RTCN Suwałki / Krzemianucha

Nazwa obiektu: RTCN Suwałki / Krzemianucha
Współrzędne geograficzne obiektu: 22°52’22″E; 54°11’46″N
Adres: Krzemianucha, 16-404 Jeleniewo
Właściciel obiektu: EmiTel Sp. z o.o.

MUX-1
Kanał: 43
Częstotliwość: 650 MHz
Moc: 20 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: ND (dookólna)
Oferta programowa: 8TV, ATM Rozrywka, FOKUS TV, POLO TV, Stopklatka TV, TTV, TVP ABC, TV Trwam

MUX-2
Kanał: 29
Częstotliwość: 538 MHz
Moc: 20 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: ND (dookólna)
Oferta Programowa: Polsat, Super Polsat, PULS 2, TV4, TV6, TVN, TVN Siedem, TV Puls

MUX-3
Kanał: 58
Częstotliwość: 770 MHz
Moc: 20 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: ND (dookólna)
Oferta Programowa: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Historia, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Regionalna, TVP Rozrywka

MUX-8
Kanał: 7
Częstotliwość: 191,5 MHz
Moc: 9,5 kW
Polaryzacja: V (pionowa)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: Metro, Nowa TV, WP, Zoom TV

16 Comments on “RTCN Suwałki / Krzemianucha”

 1. Czy ktoś może mi powiedzieć, podpowiedzieć jaka jest przyczyna że nie mam kanału nr 58 na MUX-3 gdzie są wszystkie programy TVP, strojenie automatyczne i ręczne nic nie daje, odpowiedź to brak sygnału. Programy zniknęły jakiś czas temu. Dziękuję za ewentualną podpowiedź.

  1. Być może wysoki kanał i mało dokładnie ustawiona antena? Dodam, że im wyższy kanał tym cięższy odbiór takiego kanału.

  2. Szanowny Kolego. Sprawa jest prosta cała TVP przeniosła się do MUX8 zPOLARYZACJĄ PIONOWĄ co wymaga wymiany anteny. .Żadne strojenie i inne czary nie pomogą.Potrzebna nową antena z pionowym dipolem.

   1. Nie taka prosta jak piszesz. Po pierwsze nic się nie przeniosło, nadal programy TVP są nadawane na kanale 58. Przez miesiąc trwały prace nad montażem i uruchomieniem nadajnika DVBT2 na kanale 36. Na tym kanale nadawane jest 15 programów płatnych, kodowanych. Niestety przy okazji uruchomienia tego kanału prawdopodobnie obniżono moc nadawania pozostałych trzech muxów na kanale 29, 43 i 58. Jak wiadomo, wyższa częstotliwość tym mniejszy zasięg nadawania i w związku z tym problem z odbiorem kanału 58. Także na kanale 43 duże pogorszenie odbioru. Nie wiem gdzie skierować jakąś skargę na ten fakt.

 2. Witam od ponad miesiąca wystepują zakłucenia tv naziemnej z anteną zewnetrzą od godz ok19 choć od kilku lat było wszystko ok.mieszkam w centrum i zastanawia mnie teraz tylko zwiekszona ilość reklam w skrzynce z telewizją kablową?czy ma to coś w tym wspólnego?bo w ciągu dnia wszystko jest dobrze.czekam na odp.

 3. Dlaczego w Olecku z nadajnika Krzemianucha k/Suwałk w odbiorze sygnałów brakuje sygnałów stacji:8TV,TVP KULTURA,TVP POLONIA,TVP ROZRYWKA. Mam zainstalowaną silną antenę wysoko na dachu bloku, w należnym kierunku. Co jest tego powodem, że tych stacji, mój najnowszej generacji telewizor, nie odbiera.

 4. Dom koło Rajgrodu. Problem z kanałami MUX 2. Od piątku sygnał osłabł do dzisiaj i tak jest często. Inne kanały w porządku. Problem MUX 2. powtarza się w pewnych okresach. O co chodzi? Przecież to jest TVN i Polsat.

 5. Płacę co miesiąc, a tu problem z odbiorem. Może ktoś przeprosi,a może nie płacić za 1 miesiąc w ramach zadośćuczynienia.

  1. Jeśli mowa o abonamencie RTV to on nie jest za możliwość oglądania telewizji naziemnej, a za luksus posiadania telewizora i radioodbiornika. 😉

 6. Widzę tu różne przemyślenia o odbiorze tv na osiedlu PÓŁNOC w Suwałkach.
  Obiór mam bezproblemowy (wszystkie kanały) na wewnętrznej antenie którą sam zrobiłem.
  Antena jest bardzo prosta za kilka złotych. Kupiona(do sprawdzenia) antena ze wzmacniaczem działała o dziwo znacznie gorzej niż ta moja. Moja antena leży sobie na szafie , jest niewidoczna.
  Sygnał w Suwałkach mamy na tyle silny że nie wymaga cudów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *