RTCN Giżycko / Miłki

Nazwa obiektu: RTCN Giżycko / Miłki
Współrzędne geograficzne obiektu: 21°50’44″E; 53°56’17″N
Adres: ul. Jeziorna 2, 11-513 Miłki
Właściciel obiektu: EmiTel Sp. z o.o.

MUX-1
Kanał: 43
Częstotliwość: 650 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: ND (dookólna)
Oferta programowa: 8TV, ATM Rozrywka, FOKUS TV, POLO TV, Stopklatka TV, TTV, TVP ABC, TV Trwam

MUX-2
Kanał: 48
Częstotliwość: 690 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: ND (dookólna)
Oferta Programowa: Polsat, Super Polsat, PULS 2, TV4, TV6, TVN, TVN Siedem, TV Puls

MUX-3
Kanał: 50
Częstotliwość: 706 MHz
Moc: 90 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Historia, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Regionalna, TVP Rozrywka

MUX-8
Kanał: 7
Częstotliwość: 191,5 MHz
Moc: 2 kW
Polaryzacja: V (pionowa)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: Metro, Nowa TV, WP, Zoom TV

15 Comments on “RTCN Giżycko / Miłki”

  1. Ja odbieram na antenie Dipol combo: jakość 100% i drugi parametr 97-87%, żaden budynek mi nie zasłania

  2. Ja kupiłem antenę hiszpańską TELEVES. Korzystam bez zasilacza choć możliwe jest wzmocnienie sygnału. Poziomy sygnałów stroją się automatycznie. Wersja COMBO. Mogę polecić, kosztuje trochę ale chodzi bez uwag.

 1. Orzysz nic mi nie zasłania a odbioru brak .Antena właściwa o polaryzacji pionowej a sygnał od czasu do czasu pojawia się -na 95% a jakość tylko raz na jakiś czas mignie do 80%. Szlag mnie trafia bo to jest ewidentny kant tych gości od nadajników.Pewnie zawiesili jakiś złom.Ciekawe ze nikt tego nie kontroluje.Zmarnowalem 2dni na dachu.Mam nadzieje ze tym gościom nikt kto nadaje na Mux8 grosza nie zapłaci. OSZUSTWO!!!!!!!

  1. masz dziurę w sygnale, w tym miejscu na tym kanale prawdopodobnie nic nie poradzisz, spróbuj ustawić na jakiś sygnał odbity od ściany lasu np. może jakichś bloków, spróbuj też przenieść antenę kilka metrów od obecnego miejsca montażu, czasami niedaleko obok, sygnał już jest, mnie kiedyś 1,2 metra zrobiło różnicę, dosłownie, z drugiej strony komina sygnał już był

 2. MUX 8 to raczej taka zabawa w: „my udajemy, że nadajemy a wy udajecie, że odbieracie”.
  Przy mocy 2kW RTCN Miłki, 60 kW RTCN Olsztyn Pieczewo brzmi znacznie lepiej. Jednak zasięg zależy od mocy w pierwiastku 4 stopnia, czyli zasięg od RTCN Olsztyn Pieczewo winien być ~2,8 raza większy niż RTCN Miłki. Istotniejsza jest wysokość zawieszenia anten nad poziomem terenu. Ta zwiększa zasięg ~pierwiastek drugiego stopnia. Oczywiście telewizja analogowa w latach siedemdziesiątych na tych mocach, częstotliwościach i odległościach była by zupełnie przyzwoita a ta cyfrówka to nie tylko poziom sygnału ale i jego jakość a także zdolność przetworzenia danych sygnałów analogowych na cyfrowe. Ważny też jest poziom zakłóceń w miejscu odbioru, rodzaj anteny i wzmacniacza antenowego. W sprzedaży jest pełno chłamu w postaci anten odbierających wszystko i wzmacniaczy wzmacniających wszystko. W efekcie wzmacniacz zatyka się silnymi sygnałami niepożądanymi i tępieje na sygnał użyteczny.
  Trzeba też pamiętać o stałej fluktuacji poziomu sygnału np wskutek chwiania się gałęzi drzew, poruszania się pojazdów i ludzi w okolicy anteny. Zatem marzenia chłopaków i dziewcząt aby sobie MUXa 8 poodbierać mogą być spełnione jedynie w niewielkiej odległości od anten nadawczych. I nie ma tu nic do rzeczy EMITEL, bo On ma zapewne narzucone dopuszczalne moce z uwagi na pasmo VHF, tj. możliwość wzajemnego zakłócania się na skrajach odbioru. Pozdrawiam. Stary radiowiec

 3. 3 razy na godzinę zanika sygnał całkowicie.Odbior na 3.Kiedy będzie prawdziwie dobra moc nadajnika. Edward

 4. Dlaczego jest tak duży poziom błędów na muh8 z Milek i zanika sygnał .
  Pozoďtale muhy odbiór dobry.

  1. Podnieś przód anteny tak, aby patrzył w przekaźnik pod kątem 20-30 stopni. U mnie zdecydowana poprawa odbioru. Przy poziomym ustawieniu sygnał mi zanikał.

 5. Witam. Jak macie skręcone anteny? Chodzi mi o polaryzację. Pozioma czy pionowa.? Moja antena to Antena Kierunkowa DVB-T/T2 BX1000 OLYMPIA Combo

 6. Dlaczego zanikł kanał 24 po konserwacji nadajnika w Milkach dniu 12.05.23r???
  19 404 Wieliczki

 7. Witam. Mam dwa TV i jedną antenę. Na jednym jest ponad 30 programów, a na drugim 23. Dlaczego? Zamieniłem TV i dekodery i to samo. Ponadto wyświetla się na TV, że jest program, a potem jest – brak sygnału.
  Może ktoś wyjaśnić co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *