„Niedzielne miniseriale” w CBS Europa

W każdą czerwcową niedzielę kanał CBS Europa przygotował wyjątkową propozycję filmową – popołudniowy, premierowy seans znakomitych miniseriali. W ramach cyklu „Niedzielne miniseriale” widzowie będą mogli zobaczyć dramat „Jessica” z Samem Neillem, dramat fantasy „Strażnik opowieści”, dramat historyczny „Lew w zimie” w reżyserii Andrieja Konczałowskiego z Glenn Close, Patrickiem Stewartem i Jonathanem Rhys Meyersem w rolach głównych, a także „Nowy świat”, dramat historyczny z Jamiem Dornanem. Na filmowe wrażenia kanał CBS Europa zaprasza w każdą niedzielę od około godz. 13:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Europa

„Jessica” – PREMIERA
Australia, przełom XIX i XX wieku. Siostry Jessica i Meg Bergman mieszkają z rodzicami na farmie. Dziewczyny bardzo różnią się od siebie, a ich matka Hester faworyzuje Meg, pragnąc dobrze wydać ją za mąż. Gdy pojawia się idealny kandydat – Jack Thomas, kobieta aranżuje małżeństwo, jednak mężczyzna zakochuje się w Jessice. Dziewczyna zachodzi z nim w ciążę, lecz po urodzeniu dziecka Hester odbiera je matce i zamyka ją w szpitalu psychiatrycznym. Walcząca o swoje prawa Jessica może polegać tylko na zmagającym się z alkoholizmem prawniku Richardzie Runche’a (Sam Neill).
Emisja: niedziela, 3 czerwca, cz. I o 13:10, cz. II o 15:10

„Strażnik opowieści” – PREMIERA
Shane, siedemnastolatek z plemienia Lakota, ma zawieźć swojego dziadka na wielki zjazd Indian
w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Chłopak niechętnie godzi się na tę podróż,
a sprawy nie ułatwia ciągłe snucie opowieści przez nestora rodu. Kolejne historie
z pogranicza prawdy i legend, jawy i snu zaczynają w końcu wciągać Shane’a, pozwalając zrozumieć ich wagę dla zachowania tożsamości jego narodu.
Emisja: niedziela, 10 czerwca cz. I o 13:35, cz. II o 15:25

„Lew w zimie” – PREMIERA
Walka o brytyjski tron w dramacie historycznym Andrieja Konczałowskiego. Boże Narodzenie
w roku 1183. Król Henryk II Plantagenet (Patrick Stewart) spotyka się ze swoją żoną, królową Eleonorą Akwitańską (Glenn Close), oraz synami w zamku Chinon, aby wskazać następcę tronu. Towarzyszą im młody król Francji Filip II (Jonathan Rhys Meyers) oraz jego siostra Alais — kochanka Henryka. Małżonkowie pozostają w jawnym konflikcie, a konieczność wyznaczenia następcy przeradza się w polityczną grę. Królowa Eleonora chce na tronie osadzić starszego syna Ryszarda, król skłania się ku młodszemu — Janowi…
Emisja: niedziela, 17 czerwca, cz. I o 13:55, cz. II o 15:25

„Nowy świat” – PREMIERA
XVII wiek. Po angielskiej wojnie domowej zostaje restaurowana monarchia. Na tronie zasiada Karol II Stuart, który rządzi twardą ręką. Arystokratka Angelica Fanshawe opiekuje się swoją córką Agnes, starając się trzymać ją z dala od dworu. Pewnego dnia w jej posiadłości pojawia się grupa wyjętych spod prawa. Agnes zwraca uwagę na buntowniczego Abe’a (Jamie Dornan). Wbrew zdrowemu rozsądkowi młodzi zakochują się w sobie. Tymczasem w kraju szerzy się królewski terror. Gdy dochodzi do konfrontacji, Abe i Agnes będą musieli podjąć dramatyczną decyzję…
Emisja: niedziela, 24 czerwca, cz. I 0 13:15, cz. II o 15:10

Źródło: CBS Europa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *