RTON Wisła / Skrzyczne

Nazwa obiektu: RTON Wisła / Skrzyczne
Współrzędne geograficzne obiektu: 19°01’56″E; 49°41’07″N
Adres: ul. Skrzyczeńska 15, 43-370 Szczyrk
Właściciel obiektu: EmiTel Sp. z o.o.

MUX-1
Kanał: 55
Częstotliwość: 746 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta programowa: 8TV, ATM Rozrywka, FOKUS TV, POLO TV, Stopklatka TV, TTV, TVP ABC, TV Trwam

MUX-2
Kanał: 58
Częstotliwość: 770 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: Polsat, Super Polsat, PULS 2, TV4, TV6, TVN, TVN Siedem, TV Puls

MUX-3
Kanał: 41
Częstotliwość: 634 MHz
Moc: 50 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Historia, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Regionalna, TVP Rozrywka

MUX-8
Kanał: 7
Częstotliwość: 191,5 MHz
Moc: 1,5 kW
Polaryzacja: V (pionowa)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: Metro, Nowa TV, WP, Zoom TV

48 Comments on “RTON Wisła / Skrzyczne”

 1. Szanowni! Od kilku dni nie odbieram MUX 2 z kanału 58 ze stacji nadawczej RTON Skrzyczne! Do tej pory odbiór był doskonały-przecież Mux ten nadawany jest z mocą 100 KW! Odbieram telewizję w Raciborzu.MUX 1 i MuX 3 nadal odbieram bez przeszkód. Proszę o informację czy nastąpiła awaria nadajnika??/a jezeli tak-to kiedy ruszy nadawanie z normalna mocą? Będę wdzieczny za odpowiedż.W.O.

  1. Proponuję przejrzeć instalację antenową. Ewentualnie skorygować ustawienia anteny. Nie ma żadnych informacji na temat awarii emisji MUX-2 z tego obiektu.

 2. witam mam pytanie do RTON Wisła / Skrzyczne od jakiegoś czasu nie odbieram MUX-2 prosze o informacje czy nastąpiła awaria nadajnika? z góry dziękuje.

 3. Witam. Kiedy będzie dostępna TV Nowa ze skrzycznego? Miało być do końca roku, w czasie świąt pojawił się na krótko sygnał a teraz nie ma. Dziś zainstalował się nowy kanał „Super polsat”.Proszę o odp. Dziękuję i pozdrawiam.

 4. Dobrze że na MUX 3 dodano TVP Sport ale dlaczego kosztem TVP ROZRYWKA,ktory zlikwidowano.Kiedyś na MUX 3 było 8 stacji. Potem zlikwidowano Polonię,a dzisiaj TVP Rozrywka.

  1. TVP Rozrywka nie została zlikwidowana. Nadal jest dostępna na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych.
   Multipleks nie jest z gumy i gdyby dodano TVP Sport bez usunięcia TVP Rozrywka to jakość wszystkich kanałów TVP uległaby znacznemu pogorszeniu.

 5. Kiedy zostanie zwiększona moc nadajnika MUX-8 Wisła/Skrzyczne , mieszkam w okolicach Międzybrodzia i nie ma najmniejszych szans na odbiór sygnału o mocy 1,5 kW , testowałem już wiele anten i nie jest to bynajmniej problem położenia geograficznego , bez problemu odbieram wszystkie programy czeskie , no ale 1,5 kW dla MUX-8 to chyba tylko dla mieszkańców Szczyrku i okolic. Proszę o wypowiedź w tej sprawie.

 6. Głupie tłumaczenia dla usunięcia naziemnego kanału TVP Rozrywka – starsze osoby nie korzystają z telewizji sat, bo ich nie stać na to. Miało być rozrywkowo, a jest nudno jak nigdy dotąd. Dla miłośników sportu – mają ten kanał na platformach cyfrowych, niech sobie zapłacą. Drugie utrudnienie to MUX-8 w polaryzacji V dla tego nadajnika. Gdy ktoś miał już antenę na polaryzację H, to trzeba ją wymienić albo zabudować kolejną. Dla kogoś po 70-tce skakanie po dachu budynku jest nie do pomyślenia (z Katowic odbiór niemożliwy z powodu wzniesienia przed moim mieszkaniem).

 7. Mam problem z odbiorem mux3 . Występują nagłe zmiany jakości i siły sygnału. Pozostałe mix działają dobrze. Jastrzębie-Zdrój. Antena że wzmacniaczem multiswitch.

 8. Mam problem z odbiorem. Występują nagłe zmiany jakości i siły sygnału. Od wczoraj nie działają kanały 4 -11 (Polsat, TVN itd) od dziś nie działają kanały 12-29 (ESKA FOKUS ABC itd)coś się dzieje z nadajnikiem – problem u mnie jak i u sąsiada – dalej nie pytałem

 9. Proszę o pomoc Brak programów telewizyjnych od 3 dni wczoraj nie miałem przez cały dzień dziś rano się pokazały ale tylko na chwilkę i znowu nie ma antenę sprawdzilem jest OK . Program leci i znika pisze brak sygnału .Miejscowość JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

   1. Kabel antenowy wtyczki wszystko pasuje.Rano miałem programy teraz nie ma i tak od trzech dni pojawiają się i znikają,sam już nie wiem dlaczego tak się dzieje

    1. Do sprawdzenia zostaje jeszcze kwestia ustawienia anteny. W przypadku niedokładnie ustawionej anteny na jakość odbioru mogą wpływać np. zmienne warunki atmosferyczne.

     1. Dzień dobry wina leżała po mojejstronie wymienilem kabel antenowy ,zasilacz,wzmacniacz na antenie, teraz wszystko działa prawidłowo
      Dziękuję bardzo za pomoc pozdrawiam

     2. Dzień dobry problem naprawiony wymieniłem kabel antenowy zasilacz oraz wzmacniacz na antenie wszystko działa prawidłowo.Lecz nie mam programów takich jak NOWA TV ,METRO, ZOOM TV zaznaczę że nigdy nie udało mi się ich złapać . Dziękuję za pomoc i pozdtawiam

 10. Witam od 09 marca 2019 nie mam żadnych programów z przekażnika Skrzyczne nie mam żadnego sygnału –co robić

  1. W pierwszej kolejności sprawdzić instalację antenową. Wszystkie połączenia między telewizorem/dekoderem a anteną oraz samo ustawienie anteny.

 11. Dlaczego TVP Rozrywka i kultura przeniesiono na mux8 , jeżeli jego moc wynosi 1,5 na skrzycznem. Komu przeszkadzało że mogło te kanały odbierać więcej widzów

  1. To rzeczywiście irytujące. Śmieciowe kanały nadawane są na 100 kW, publiczna na 50 kW, a do tego TVP Kultura, która emituje jedyne rozsądne programy, spektakle i filmy, została wywalona na MUX8, żeby kopaczy wyraźniej wyświetlać na kanale sportowym? Żenada. Dodam, że MUX2, ze Skrzycznego, odbieram bez włączonego wzmacniacza antenowego, w powiecie wodzisławskim, ale, przy takiej mizernej mocy, MUX8 pozostaje poza zasięgiem.

 12. Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego Mux8 ma tak małą moc ze Skrzycznego.Mieszkam w Wodzisławiu SL. Nie mogę korzystać z oferty programowej a abonament muszę opłacać.

 13. Witam. Dzisiaj tj. 2 stycznia 2020r od rana nie odbieram sygnału z kanału 41 (m. In tvp1 i 2) pozostałe mają bardzo dobry sygnał. Mieszkam w Czańcu koło Kęt. Proszę o odpowiedź. Nadmieniam że przeszukałem kanały. Nic to nie dało. Proszę o odpowiedź.

 14. Kiedy można się spodziewać podniesienia mocy nadajnika MUX 8? Ewentualnie gdzie można napisać aby się tego dowiedzieć?

 15. W części Jastrzębia wogóle brak sygnału mix 8, z kierunku Katowic przeszkadzają wzgórza. Brak kultury, brak rozrywki, nie wszyscy żyją sportem, jest przecież TVP Sport HD.

 16. Co się dzieje z mux 8 (kanał 7)- nadajnik Wisła-Skrzyczne. Od wczoraj nie mogę odbierać oprócz kilku innych programów TVP Kobieta i TVP Kultura. Kobietę to Kurski mógł sobie zabrać, a Kultura to mu nie jest chyba potrzebna.

 17. Witam,
  po zakupienia dekodera DVB-T2/HEVC i aktualizacji listy kanałów nie odbieram w Jastrzębiu-Zdroju z MUX-2 następujących kanałów:
  Polsat, Super Polsat, TV4, TV6.
  Pozostałe kanały naziemnej telewizji cyfrowej odbieram.

  Jakieś konstruktywne sugestie?

  pozdrawiam

 18. Co może być przyczyną braku odbioru mux-8.
  Posiadam antenę Televes 111840, kontra wg opisu pracuje w pasmach UHF i VHF, w polaryzacji H lub V.
  Nie mogę odebrać na żadnym sprzęcie mux-8.
  Gdzie mogę szukać przyczyn.
  Pozostałe mux’y odbieram bez problemu – poziom sygnału ok 70-80, jakość 100.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *