RTCN Konin / Żółwieniec

Nazwa obiektu: RTCN Konin / Żółwieniec
Współrzędne geograficzne obiektu: 18°19’47″E; 52°23’56″N
Adres: Stanisławowo 1, 62-561 Ślesin
Właściciel obiektu: EmiTel Sp. z o.o.

MUX-1
Kanał: 55
Częstotliwość: 746 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta programowa: 8TV, ATM Rozrywka, FOKUS TV, POLO TV, Stopklatka TV, TTV, TVP ABC, TV Trwam

MUX-2
Kanał: 45
Częstotliwość: 666 MHz
Moc: 100 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: Polsat, Super Polsat, PULS 2, TV4, TV6, TVN, TVN Siedem, TV Puls

MUX-3
Kanał: 27
Częstotliwość: 522 MHz
Moc: 15 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Historia, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Regionalna, TVP Rozrywka

MUX-3
Kanał: 36
Częstotliwość: 594 MHz
Moc: 40 kW
Polaryzacja: H (pozioma)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Historia, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Regionalna, TVP Rozrywka

MUX-8
Kanał: 7
Częstotliwość: 191,5 MHz
Moc: 14 kW
Polaryzacja: V (pionowa)
Charakterystyka: D (kierunkowa)
Oferta Programowa: Metro, Nowa TV, WP, Zoom TV

43 Comments on “RTCN Konin / Żółwieniec”

  1. A instalacja antenowa jest przystosowana do odbioru MUX-8? MUX-8 w porównaniu do pozostałych muxów z tego biektu nadaje na innym paśmie i w innej polaryzacji.

 1. mieszkam od konina 14 km i nie moge odbierać Mux 8 pozostałe oglądam jest ok antena kierunkowa może ktoś poradzi co mam zrobić żeby oglądać nowe programy jestem z okolic brzeźna kierunek koło

  1. Prawdopodobni masz za słabą antene lub niezbyt precyzyjni wycelowaną w nadajnik. Mux 8 ma dość słabą moc. Mieszkam tuż przed Brzeźnem od Strony Konina i odbieram sygnał OK.

 2. Ja mam normalną antene zewnetrzną-odbieram 24 programy.Aktualizacja nie pomaga. Co mam zrobić,żebym miał więcej programów???

  1. Normalna antena zewnętrzna to bardzo lakoniczne określenie. Musiałbyś napisać coś więcej na temat swojej instalacji antenowej. Domyślam się, że sygnał odbierasz z obiektu Konin / Żółwieniec, ale nie podałeś, gdzie mieszkasz, czyli gdzie odbierasz sygnał telewizji naziemnej.

   1. Antena zewnęczna kupna,małych rozmiarów, przykręcona za oknem bloku 11listopada 28 konin(od strony wschodnij) skierowana na ŚLESIN.

    1. Obawiam się, że trzeba by było dołożyć drugą antenę, która umożliwi odbiór emisji nadawanej w paśmie VHF i w polaryzacji pionowej. Dodam, że np. TVP1, Polsat, czy TTV są nadawane w paśmie UHF i w polaryzacji poziomej. Przy kilku kilometrach od nadajnika antena mogłaby sobie poradzić z tymi różnicami, ale w Twoim przypadku jest chyba gdzieś około 20 km.

 3. dlaczego moc nadawcza MUX 8 JEST TYLKO 14W i jeszcze wymaga anteny kierunkowej pionowej zamiast poziomej tak jak pozostałe nadajniki.
  U nas to wszysko jest odwrotnie,same utrudnienia.

  1. To normalne, że polaryzacja może być pozioma lub pionowa. MUX8 to VHF, więc inne pasmo niż UHF. Jakby wewnątrz jednego pasma byłą zmiana polaryzacji to byłby powody do zmartwienia, w tym przypadku wszystko jest ok.

 4. Codziennie zmiejszają moc nadajnika na mux 3 około 22 traę programy i rano około 7-8 wracają cały dzień są normalnie przychodzi około 22 znikają i tak codziennie od jakiegoś czasu . Za co płacę abonamęt. to jest podłe ze strony nadawcy ze Żółwieńca.

  1. Kupiłem antenę Galaxy Combo Premium z pionowym dipolem i mam w koninie v osiedle, jakość sygnału 100%, siła 90%.Mam 23 programy- MUXów 8 brak.CO ROBIĆ???

 5. Przecież to jest skandal! Ludzie ja wymieniłem cała instalacje, wzmacniacz, zasilacz, okablowanie, antenę i kto mi za to wszystko zwróci hajs?? TVP 1 tvp2 jak nie było tak nie ma, jestem z okolic koła, pol roku temu wszystko było ok

  1. Od pewnego czasu (kilka miesięcy) coś złego dzieje się w Kole – okolice szpitala. Mam podejrzenia, że coś nowego powstało na którymś z BTS i zakłóca działania TV. Siła sygnału prawie cały czas 90%, natomiast jakość czasami waha się 0% do 80%. Jeszcze kilka lat temu odbierałem TV z Łodzi i Konina, bez problemu. Ostatnio wstawiłem filtr LTE, ale to nic nie pomogło.

 6. Od pewnego czasu (kilka miesięcy) coś złego dzieje w okolicach szpitala w Kole (Gozdów). Mam podejrzenia, że coś nowego powstało na którymś z BTS i zakłóca działania TV. Siła sygnału prawie cały czas 90%, natomiast jakość czasami waha się 0% do 80%. Jeszcze kilka lat temu odbierałem TV z Łodzi i Konina, bez problemu. Ostatnio wstawiłem filtr LTE, ale to nic nie pomogło.

 7. w Koninie Niesłusz od kilku dni brak sygnału szczególnie w godzinach wieczornych TV1,TV2 i pozostałych programów telewizji publicznej.

  1. Mam problem z tvp1 oraz pozostała częścią tych kanałów z zestawu mux 3 pytanie dlaczego na jednym tv nie mam z tym żadnego problemu z drugi tv ich nie posiada dodam ze oba są połączone na tej samej antenie przez spliter przewody sprawdzone wszystko dziala

 8. Potrzebna pomoc !!!!
  Mianowicie, mieszkam na Nowowiejskiego 2 i antene mam od strony balkonu(od strony PKP) wiem ze nadajnik tv naziembej jest z drugiej strony, pytanie brzmi czy znajduje sie gdzies jakies odbicie naziemnej od strony balkonu ?? Moze ktos cos wie

 9. Nowa antena na wysokości 15m nowy dekoder Optimus 5m mux1 brak sygnału ale czasami jest ok i tak samo z mux8 jeżeli jest ok a raz nie to nie wina dekodera ani anteny ani instalacji więc co?

  1. Nowa antena, ale czy dobrze ustawiona?
   Poszczególne multipleksy nadają na różnych częstotliwościach, więc przy niedokładnie ustawionej antenie może mieć miejsce zjawisko, że nie odbiera tylko jeden MUX.

 10. Tosz to szok jakieś nowy tuner Skaymastera t90 antena wszak że pokojowa ale że wzaczniwczem ściągałem nawet apke jak ustawić antenę na konin zółwieniec czytam wszelkie poradniki i ciągle mam tylko 8 programów jakiś dzikich antena w oknie ustawiona ani Polsatu ani podstawowych programów co jest grane

 11. 7.11.2020 – pierwszy raz, odkąd sięgamy pamięcią nie świecą lampy umieszczone na nadajniku.. Wymiana? Awaria?

 12. Dlaczego w Koninie na ul. Piłsudskiego kablowa tv zmieniła kanały z 1 na 101 ,2 na 102 itd
  Komu to potrzebne mam 75 lat słaby wzrok toż to szalenstwo

 13. Witam
  Jaką antenę zastosować ?
  Chce zainstalować antenę dvbt na żółwieniec
  Teren ogródków działkowych konin przy ulicy Paderewskiego
  Długość kabla 10 m.

 14. Witam.Mieszkam w Koninie. Proszę o wyjaśnienie, dlaczego ponad pół roku temu z programów zniknęła TVP Kultura /wcześniej odbierana bez problemów/. Pozdrawiam.

 15. Mieszkam w pleszewie odbiera bardzo czysty progr do godz wieczornych potem sygnał zanika i jest tylko tvn i polsat resztę programów ginie brak sygnału chodź jak sprawdzam jakość i aygna jest w przedziale 70%

 16. Po zmianę systemu jest problem z odbiorem kanałów na mux1 tj. TTV, Fokus, Stopklatka innymi. W dniu przejścia na cyfrowe było om, dwa dni później na podanych kanałach wyswietla się komunikat nieobsługiwana usługa. Nie wiem co jest powodem. Mieszkam w Kazimierzu Biskupim. Co mogę zrobić.

 17. znow nie ma mux 3 z Konina zniknęły podstawowe programy tvp . ciagle co jakiś czas nie ściąga tych programów. o co chodzi

 18. Znajoma ma zamontowaną antenę Telekom digit activia. Do tej pory działały jej wszystkie programy. Po zmianie nadawania odbierają jej tylko kanały z muxu 8. Co może być przyczyną? Dodam, że nadajnik jest oddalony o ok 8 km. Po oględzinach widać, że częściowo zasłania go dom oddalony o 200m. Konieczna będzie wymiana anteny czy umiejscowienia? Można ją przesunąć maksymalnie pół metra, nie wiem czy to coś da. Dziwne, że wcześniej nie miała problemów z odbiorem wszystkich dostępnych kanałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *