RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec

Nazwa obiektu: RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec
Współrzędne geograficzne obiektu: 18°10’32″E; 53°16’01″N
Adres: Trzeciewiec, 86-020 Dobrcz
Właściciel obiektu: EmiTel Sp. z o.o.

MUX-1
Kanał: 41
Częstotliwość: 634 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: ND (dookólna)
Oferta programowa: 8TV, ATM Rozrywka, FOKUS TV, POLO TV, Stopklatka TV, TTV, TVP ABC, TV Trwam

MUX-2
Kanał: 32
Częstotliwość: 562 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: ND (dookólna)
Oferta Programowa: Polsat, Super Polsat, PULS 2, TV4, TV6, TVN, TVN Siedem, TV Puls

MUX-3
Kanał: 36
Częstotliwość: 594 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Historia, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Regionalna, TVP Rozrywka

MUX-8
Kanał: 8
Częstotliwość: 198,5 MHz
Moc: 20 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: Metro, Nowa TV, WP, Zoom TV

MUXR-3
Kanał: 11C
Częstotliwość: 220.352 MHz
Moc: 10 kW
Polaryzacja: V (pionowa)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: Polskie Radio – Program I, Polskie Radio – Program II, Polskie Radio – Program III, Polskie Radio – Program IV, Polskie Radio dla Zagranicy, Polskie Radio 24, Polskie Radio Rytm, Polskie Radio Dzieciom, Radio Pomorza i Kujaw

138 Comments on “RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec”

  1. Nie ma awarii. Proszę sprawdzić swoją instalację antenową. Być może wpływ na odbiór mają też aktualne warunki pogodowe.

   1. Jak ten wasz nadajnik daje 100kW to ja jestem prezydentem w ostatnim czasie tak czesto sa zaniki ze ból glowy i prosze mi nie mydlic ze ktos ma niesprawna instalacje .Moze 3 lata temu jako tako to dzialalo ale teraz szok. Zakladam instalacje od lat wiec prosze kitu nie klasc .Macie wiecej awarii niz to warte i jeszcze ktos ma za to placic abonament zalosne .W koncu tvp dostala dotacje .oj przepraszam rekompensate prawie 2 miliardy

    1. Zmieniłem instalację na nowszą – brak zacięć obraz super, zdarzają się zaniki nie których programów mieszkam w odległości ponad 50 kil.

     1. Zgadza się wymieniłem tylko antenę,Antena aktywna DVB-T TELMOR DIGIT ACTIVA MUX HD cena 140zł jest super a mieszkam ponad 50km,od nadajnika.
      Poprzednia była do odbioru w H-V nie sprawdziła się,po zmianach.

 1. Bardzo proszę o odpowiedź dlaczego od jakiegoś czasu przy odbiorze programu 1 tv są zakłócenia w postaci pasów itp – pozdrawiam – Edward Dejewski z Grudziądza .

 2. Od dwóch tygodni nie odbieram programów z kanału 41, 36, 11c a kanał 32 dopiero od godziny 19. Proszę o konkretną odpowiedź, bo u mnie sprzęt i antena działa!!!Opinie wszystkich z Nadolnej Karczmy są identyczne. To błąd i usterka Państwa… chyba konserwacja o której wszyscy mówią, chyba Wam się nie powiodła. Proszę o odpowiedź, bo tej sprawy tak nie zostawię!!!
  Pozdrawiam
  Anna z Nadolnej Karczmy

 3. Na kiedy planowane jest rozpoczęcie nadawania w Trzeciewcu MUX8 oraz jaka moc i polaryzacja jest planowana na przekaźnik tego multiplexu?

  1. Operator jak na razie nie przedstawił harmonogramu uruchamiania emisji MUX-8 z kolejnych obiektów. Dodam, że kolejne emisje mają ruszyć jeszcze w tym roku. Tyle wiadomo.

 4. Mux8 ma byc z Trzeciewca nadawany w polaryzacji poziomej H.Prawdopodobnie nie trzeba bedzie instalowac dodatkowej anteny.Oby do SBN byly nowe kanaly.

  1. Z tego co się orientuję to MUX 8 ma być nadawany niestety w polaryzacji pionowej(V) a co najgorsze w starym paśmie VHF więc większość anten tego nie odbierze. Spowoduje to konieczność wymiany anteny na antenę, która odbiera w paśmie VHF i UHF lub dokupienie anteny na na pasmo VHF i przeróbka instalacji.
   A wszystko to niestety za sprawą „mądrych” decydentów, którzy najpierw likwidują przekaz w paśmie VHF a teraz do niego wracają.

   1. Czy to jest już pewna informacja z tym pasmem VHF??
    Kiedy ma być uruchomione nadawanie z Trzeciewca ?
    Chodzi mi o dokładną datę … bo
    to, że do końca roku to wiem, bo takie są oficjalne informacje Emitela

    1. EmiTela nie podaje dokładnych dat startu poszczególnych emisji. A jeśli EmiTel nie podaje to trudno spodziewać, że ktoś inny poda.
     Pasmo VHF jest pewne, bo jak może być niepewne, jeśli multipleks został stworzony właśnie w tym paśmie?

 5. witam
  od dłuższego czasu pojawił się problem z odbiorem polsatu, tvn , nadawanych z Trzeciewca na Czyżkówko Bydgoszcz
  czy jest jakaś awaria?

 6. Mieszkam w Bydgoszczy. Od jakiegoś czasu występują problemy z odbiorem MUX3. Raz jest, a raz go nie ma. Co się dzieje z nadajnikiem ? Remont ? Konserwacja ?

  1. Bydgoszcz na Mux 8 chyba będzie musiała poczekać do przyszłego roku, bo jak na razie prawie w całym kraju mają zasięg i nie mają narazie powodu aby uruchomić Trzeciewiec

    1. To granda jest….takie miasto duże jak Bydgoszcz a mux 8 na samym końcu…zapadłe wiochy maja już dawno….za dawnego szefa to pierwsi byśmy mieli….dziadostwo i tyle…

 7. Najgorsze jest to czekanie, bez żadnej wiadomości, ani ustalonej daty,ktoś chyba za to odpowiada,chodzi mi o Mux 8 z Trzeciewca,data nadawania dawno minęła, a tu cisza w eterze,proszę o jakąś wiadomość!

     1. Dziękuję za informacje.
      Problem z tym, że moja antena kierunkowa nie „wyłapuje” sygnału Mux-8.

     2. A jest przystosowana do odbioru pasma VHF? Trzeba pamiętać, że MUX-1, 2 i 3 są nadawane w innym paśmie UHF, więc anteny zainstalowane pod odbiór tych multipleksów mogą sobie nie radzić z odbiorem MUX-8.

     3. Witam ponownie.

      Operator multipleksu może nadaje ale nie pełną mocą.

      Mam nową antenę TV Opticum AX1000+Lte Combo nie „wyłapuje” sygnału Mux-8.

     4. Witam

      To uczyniłem . Nie jest wstanie pomóc.

      Operator multipleksu nadaje i brawo, ale chyba w wersji testowej .

      Tak to wygląda z perspektywy Tucholi.

      Pozostaje czekać …..

      Pozdrawiam.

  1. Jeżeli odbierasz z Trzeciewca MUX-1, MUX-2 i MUX-3, a nie odbierasz MUX-8 to pewnie problem leży po stronie instalacji antenowej. Prawdopodobnie nie jest przystosowana do odbioru pasma VHF, w którym to nadawany jest MUX-8.

 8. Wydaje mi się że sygnał jest słaby bo sprawdzałem w tabeli nadają tylko 20 Kw, a do mnie dochodzi cała parą tj.100 Kw,więc muszę czekać na wzmocnienie sygnału,tak było też z Mux-1,2,3, ale dziękuję za wiadomość!

 9. Od trzech dni nie odbieram programów z kanału 41, 36 a kanał 32 odbieram.

  NIE ZROZUMIAŁE !!

  Proszę o konkretną odpowiedź, bo u mnie sprzęt i antena działa!!!

  Mieszkam w Tucholi.

  Pozdrawiam
  MARIAN

 10. Jeśli chodzi o Mux 8 w Bydgoszczy to sygnał jest lipny a mam antene kierunkową moje pytanie to czy sygnał się poprawi czy muszę kupić lepszą antenę

  1. Akurat nie ma znaczenia kiedy antena była kupiona. Antena nadaje się albo nie nadaje się do odbioru danego pasma.

   1. wasz mux8 się nie nadaje kompletnie do odbioru !!! Najpierw zmiencie siłe sygnału chociaż na 40Mhz wtedy pogadamy czy działa komuś na antenie czy nie a prawidłowo powinno być 100Mhz jak na innych muxach tylko wiadomo oszczędność w tej stacji w innych potrafią nadać normalny sygnał na mux8

 11. Co jest z mux-3,od około pół roku więcej niema niż jest,na pozostałych sygnał jest ok.
  Napewno nie instalacja antenowa tu zawodzi,dużo znajomych z okolic Brodnicy ma ten sam
  problem.Nie dziwić się że ludzie niechcą płacić abonamentu.

  1. Prawdopodobnie sygnał złapałeś z nadajnika Gniezno / Chojna. I nie wykluczone, że MUX-8 powinieneś właśnie z tego obiektu „łapać”.

 12. Tak,właśnie doszedłem do wniosku ze muszę poprawić antenę bardziej na wschód żeby odebrać kanały z Trzeciewca,bo tam mam bliżej,ok. 60 km. Różnica, ok. 10 cm na wschód,i pewnie będzie dobrze.

 13. ja mieszkam w kwidzyn i mam ustawioną antene na bydgozsz trzeciewiec posiadam antene vhf i nie łapie mi sygnału z tego nadainika a po drugie też posiadam antene szerokopasmową temor asr iQ i ta łapie sygnał z tego nadainika a ta pierwsza też jest samej nazwie i nie łapie to w czum jest probelem ,ponos nadają na rezerwowych anten i nskich mocach i nie nadają docelowo

  1. Proszę spróbować odbioru z obiektu Gniezno / Chojna. Powinno być łatwiej niż z Bydgoszcz / Trzeciewiec.

 14. Co się dzieje z muxem 1 i 2 z Trzeciewca od 13 lutego brak sygnału. Trzeci mux nadaje bez zakłóceń. Odbierałem sygnał z trzech mux-ów z okolic Kwidzyna i zawsze miałem sygnał 100/100. Wiem, że 10 lutego była konserwacja w nocy, czyżby coś popsuto.

 15. Witam.
  Proszę o info dlaczego zanika sygnał z mux8. Wieczorem i w nocy działa normalnie a w ciągu dnia pojawia się napis „brak sygnału” Mieszkam w Maksymilianowie więc niezbyt daleko od nadajnika.
  tan sam problem istnieje na 2 odbiornikach z których każdy jest podłączony do innej anteny.

 16. Witam serdecznie.Moje pytanko,to czy i kiedy będzie wzmocniony sygnał z Trzeciewca aby na wioskach można było odbierać MUX-8.Były 4 dni nowe programy a potem brak sygnału.
  Pozdrawiam.

  1. Są to docelowe moce sygnału. Aby uzyskać stabilny odbiór, należy dostosować instalację antenową pod MUX-8, gdyż MUX-8 jest nadawany w innym pasmie niż pozostałe multipleksy.

   1. Tak tylko to jest blok mieszkalny i administracja nie dostosuje anten.Zrobili już raz i nie będą więcej poprawiać.Powinien być wzmocniony sygnał tak jak te 4 dni co wszystko grało jak złoto.

 17. Witam serdecznie.To znowu ja.Dlaczego MUX 8 ma tylko 20kW mocy?Lekki deszczyk i mała chmurka i po oglądaniu.Czyżby jakieś oszczędności w Trzeciewcu lub brak funduszy zmuszają nadawcę do tak niskich częstotliwości?Pozdrawiam.

  1. Właśnie dlatego, że MUX-8 jest nadawany na niskich kanałach do emisji nie są potrzebne tak duże moce, jak w przypadku MUXów od 1 do 4. A że te niskie kanały to inne pasmo – pasmo VHF – to trzeba pod te pasmo przystosować instalacje antenowe. 🙂 Tak więc problemem nie jest moc emisji, a nieprzystosowane instalacje antenowe. 🙂

 18. Witam serdecznie,to znów ja.Mam znów pytanko,czy planowane jest uruchomienie jakiegoś aportowego kanau na platwormie naziemnej telewizji,bo Polsat zmienił nazwę jedynego kanału sportowego i puszcza tam same bzdury.Będę niezmiernie wdzięczny za informację o takowym kanale sportowym,np.TVP Sport.Serdecznie pozdrawiam.

 19. Witam,
  od wczoraj brak programów z MUX-1 (Fokus TV, Stopklatka …) . Proszę o informację , czy przyczyną jest awaria.

 20. Dzień dobry 🙂
  Od kilku dni brak kanałów typu Polsat, TVN i innych – z MUX2. Czyżby ostatnia burza coś zepsuła?

 21. Od niedawna mieszkam w Bydgoszczy na Szwederowie i przez cały czas próbuję namierzyć sygnał TV ale jest zbyt słaby dla anteny pokojowej, a innej nie mogę mieć. Jak można odbierać tę telewizję ? To moje 4 mejsce zamieszkania w ciągu ostatnic 2 lat i nigdzie takich problemów nie miałem. Przecież ten nadajnik jest bardzo blisko, o co chodzi ???

 22. dlaczego nie idzie oglądać mux 8 ? dajcie na miłość Boską większą moc żeby dało się oglądać i czemu ciągle wieczorami przerywa mux 3 albo rano w niedzielę nie kombinujcie szanujcie widzów a nie ich olewacie !

 23. Witam,
  W jakiej polaryzacji jest nadawany MUX-8? Pojawiały się sprzeczne informacje, a jeśli w V, to stąd mogą się brać problemy odbiorców. Co oznacza „charakterystyka”? Czy to tyczy się kierunku nadawania przez nadajnik? Jeśli tak, to gdzie mogę sprawdzić, w którą stroną jest nadawany sygnał (w przypadku charakterystyki D). Kompletuję sprzęt do odbioru i jest to dla mnie istotne. Bardzo dziękuję za fachową odpowiedź.

 24. brak METRO, WP ZOOM i NOVA same krzaczki !!! czy cos z tym robicie ? od paru dni jest źle, teraz nie ma NIC !!!!! na same świeta !!!

 25. brak NOVA WP ZOOM i METRO i nawet nir możzna zglosić !!! nie ma telefonu, tu pisałam juz i nic !!! na same świeta !!!

 26. czy jest jakaś awaria? dekoder odbiera tylko 7 programów i są to programy TVP. Antena raczej ustawiona dobrze bo dotychczas wszystko było ok.

   1. bzdura u nas w okolicach Kamienia Krajenskiego też nie ma programów jest tylko 7 z mux 2 kiedy naprawicie usterke i przestaniecie mydlić oczy i kłamać !? już nigdy nie zapłace abonamentu jak tak dalej będzie !

  1. Kiepsko ustawiona antena. Ktoś pewnie coś włącza o tej godzinie, co zakłóca i tak już słaby sygnał albo coś wyłącza, co wzmacniało ten sygnał. 😉

 27. Od wczoraj brak 3 muxów nie ma np.żadnego programu tvp !!! odbiera tylko 1 mux z polsatem co się dzieje kiedy naprawicie usterkę !? na pewno nie jest to wina anteny są ustawione jak zawsze tak odbierały sprawdzone na dwóch niezależnych antenach jest to samo !!! masakra po co grzebiecie jak był dobry odbiór !?

 28. Gdzie jest mux 1i3 oraz 8 odbiera tylko 2 jakaś masakra nie zapłace już nigdy abonamentu jak są takie jaja sprawdzone na dwóch niezaleznych antenach to samo !? więc to nie wina anten bo są ustawione jak zawsze odbierały !!!

 29. Dlaczego przestawiacie kąty anten na RTCN w Bydgoszczy pytam się kto z was ma interes w tym żeby ludzie nie mogli odbierać programów muszą ustawiać ponownie przez was swoje anteny a jeżeli ktoś jest naiwny to myśli że musi kupić nową antenę Macie krewnych przy produkcji anten czy podpisane umowy z producentami ?

 30. Witam. Czy znacie jakąś wstępny termin przejścia sygnału czy modernizacji anteny w Ttzeciewcu na dvb t2 (5Ghz)

 31. Nie dawno odbierałem MUX-4 na kanale 34 sygnał miałem 95/80 był nadawany Polsat NEWS teraz ani kanału ani sygnału 0/0.A na wykazie jest podane że MUX-4 jest moc 100 z waszego nadajnika.Co się stało.

 32. Ludzie, MUX8 w Żninie jest nieosiągalny. To jest „komedia”. Nie rozumiem po co nadawać dla małego grona ludzi. Absurd. Czy MUX8 będzie w końcu dostępny w Żninie???

 33. W Tryszczynie na dotychczasowym sprzęcie odbierałem do czerwca MUX-1, MUX-2, MUX-3, MUX-8. Obecnie mam tylko MUX-8. Nie wiem dokładnie, kiedy te kanały zniknęły, bo to jest działka, na której bywam od czasu do czasu. Telewizor LG wyszukując kanały podpowiada, że w przypadku tych platform, których już nie mogę odbierać (MUX -1, 2, 3) „siła sygnału” jest ok 50%, ale „jakość sygnału” – 0%. Czy ktoś z Państwa potrafi mi powiedzieć co się stało?

 34. Witam
  Mam problem dziś 05.09.2020 mi znikło kilka kanałów na TV lg m227wdp wiec odpaliłem ponowne skanowanie kanałów cyfrowych większość kanałów pobral prawidłowo a na kanale 34 zaczął pobierać kanały po czym stanął licznik pobierania i telewizor się wyłączył i już nie można go włączyć .
  Wchodzi z tego ze zaciągnął TV jakieś oprogramowanie nie do niego przeznaczone .
  Po rozmowie z serwisem dowiedziałem się ze telewizor strącił swoje oprogramowanie przez pobranie z anteny TV zległo oprogramowania itp.
  Wiec moje pytanie do kogo mam się udać w sprawie reklamacji i uszkodzenia mi telewizora .
  Sprawa stała się w Bydgoszczy w miejscu miasta gdzie z okna widać nadajnik w Trzeciewcu

 35. dlaczego usuwacie zapytania cos wam sie nie podoba ?
  niszcząc sprzęt użytkownika ?
  tak tu polityka niewygodne pytania sie usuwa ?

  1. Nic niczego nie usuwa. Po prostu wpisy są zatwierdzane przez moderacją, która w weekendy ma wolne.
   A pretensje proszę kierować do odpowiednich instytucji. Nasz serwis nie ma nic wspólnego z nadawaniem TV. 🙂

 36. Pod początku miesiąca (listopad) brak mux-3. Jakość skacze od 0 do 10. Pozostałe muxy 75. Wcześniej (od momentu położenia instalacji) było wszystko na 75. A teraz tragedia. Mamy płacić abonament RTV za brak możliwości oglądania telewizji na którą się płaci. Mam gdzieś TVP1 i TVP2. Zależy mi na 3 i Historia.

 37. Pytanie: Mux -8 – 31 01.21 w Bydgoszczy nie można było odbierać, brak sygnału. Antena, podłączenie w porządku. Czy coś jest robione, zmieniane???

 38. Dlaczego mux 3 pomimo niskiej częst. Ma gorsza siłę sygnalu od mux 2i1? Solą sygnału 50 pozost. Mux to 60 65. Dlaczego mux 3 jest nadawany kierunkowo? Inne dookolnie

 39. Witam.
  Mam domek położony w okolicy Buszkowa i duży problem z MUX-3 nie wiem w czym jest problem. Odbieram wszystkie pozostałe Mux-y łącznie z mux-8 ma poziomie 65/70 i jakość ok a MUX-3 pokazuje mi poziom sygnału 45/50 błady 9/10 w skali do 10. Zmieniałem już kilka anten na razie chodzi mi wszystko na sitkowej ze wzmacniaczem. Nie wiem w czym problem. Może tv ma już 10 lat ????. Proszę o podpowiedź.

 40. Toruń Podgórz całkowity brak odbioru MUX3 pozostałe MUX-y z tego kierunku są doskonałej jakość. Tak jest prawie od miesiąca. w czasie skanowania wyskakuje komunikat : kanał niedostępny Kiedy to się zmieni?

 41. Od dwóch dni od 9:00 do około 15:00 Tuchola nie ma żadnych kanałów z telewizji naziemnej czy robicie jakieś konserwację czy jest to związane z czymś innym pozdrawiam

  1. Sugeruję napisać do właściwych instytucji, jak np. Urząd Komunikacji Elektronicznej czy firma Emitel (odpowiedzialna za emisję sygnału telewizji naziemnej).

 42. Witam co się dzieje z RTCN Bydgoszcz Trzecewiec brak odbioru po wichurze wszystkich muxow poza mux2. Kiedy naprawicie usterkę ❓

 43. Witam,
  Bydgoszcz.Dlaczego na MUX1 K.41nie mam ttv,fokusa,antena,eska,polo.Są natomiast tvp3 Warszawa,rozrywka,dokument,kobieta,kultura.Sygnał b.dobry,korzystam z anteny zbiorczej i przed zmianą nadawania były dostępne.Pozostałe MUX2 T2 K.32,MUX3 K36,MUX8 są wg opisu nadajnika w Trzeciewcu.Doczytałem się na tej stronie że na kanale 30 te brakujące kanały o których pisze są w MUX1 T2 lecz jest słaba siła sygnału a jakość zerową.Proszę o radę.

 44. Ja tego nie rozumiem. W niektórych godzinach tv działa a czasami wcale. A najlepsze jest to że mój sąsiad ma Polsat, TVN i inne a nie ma Wp, Metro Zoom. A ja jest wtedy mam i na odwrót. No to paranoja jakaś.A czasami działają wszystkie. No jestem taka wkurzona bo to trwa już dobre pół roku. A nie można nigdzie znaleźć numeru żeby cokolwiek zgłosić. Gdzie można znaleźć numer jakis ktoś coś może wie?

 45. MUX8 na kanale 8 z Trzeciewca jest odbierany falami na Miedzyniu w Bydgoszczy. Sygnał waha się od 100% do 0%.

 46. Gdzie się podział kanał TVP DOKUMENT? Był jeszcze w ubiegłym tygodniu, dziś go brak. Pojawił się za to nowy kanał TVP NAUKA, ale w innym pakiecie.

 47. co się dzieje od dłuższego czasu z programami z Mux 1, mam telewizor i antenę dostosowaną do odbioru, a pomimo tego mam częste zakłócenia i ostatnie kilka dni całkowity brak ww programów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *