National Geographic ogłasza obsadę serialu „The Hot Zone” z Julianną Margulies w roli głównej

Serial opowiadający historię pojawienia się w USA wirusa ebola wyprodukują spółki Lynda Obst Productions, Scott Free Productions oraz Kelly Souders i Brian Peterson, Jeff Vintar we współpracy z wytwórnią Fox 21 Television Studios. Sześcioodcinkowy serial jest adaptacją bestsellerowej powieści Richarda Prestona „Strefa skażenia”. W ubiegłym tygodniu ruszyły zdjęcia w Toronto.

Sprawdź ofertę kanału National Geographic w PROGRAMIE TV

Przedstawiciele National Geographic, Fox 21 Television Studios i Scott Free Productions ogłosili nazwiska aktorów, którzy będą partnerować Juliannie Marguiles („Żona idealna”, „Ostry dyżur”) w serialu THE HOT ZONE. Jest on adaptacją międzynarodowego bestsellera Richarda Prestona pt. „Strefa skażenia”. W rolach głównych wystąpią Noah Emmerich („Zawód: Amerykanin”), Liam Cunningham („Gra o Tron”), Topher Grace („Czarne bractwo. Blackkklansman”), Paul James („Sekta”), Nick Searcy („Kształt wody”), Robert Wisdom („Prawo ulicy”) i Robert Sean Leonard („Dr House”). W roli gościnnej zobaczymy Jamesa D’Arcy’ego („Homeland”). Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w Toronto, a niedługo ekipa przeniesie się do RPA. Międzynarodowa premiera serialu THE HOT ZONE odbędzie się na antenie National Geographic w 2019 roku.

Akcja sześciu odcinków miniserialu jest oparta na prawdziwych wydarzeniach i opowiada o genezie śmiertelnie niebezpiecznego wirusa ebola oraz pierwszych przypadkach zachorowań na terenie Stanów Zjednoczonych w 1989 roku. Kiedy zabójczy wirus został wykryty u małp w laboratorium naukowym na przedmieściach Waszyngtonu, nie istniało lekarstwo na niego. Odważna weterynarz armii amerykańskiej, która jest członkiem tajnego wojskowego zespołu, zaryzykowała swoje życie, aby zapobiec przeniesieniu się wirusa z zarażonych zwierząt na ludzi. THE HOT ZONE to trzymający w napięciu thriller medyczny z błyskotliwą, odważną i gotową na wszystko bohaterką w roli głównej. W roli dr Nancy Jaax wystąpi Julianna Marguiles.

Noah Emmerich wcieli się w rolę podpułkownika Jerry’ego Jaaxa, męża Nancy, który jest gotów poświęcić własne życie, by zdławić w zarodku epidemię gorączki krwotocznej. Liam Cunningham zagra Wade’a Cartera, sojusznika dr Nancy Jaax w wyścigu z czasem, który jest kluczowy w powstrzymaniu epidemii śmiertelnego wirusa. Jako dr Peter Jahrling, wirolog z Instytutu Badań Chorób Zakaźnych Amerykańskich Sił Zbrojnych wystąpi Topher Grace. Jego bohater stanie na drodze dr Jaax z zupełnie innym pomysłem na powstrzymanie wirusa. Jamesa D’Arcy’ego zobaczymy w roli Trevora Rhodesa, pracownika Centrum Zapobiegania Chorobom i byłego asystenta Wade’a Cartera, który stał się jego przeciwnikiem. Paul James zagra Bena Gellisa, technika z laboratorium patologii w Reston, który pomaga w badaniach dr Jaax i dr. Jahrlingowi. Nick Searcy wcieli się natomiast w rolę Franka Maysa, kierownika ośrodka przyjmującego małpy do badań w Reston, gdzie po raz pierwszy zdiagnozowano wirusa. Robert Wisdom dołączył do obsady jako przełożony dr Jaax, pułkownik Vernon Tucker z Instytutu Medycznych Badań nad Chorobami Zakaźnymi Armii Stanów Zjednoczonych. Robert Sean Leonard zagra Waltera Humboldta, łącznika między firmą badawczą Hazleton i pracownikami laboratorium w Reston.

Odcinki wyreżyserują Michael Uppendahl („Castle Rock”, „Fargo”) i Nick Murphy („Save Me”, „Sekret”). Głównymi producentami i producentami wykonawczymi serialu są Kelly Soulders („Geniusz”, „Salem”) i Brian Peterson („Geniusz”, „Salem”). Producentami wykonawczymi serialu THE HOT ZONE są Lynda Obst ze strony Lynda Obst Production, Ridley Scott i David Zucker reprezentujący spółkę Scott Free Production oraz Michael Uppendahl. Carolyn G. Bernstein jest wiceprezesem i dyrektorem ds. opracowania i produkcji programów fabularnych National Geographic. Serial jest wspólną produkcją wytwórni Fox 21 Television, spółek Lynda Obst Productions, Scott Free Productions, z udziałem Kelly Souders, Briana Petersona i Jeffa Vintara.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *