Grupa Kapitałowa Kino Polska TV opublikowała raport finansowy za rok 2015. Wynik z działalności operacyjnej przekroczył 20,7 mln zł, zaś marża EBITDA wyniosła ponad 45,1 mln zł.

Przychody Grupy ze sprzedaży wyniosły w 2015 roku ponad 107 mln zł – o 7% więcej niż w roku poprzednim. Źródłem wzrostu były przede wszystkim o około 13% wyższe przychody z emisji i niemal o 63% większe przychody z tytułu reklamy w segmencie kanałów filmowych FilmBox i tematycznych. Jeszcze wyraźniej niż przychody wzrósł w 2015 roku wynik z działalności operacyjnej. Osiągnął on przeszło 20,7 mln zł, o 24% więcej niż w 2014 roku. Marża EBITDA w roku 2015 przekroczyła zaś 45,1 mln zł (w 2014 roku wyniosła 39,9 mln zł).

Pod względem oglądalności kanały Grupy mają za sobą dobry rok. FilmBox, płatny kanał z kategorii basic, w porównaniu z rokiem poprzedzającym zwiększył oglądalność wśród widowni z komercyjnej grupy wiekowej 16-49 o niemal 60%. Muzyczny kanał Kino Polska Muzyka odświeżył oprawę i ramówkę, zyskując w porównaniu z 2014 rokiem około 16% widzów w grupie wiekowej 4+, a przede wszystkim o ponad jedną piątą zwiększając średni czas spędzany przez nich na tym kanale (ATS). W pierwszym pełnym roku nadawania Stopklatka TV znacząco, o niemal jedną czwartą, zwiększyła w porównaniu z 2014 rokien swoją oglądalność wśród widzów z grupy komercyjnej. Kino Polska zaś zachowało pozycję piątego najpopularniejszego kanału filmowo-serialowego. Łącznie kanały Grupy poprawiły zatem wyniki rekordowego pod względem oglądalności roku 2014.

Wzrost udziału rynkowego Stopklatki TV znacząco wzmocnił pozycję Kino Polska TV w segmencie telewizji naziemnej. Grupa zaangażowała się również w nowe przedsięwzięcie: ogólnodostępny naziemny kanał ZoomTV, łączący treści filmowo-serialowe z kontentem dostarczanym przez grupę lokalnych operatorów i nadawców, skupionych w Polskiej Izbie Komunikacji Elektronicznej. Projekt ZoomTV będzie realizowany przy udziale partnerów projektu: Polskiej Fundacji Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL i Grupy Onet.pl.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *