RTCN Kielce / Święty Krzyż

Nazwa obiektu: RTCN Kielce / Święty Krzyż
Współrzędne geograficzne obiektu: 21°03’02″E; 50°51’39″N
Adres: Święty Krzyż, 26-004 Bieliny
Właściciel obiektu: EmiTel Sp. z o.o.

MUX-1
Kanał: 30
Częstotliwość: 546 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: ND (dookólna)
Oferta programowa: 8TV, ATM Rozrywka, FOKUS TV, POLO TV, Stopklatka TV, TTV, TVP ABC, TV Trwam

MUX-2
Kanał: 37
Częstotliwość: 602 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: ND (dookólna)
Oferta Programowa: Polsat, Super Polsat, PULS 2, TV4, TV6, TVN, TVN Siedem, TV Puls

MUX-3
Kanał: 47
Częstotliwość: 682 MHz
Moc: 150 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: ND (dookólna)
Oferta Programowa: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Historia, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Regionalna, TVP Rozrywka

MUX-8
Kanał: 8
Częstotliwość: 198,5 MHz
Moc: 10 kW
Polaryzacja: V (pionowa)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: Metro, Nowa TV, WP, Zoom TV

MUXR-3
Kanał: 11C
Częstotliwość: 220.352 MHz
Moc: 10 kW
Polaryzacja: V (pionowa)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: Polskie Radio – Program I, Polskie Radio – Program II, Polskie Radio – Program III, Polskie Radio – Program IV, Polskie Radio dla Zagranicy, Polskie Radio 24, Polskie Radio Rytm, Polskie Radio Dzieciom, Radio Kielce

48 Comments on “RTCN Kielce / Święty Krzyż”

 1. Dlaczego sygnał jest słabej jakości nawet w Cedzynie?Moja antena widzi nadajnik na Świetym Krzyżu .Programy TVN i Polsatu ulegają częstym zmianom jakościowym a sygnał jakościowo waha się ni stąd ni zowąd od 0-100%.Jak to zmienić?

 2. Dlaczego w Kielcach odbiera mi tvp1 a polsatu i tvn4 w ogóle nie wykrywa ?
  Najpierw była antena zewnętrzna (siatkowa)
  A teraz zakupiona wewnętrzna i nadal nic .

  1. Pewnie dlatego, że sygnał najprawdopodobniej odbierasz z obiektu Kielce / komin EC, a nie z obiektu Kielce / Święty Krzyż. Antena zewnętrzna to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Trzeba tylko ją dobrze ustawić, tj. skierować na Święty Krzyż.

 3. Od miesiąca lub dłużej mam problemy z odbiorem tv naziemnej. Raz działa lepiej raz gorzej. Jestem z Małogoszcza. Dużo też słyszę narzekań od znajomych na gorszy sygnał i pikseloze na ekranie. Czy macie jakiś remont? Długo ta sytuacja potrwa?

 4. Jestem z woj świętokrzyskiego okolice Skalbmierz i w innych paru domach też nie ma…. Co jest przyczyną????

 5. Dlaczgo nowo dodany MUX-8 nie da się wyszukać w Kielcach?? Siła sygnału 100% i gaśnie po 6-7s po czym powraca, natomiast jakość 0%. Posiadam dekoder Manta dvbt010sx, antene kierunkową wewnątrz z symetryzatorem 300/75ohm k.1-69. MUX-1,2,3 odbieram bez zakłuceń (100-150kW), natomiast MUX-8 (10kW). Mieszkam w okolicy „Psich Górek” także nie jest to miejsce niskie. Doradźcie coś, ale nie w stylu wyrzuć dekoder przez okno hyhyhyhy. Pozdrawiam

  1. MUX-8
   Kanał: 8
   Częstotliwość: 198,5 MHz
   Moc: 10 kW
   Polaryzacja: V (pionowa)
   Czyli do odbioru antena VHF , pol. pionowa, a nie ta co do odbioru dotychczasowych MUX.
   A na jakiej odbierasz?

   1. dlaczego nie nadawany jest MUX-8 w polaryzacji poziomej tylko zawsze pod górę, co trochę zmiana anteny itp.Ja w Ożarowie odbieram sygnał na antenie DIGIT i krzaczy na MUX-8, odległość 40 km podejrzewam żeby nie polaryzacja było by ok.

 6. Dlaczego w kielcech ciagle nie odbieraja : Polsat, Polsat Sport News, PULS 2, TV4, TV6, TVN, TVN Siedem, TV Puls. Nie jest to wina anteny i dekodera. Sasiedzi maja ten sam problem. Od kilku dni siła sygnału skacze od 0 do 100 nic sie nie da ustawić. dzieje sie tak nie pierwszy raz

 7. Kombinowałem z anteną cały miesiąc żeby coś dodatkowego obejrzeć, poco te kombinacje z polaryzacjami, przecież mamy TV naziemną dlaczego nie da się tego znormalizować na jedną antenę. Niedługo dojdziemy do faktu choinki na kominach trzy anteny sumatory i kable jak w czasach analoga. A miało być tak miło mała antenka na balkonie i słoninka dla sikorek zawieszona a tu znowu panele ogrodzeniowe na maszcie super technika poszła do przodu.

 8. A dlaczego stacja doświetlająca w Kielcach nie wzmacnia sygnału wszystkich MUX-ów? Ten wzmacniany czyli MUX-3 odbieram na zwykłej antenie pokojowej.

  1. Zależy od operatora MUXu. W przypadku MUX-3 operatorem jest TVP i ona podjęła decyzję, że będzie wzmacniać sygnał swojego MUXu.

 9. I płac tu abonament nie wiem za co w Skarżysku nie odbieram mux8 o radiowych już nie wspomnę.Cala reszta działa jak chce ciągle coś przycina.Wczesniejsze muxy też były z opóźnieniem w Kielcach działały a w Skarżysku dopiero po kilku miesiącach.Abonament płacę od kiedy pamiętam pytanie kto zwróci mi różnicę za kanały które nie docierają do mojego regionu.

  1. Abonament płaci się za posiadanie telewizora lub radia. Następnie pozyskane w ten sposób pieniądze idą na rzecz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Abonament nie ma nic wspólnego z telewizją naziemną.

 10. Ciągle występują zakłócenia w odbiorze TV Info, TV 1, TV 2. Te zakłócenia występują głównie w czasie wiadomości, czy też w czasie programów publicystycznych. Wygląda na to , ze komuś zależy aby tych programów nie oglądać. Bo odbiór TV 24, Polsatu, czy też innych ogłupiających stacji jest idealny. Proszę o informację i interwencje.

 11. Witam. Mieszkam w okolicach Krasocina, od około miesiąca mam problem z odbiorem TV tzn MUX 8 odbiera bardzo słabo ale i tak ma najmocniejszy sygnał (ok. 40%) a reszta kanałów nie nadaje się wogóle do odlądania. Wcześniej odbierałem w dobrej jakości ok. 30-31 różnych kanałów. Sąsiedzi też narzekają na słaby odbiór, niektórzy wymienili anteny a sytuacja się nie poprawiła. Podczas wyszukiwania kanałów znajduję wszystkie te które były wcześniej tylko sygnał jest bardzo słaby. Co może być powodem takiej sytuacji?

 12. MUX-1 odbierał bez zarzutu do października2017 później obraz zatrzymywał się,były odbicia, było dużo koloru zielonego, obraz zatrzymywał sie itp. a od stycznia 2018 r całkowicie nie ma odbioru programów.Mimo wielokrotnych prob ustawiania na kierunek Sw,Krzyz nie ma wogole na kanale 30 ani obrazu ani glosu break sygnalu.Natomiast na MUX-3 na kanale 47 odbiera bez zastrzezen.MUX-2 tez mimo prob ustawienia nie ma odbioru podobnie jak na MUX-1.DZIWI MNIE FAKT ZE MAM ANTENE CIAGLE TA SAMA I CO MOGLO SIE STAC OCZYWISCIE DLA JASNOSCI JEST TO ZEW.ANTENA ZE WZMACNIACZEM KOSZT TEJ ANTENY PRAWIE 150 ZL NA KTOREJ BEZ PROBLEMU BYL MUX-1.Moze mi ktoś podpowie co zrobić żeby korzystać z MUX-1.jestem mieszkancem Kielc osiedle na Stoku

 13. Czy ma ktoś podobny problem? OD czasu do czasu nie ma sygnału na Mux 3, najczęściej przy wietrznej pogodzie, z pozostałymi nie ma problemu? Gość był ustawiał wszytsko i miało grać jak należy i ciągle ten sam problem

 14. Czy ma ktoś podobny problem ? Rodzicom zniknęły kanały tvp itd, jest tylko dostęp chyba do siedmiu na częstotliwości 546MHz, MUX 3 682MHz powinna dawać chyba najsilniejszy sygnał z kanałami tvp1, 2 itd. ale nie daje . Jakaś awaria ? A może jakieś zmiany od 1.06.19r ? Odbiór z anteny w Lipsku 27-300.

 15. Ten sam problem powraca (gm. Radoszyce powiat konecki), znów zanika odbiór muxów ze Świętego Krzyża, problem nie dotyczy tylko mnie bo u sąsiadów też niema programów. Co jest przyczyną, to już nie pierwszy raz kiedy występują takie zjawiska na tym obiekcie nadawczym, wychodzi na to że w woj.świętokrzyskim nie dane jest oglądanie muxów z Św. Krzyża, mux z tvp Kielce odbiera bo z pobliskiego Dobromierza jest sygnał, ale zanikają muxy1,2 no cóż trzeba albo łapać sygnał z Przysuchy ewentualnie z Wręczycy z tych kierunków sygnał stabilny.

 16. Dlaczego od miesiąca nie odbierają prawie wszystkie kanały gm.Smyków? Jest tylko TVP, a gdzie reszta? Wybory?!???

 17. dlaczego nie odbieram mux 3 posiadam antene dookólna mux1 i 2 odbieram bez problemu a 3 nie ma z czym to jest związane

 18. Jerzy. Wymieniłem antenę na GALAXY Combo premium z polaryzacją poziomą i pionową bez żadnych wzmacniaczy za jedyne 49 zł. No i mam wszystkie MUXY 1,2,3,4, 8 ze Św. Krzyża z bardzo dobrym odbiorem bez żadnych załamań, pikselowań itp. Dodam że mieszkam w Kielcach na Herbach odległość od nadajnika około 32 km.

 19. Mam ostatnio problem z odbiorem kanałów Mux 3 mieszkam Kielce dobry punkt na wzniesieniu Słoneczne Wzgórze..antena kierunkowa na Święty krzyż..a bardzo zakloce programy, wręcz nikną czarny obraz potrafi to trwać nawet pół dnia.Nic nie daje przesunięcie minimalne anteny, ponowne skanowanie, parametrów..kanały zapamiętane wyłapuje sygnał, obrazu jednak niema do póki same się po jakimś czasie odnajdą…Proszę o pomoc podpowiedź, ponieważ już brak pomysłu co może być przyczyną?Dodam iż reszta programów odbiera bez problemu..jedynie nowy Mix 8 nie odbiera, ale to brak anteny pionowej jak czytałam.

 20. Dzień dobry, jestem spod Rzeszowa i mam odbiór MUX 1 546 Kielce/570 (Lublin)/650 Krosno/Leżajsk. MUX2 474 Lublin, 562 Krosno, nie ma kieleckiego 602, i jest 634 Leżajsk. MUX3 514 Rzeszów/538 Leżajsk/594 Zamość/722 Lublin, nie ma kieleckiego 682. MUX 4 554 Krosno. MUX Test TVP 498 Leżajsk, 506 Lublin, 586 Krosno. MUX 8 nie odbiera. Za to radio z Kielc (RMF FM/Maxxx) odbiera (88,2/106,5)

 21. Mieszkam na Osiedlu w Małogoszczu i korzystam z anteny zbiorczej. Już Od dwóch tygodni brak sygnałuTVP, TVP2, TVP3, TVP Info, Historia. Kiedy wreszcie sygnały te wrócą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *