RTCN Olsztyn / Pieczewo

Nazwa obiektu: RTCN Olsztyn / Pieczewo
Współrzędne geograficzne obiektu: 20°31’05″E; 53°45’12″N
Adres: ul. Masztowa 1, 10-664 Olsztyn
Właściciel obiektu: EmiTel Sp. z o.o.

MUX-1
Kanał: 28
Częstotliwość: 530 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: ND (dookólna)
Oferta programowa: 8TV, ATM Rozrywka, FOKUS TV, POLO TV, Stopklatka TV, TTV, TVP ABC, TV Trwam

MUX-2
Kanał: 33
Częstotliwość: 570 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: ND (dookólna)
Oferta Programowa: Polsat, Super Polsat, PULS 2, TV4, TV6, TVN, TVN Siedem, TV Puls

MUX-3
Kanał: 26
Częstotliwość: 514 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: ND (dookólna)
Oferta Programowa: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Historia, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Regionalna, TVP Rozrywka

MUX-8
Kanał: 9
Częstotliwość: 205,5 MHz
Moc: 60 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: Metro, Nowa TV, WP, Zoom TV

MUXR-3
Kanał: 10C
Częstotliwość: 213.360 MHz
Moc: 5,5 kW
Polaryzacja: V (pionowa)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: Polskie Radio – Program I, Polskie Radio – Program II, Polskie Radio – Program III, Polskie Radio – Program IV, Polskie Radio dla Zagranicy, Polskie Radio 24, Polskie Radio Rytm, Polskie Radio Dzieciom, Radio Olsztyn

31 Comments on “RTCN Olsztyn / Pieczewo”

 1. 07.11.2018 od trzech dni w godz. popoludniowych w rejonie Reszla brak sygnalu tvp1 tvp2 tvp olsztyn i paru innych. Co sie dzieje?

 2. W Olsztynie nie mogę odbierać MUX-3 na kanale 26 (514 MHz) m in. z programami TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info. Pozostałe multiplexy są OK, oprócz MUX-8. To dziwne, że antena odbiera kanał 33 i 28 (są to pozostałe multiplexy), a nie odbiera kanału 26 pomimo sąsiadującej częstotliwości. O co tu chodzi?

 3. Dlaczego taki słaby nadajnik na MUX-8 , na innych 100%. W Szczytnie sygnał słaby a w Wielbarku ledwo łapalny. Dla kogo to jest , dla wybranych bo na obrzeżach województwa w stronę południową już nie. Podatki płacimy również.

  Pozdrawiam

 4. Dlaczego nic się nie robi aby zwiększyć moc nadajnika na mux8
  W zasięgu 50km od nadajnika nie ma odbioru. Część województwa jest pozbawiona odbioru tv publicznej mux8. Może ktoś z władz wojewódzkich zainteresuje się dlaczego powiat Szczytno nie ma zasięgu.Placimy abonament za tv a przywileje są dla mieszkańców miast dużych i wojewódzkich.Pogranicze południowe odosobnione.

 5. Mieszkam na Jarotach fatalny odbiór TVN Polsatu i kanałów od nich pochdzacych z reguły ok 19 i później. W niektóre dni odbiór bardzo dobry. O co wec chodzi
  Podobny komentarz ponoć już istnieje ale wyjaśnienia brak.

 6. W okolicach Szczytna (Stare Kiejkuty)od dawna jest problem z odbiorem MUX-3 kanał 26.
  Jest bardzo słaby sygnał a np.dzisiaj 11.09.2019 nie ma w ogóle.Kanały 28 i 33 bez problemu.
  Obsługuję kablówkę i zbieram „joby” nie z mojej winy!

 7. Kiedy będzie dostepny MUX-4 ? Brak Polsat News i innych. Na Kortowie mają od dawna. Czy są jakieś plany z tym multipleksem ?

  Pozdrawiam

 8. Miła niespodzianka.
  Na MUX8 z Olsztyna ostatnio pojawił się kanał TVP HD, czy to stała pozycja? Dlaczego TVP się tym nie chwali?

 9. Nie działa mux8 na Jarotach, duże problemy z TVP2, TVP1 i TVP2 HD. Reszta chodzi bez zarzutów, zróbcie cos, poprawcie jakość i siłę nadajników

 10. W Nidzicy tragedia. Mimo anteny z tymi wszystkimi dipolami, wzmacniaczami itp. brak mux 8 i brak TVP kultura, rozrywka i polonia. To co mam kupić żeby je odbierać? Różdżkę Gandalfa? ten nadajnik to nędza, wstyd i dziadostwo.

 11. Witam czy nadajnik z piczewa się popsuł ??? Od soboty nie ma sygnału w Bartoszycach natomiast z Miłek jest bardzo dobry proszę o informację
  Pozdrawiam

 12. Parciaki, gmina Jednorożec. Od początku dziejów telewizji sygnał w naszej miejscowości odbierany jest z Olsztyna. Od początków listopada 2020 jest problem z odbiorem, raz są to stacje MUX3 innym razem MUX-2. Najczęściej brak sygnału MUX-3 rozpoczyna się wieczorem po 18:00 i trwa do rana. Czyżby przypadek? Czy też uniemożliwienie mieszkańcom odbioru programów TVP?

 13. Co się dzieje z mux 8 od jakiegoś czasu znikały programy A od ok 23 grudnia 2020 wogole nie ma NOVA,WP itd w Reszlu.Nadajnik Olsztyn Pieczewo

 14. Mux8 z Olsztyn-Pieczewa:
  Od kilku dni chyba nastąpiły jakieś zmiany w formatach transmisji Mux8 w Pieczewie, bo mój telewizor już nie dekoduje prawidłowo stacji TVP Kultura i 5 pozostałych z Mux8, mimo silnego sygnału. Jakość sygnału spadła do 0, natomiast poziom sygnału jest w dalszym ciągu bardzo wysoki, 95. Czy coś zmieniono, dlaczego nie ma informacji? Co robić?

  1. Mam to samo na Zielonej Górce bardzo często ginie sygnał. 21 wiek gówno nie programy i jeszcze zakłucane. Piepszyć tę telewizję.

 15. Brak TVN, Polsat, super Polsat, TV6, puls 2 TVN 7, tv puls,tv 4 w Olsztynie na podgrodziu czy ktoś wie co się dzieje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *