„Nie uchodzi, nie uchodzi… czyli Damy i huzary” w radiowej Jedynce

W piątek 17 kwietnia tuż po godz. 21.00 Program 1 Polskiego Radia w wieczornym paśmie „Kulturalna Jedynka” wyemituje słuchowisko Teatru Polskiego Radia wg „Dam i huzarów” Aleksandra Fredry pt. „Nie uchodzi, nie uchodzi… czyli Damy i huzary” w reżyserii Macieja Wojtyszki. Gwiazdorska obsada, doskonałe teksty i muzyka. Musicalowej wersji jednego z najpopularniejszych dzieł Fredry można będzie wysłuchać w nowoczesnym systemie dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic 2.

„Nie uchodzi, nie uchodzi… czyli Damy i huzary”, to musicalowa wersja jednej z najpopularniejszych sztuk Aleksandra Fredry. Zabawne kompozycje Jerzego Derfla nawiązują do twórczości Rossiniego i Moniuszki. Dzieło Fredry i piosenki Derfla z tekstami Macieja Wojtyszki złożyły się na komedię pełną staroświeckiego wdzięku, ale też przenikniętą przewrotną wiedzą o męsko-damskich związkach. To barwna, wesoła, groteskowa opowieść z niezmiennie aktualnym morałem.

W słuchowisku występują: Wojciech Wysocki (Major), Tadeusz Woszczyński (Grzegorz), Mieczysław Morański (Rotmistrz), Robert Kowalski (Rembo), Piotr Furman (Kapelan), Kondrad Marszałek (Porucznik), Dominika Łakomska (Zofija), Katarzyna Kozak (Orgonowa), Katarzyna Żak (Dyndalska), Agnieszka Fajlhauer (Aniela), Klementyna Umer (Zuzia), Marta Kuszakiewicz (Fruzia) i Olga Szomańska (Józia).

Adaptacja, reżyseria i teksty piosenek: Maciej Wojtyszko, realizacja: Andrzej Brzoska, muzyka: Jerzy Derfel.

Słuchowisko Teatru Polskiego Radia zostanie nadane w nowoczesnym systemie dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic 2, do słuchania za pomocą kina domowego z włączonym dekoderem tego systemu. Dla słuchaczy nieposiadających kina domowego jakość stereo pozostanie bez zmian.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *